EBL: ostrowianie z cennymi punktami
Piotr Janczarczyk

• Dodał: Aleksandra Suszek
  • Data publikacji: 04.12.2022, 20:00

Tak dobrze im szło, a wyszło fatalnie. W końcówce spotkania ekipa ze Stargardu przegrała z ostrowską Stalą po bardzo dobrej pierwszej części gry. Drużynę gości do zwycięstwa poprowadzili Kulig i Garbacz.

Początek był niczym innym, jak wymianą niecelnych rzutów pod koszami obu drużyn. Dopiero w drugiej minucie konto punktowe gości otworzył Djurišić i od tego momentu Stal delikatnie prowadziła. Przyjezdni agresywnie grali w obronie, powstrzymując głównie Fortsona, ale wkrótce pod ich koszem uaktywnił się za to Gruszecki. Dzięki niemu gospodarze przejęli pałeczkę - 15:10. Pierwsza kwarta podyktowana pod koniec rzutami za trzy dała więc spory zapas Spójni. Dla gości robiło się nieciekawie, bo po kolejnym udanym layupie Mathewsa było już 31:18. Ciężko szło im w ataku, ale i zbiórek po tych nieudanych próbach nie notowali prawie wcale. Na dłuższą przerwę przyjezdni schodzili więc ze sporą, bo szesnastopunktową stratą do Stargardu.

Pierwsza część uśpiła trochę czujność gospodarzy, bo od razu po powrocie na boisko Stal zaczęła odrabiać straty. Podopieczni Sebastiana Machowskiego nie byli w stanie zatrzymać Djurišicia, a aż trzy rzuty wolne wykorzystał Garbacz - 51:38. Bardzo rzadko padały trafienia ze strony Spójni, najpierw przestój ponad trzech minut, później kolejnych trzech... Nie była to zdecydowanie kwarta gospodarzy, a tymczasem ich przewaga stopniała do zaledwie trzech "oczek". Zdołali się jeszcze wybronić zawodnicy ze Stargardu w tej części gry, ale później już nie było tak kolorowo. Do Djurišicia dołączył Garbacz i Silins, a wyrównanie nastąpiło na dwie minuty przed końcem. Gości z Ostrowa Wielkopolskiego szczęśliwie poratowały jeszcze rzuty osobiste, które wykorzystał zarówno Garbacz, jak i Załucki. Tym samym zwycięstwo świętowali przyjezdni, a klub ze Stargardu pogorszył swoją sytuację w tabeli.

PGE Spójnia Stargard - BM Stal Ostrów Wielkopolski 89:91 (22:14, 26:18, 16:26, 25:33)

Stargard: Mathews 25, Gruszecki 18, Grudziński 12, Benson 10, Fortson 8, Kikowski 6, Brenk 6,, Sulima 2, Śnieg 2, Clarke

Ostrów Wielkopolski: Kulig 24, Garbacz 18, Silins 15, Skele 14, Djurišić 12, Reynolds 6, Załucki 2, Siewruk

Aleksandra Suszek – Poinformowani.pl

Aleksandra Suszek

Można powiedzieć, że piszę o wszystkim po trochu, ale w moim sercu gości głównie siatkówka.