
Snooker - CL: amator zagra w grupie finałowej
- Dodał: Radosław Kępys
- Data publikacji: 11.08.2021, 23:05
Kyren Wilson z grupy D oraz Bai Langning z grupy C awansowali do grup finałowych turnieju snookerowego Champions League, który odbywa się w Leicester. Szczególnym zaskoczeniem jest Chińczyk, który gra w turnieju... ze statusem amatora.
Nie można zaprzeczyć temu, że Chińczyk miał trochę szczęścia. Po pierwsze, w grupie nie miał najtrudniejszych rywali, bo mierzył się z Nopponem Saengkhamem, Markiem Davisem i Davidem Lilleyem, a po drugie w grupie wygrał tylko jeden mecz, remisując pozostałe dwa. Najpierw grający ze statusem amatora chiński snookerzysta podzielił się punktami z Saengkhamem, choć w pierwszej partii wbił nawet 64 w podejściu, później wygrał z Markiem Davisem 3:0 (brejk 58), by w ostatnim meczu ponownie zaliczyć wynik 2:2 z Davidem Lilleyem. Anglik zaczął ten mecz od podejścia 71, ale rywal odpowiedział brejkami 88 i 92 i nawet porażka w ostatniej partii dająca remis w meczu nie zepsuła jego planów - niespodziewanie przeszedł on do jednej z dwóch finałowych grup, które swoje gry odbędą w piątek.
Wyniki grupy C:
David Lilley - Mark Davis 3:1
Noppon Saengkham - Bai Langning 2:2
Noppon Saengkham - David Lilley 3:1
Bai Langning - Mark Davis 3:0
Mark Davis - Noppon Saengkham 3:0
David Lilley - Bai Langning 2:2
Drugim zawodnikiem, który w środę awansował dalej - tu nie było zaskoczenia - okazał się Kyren Wilson, który już po dwóch meczach miał na koncie sześć punktów i nawet porażka 0:3 z Matthew Stevensem w ostatniej serii gier nie zepsuła jego sytuacji. Wcześniej "The Warrior" ograł 3:1 Kena Doherty'ego, mimo że to Irlandczyk wbił w tym meczu dwa brejki 50+ (91 i 50), a Wilson odpowiedział tylko podejściem 92 w ostatniej partii. W drugiej kolejce spotkań Anglik ograł swojego rodaka Olivera Linesa 3:1. Był to bardzo ofensywny mecz, w którym zwycięzca wbił w partiach 1,2 i 4 odpowiednio 62, 59 i 87, a rywal w 3. frejmie odpowiedział podejściem 80. Nie zmieniło to jednak losów meczu. Wilson grupę skończył z 6 punktami i też zagra w piątek.
Wyniki grupy D:
Kyren Wilson - Ken Doherty 3:1
Matthew Stevens - Oliver Lines 2:2
Ken Doherty - Matthew Stevens 3:0
Kyren Wilson - Oliver Lines 3:1
Oliver Lines - Ken Doherty 3:0
Matthew Stevens - Kyren Wilson 3:0

Radosław Kępys
Mam 30 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wcześniej od 2015 roku pisałem dla igrzyska24.pl. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo, pływanie, siatkówkę i siatkówkę plażową, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.