
Macedonia Północna: wydano międzynarodowy nakaz aresztowania byłego szefa tajnej policji
- Dodał: Karolina Koźlak
- Data publikacji: 23.02.2021, 13:24
W poniedziałek (22.02) w godzinach wieczornych w Macedonii Północnej wydano międzynarodowy nakaz aresztowania byłego szefa tajnej policji, Sasho Mijalkova. Mężczyzna zniknął przed ogłoszeniem wyroku sądowego, który jest planowany na piątek (26.02) w sprawie rzekomego udziału w masowym przesłuchiwaniu.
Mijalkova oskarżono o kierowanie podsłuchami telefonicznymi ponad 20 tys. osób, w tym polityków, dziennikarzy oraz sędziów w latach 2006-2016.
Sąd w Skopje zarządził areszt domowy mężczyzny, jako środek zapobiegawczy przed ogłoszeniem wyroku sądu. Były szef policji uciekł z domu. W niedzielę (21.02) funkcjonariusze macedońskiej policji przeszukali kilka lokalizacji w Skopje.
Kuzyn Mijalkova, Gruevski w 2018 roku uciekł z kraju, aby uniknąć kary 2 lat pozbawienia wolności za udział w sprawie korupcyjnej. Mężczyzna uzyskał azyl polityczny na Węgrzech.
Źródło: Euronews

Karolina Koźlak
Studentka kryminalistyki i nauk sądowych, inżynier zootechniki, copywriter i pasjonatka tanatologii.