
Masowe przesunięcia premier filmów DC
- Dodał: Maciej Baraniak
- Data publikacji: 09.03.2022, 22:45
Choć wielu myślało, że wszystkie opóźnienia premier filmowych już za nami, to nic bardziej mylnego. Warner Bros. właśnie przesunęło daty wszystkich swoich produkcji.
Nowe daty premier prezentują się następująco:
- DC Liga Super-Pets przeniesiony z 20 maja na 29 lipca.
- The Flash przeniesiony z 4 listopada 2022 r. na 23 czerwca 2023 r.
- Aquaman: The lost Kingdom przeniesiony z 16 grudnia 2022 r. na 17 marca 2023 r.
- Shazam! Fury of the Gods przeniesiony z 2 czerwca 2023 r. na 16 grudnia 2022 r.
Nie wiadomo co jest powodem tych zmian. Najprawdopodobniej powstały pewne problemy przy produkcji, gdyż studio nie chce uniknąć kinowej premiery, a jedynie opóźnić debiut niektórych tytułów. Największym zaskoczeniem jest zdecydowanie znacznie szybsze pojawienie się nowego Shazama, choć już na zeszłorocznym DC Fandome twórcy jako jedni z nielicznych mieli coś więcej do pokazania.
Pod znakiem zapytania stoją również losy produkcji na HBO Max, a konkretnie Batgirl. Choć ma być ona osobnym filmem, o którym tutaj nie wspomniano, to według wielu przecieków będzie w jakiś sposób powiązana z nowym Flashem. W związku z tym, jej premiera także może się opóźnić, choć to nie jest jeszcze potwierdzone.
Źródło: Dealine

Maciej Baraniak
Student UEP na kierunku prawno-ekonomicznym. Prywatnie miłośnik różnych gatunków kina oraz komiksów, a przy tym mający bardzo specyficzny gust muzyczny. E-mail: maciej-baraniak@wp.pl