
Koniec zdjęć do „Wielkiej wody” Netflixa
- Dodał: Ewa Filipowicz
- Data publikacji: 22.11.2021, 18:30
Jan Holoubek ogłosił na swoim profilu na Instagramie, że zdjęcia do serialu Wielka woda zostały zakończone. Premiera produkcji na Netfliksie odbędzie się w 2022 roku.
Wielka woda to sześcioodcinkowa produkcja opowiadająca o powodzi tysiącelcia, do której doszło na Dolnym Śląsku w 1997 roku. Reżyserami obrazu są Jan Holoubek (25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy) i Bartłomiej Ignaciuk (Podatek od miłości), a scenariusz stworzyli Kasper Bajon i Kinga Krzemińska. Akcja serialu rozegra się we Wrocławiu i okolicach i skupi się na losach trójki głównych bohaterów, którzy staną do walki z niemożliwym do opanowania żywiołem i jego konsekwencjami.
W obsadzie Wielkiej wody znaleźli się m.in.: Agnieszka Żulewska, Anna Dymna, Tomasz Schuchardt, Tomasz Kot, Jerzy Trela i Ireneusz Czop. Jeden z reżyserów, Jan Holoubek, za pośrednictwem swojego profilu w serwisie Instagram poinformował, że zdjęcia do serialu oficjalnie się zakończyły. Napisał też, że prace na planie trwały cztery miesiące i podziękował wszystkim zaangażowanym za współpracę.
Źródło: Jan Holoubek/Instagram, Filmweb

Ewa Filipowicz
Copywriterka, absolwentka filologii polskiej oraz studentka publikowania cyfrowego i sieciowego na Uniwersytecie Wrocławskim.