
"No Way To Say Goodbye" - John Porter i Agata Karczewska w duecie
- Dodał: Izabela Brzostek
- Data publikacji: 31.01.2022, 22:12
John Porter ma na swoim koncie współprace z kilkoma polskimi artystami. Do tego grona dołączyła kolejna wokalistka. W sieci ukazał się bowiem utwór No way to say goodbye, który wykonuje z Agatą Karczewską.
John Porter tworzył między innymi z Anitą Lipnicką, Wojtkiem Mazolewskim oraz Piotrem Rubensem Rubikiem. Walijski wokalista podjął się kolejnej współpracy z polskim artystą. Tym razem jest to wokalistka Agata Karczewska. Agata tworzy muzykę z pogranicza amerykańskiego folku i country. Jej debiutancki album I’m Not Good at Having Fun ukazał się w 2019 roku i otrzymał nominację do Fryderyka w kategorii Album roku blues.
Piosenka duetu Porter i Karczewska nosi tytuł No Way To Say Goodbye. Została stworzona w ramach projektu Estrada w Sieci: DUETY, zainicjowanego przez Estradę Poznańską. O powstawaniu utworu opowiedziała Agata:
- Chcieliśmy stworzyć piosenkę opowiadającą historię skomplikowanej i intensywnej relacji miłosnej, od której nie sposób się uwolnić. Takiej, która z jednej strony przyciąga a z drugiej spala. John zaproponował szkic utworu i wymyślił melodię, ja napisałam tekst inspirowany country balladami spod znaku Patsy Cline. Nasza współpraca była w dużej mierze intuicyjna, szybko zrozumieliśmy, że najbardziej zależy nam na emocjonalnym ładunku utworu.
Źródło: Estrada Poznańska/Youtube

Izabela Brzostek
Moje ulubione miejsce to te pod sceną na koncercie. Piszę o muzyce z miłości do muzyki.