Tokio 2020 - Pływanie: Kasia Wasick piąta w finale na 50 m stylem dowolnym!

• Dodał: Liwia Waszkowiak
  • Data publikacji: 01.08.2021, 03:44

Katarzyna Wasick po dobrym występie półfinałowym, wystartowała w finale na 50 metrów stylem dowolnym kobiet. Złoto zdobyła Emma McKeon, która znów pobiła rekord olimpijski (23,81). Polka natomiast dopłynęła na piątej pozycji.

Katarzyna Wasick ma za sobą występy na igrzyskach w Pekinie, Londynie i Rio. Celem na igrzyskach w Tokio był awans do finału w stylu dowolnym na 50 metrów, co udało się zrealizować. W półfinale reprezentantka Polski poradziła sobie całkiem nieźle - w swoim wyścigu dopłynęła jako trzecia z czasem 24,26, co pozwoliło jej na wejście do finału z piątego miejsca. W nim faworytką do złota była zdecydowanie Australijka Emma McKeown, która wówczas pobiła rekord olimpijski ze swoim czasem 24,00.

Wasick fantastycznie ruszyła i przez większość dystansu wydawało się, że ma szansę na medal. Ostatecznie zajęła świetne piąte miejsce z czasem 24,32. Pierwsza finiszowała faworytka Emma McKeon, na drugim miejscu znalazła się Sarah Sjoestroem (24,07), podium uzupełniła Pernille Blume z czasem 24,21.