Siatkówka - Liga Narodów: Polska - Włochy [ZAPIS LIVE]
Daria Janczyk

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 10.06.2022, 01:30

Po świetnym otwarciu i zwycięstwie z Argentyną polskich siatkarzy czeka kolejne wyzwanie w Lidze Narodów. Tym razem po przeciwnej stronie siatki staną mistrzowie Europy, czyli reprezentacja Włoch. Pora nietypowa, ale wszystkich wytrwałych kibiców zapraszamy na wspólne śledzenie tego spotkania. Startujemy równo z pierwszym gwizdkiem!

Polska - Włochy 1:3 (25:21, 23:25, 20:25, 20:25)

Relacja na żywo

Dziękujemy Państwu za dziś! Dobrej nocy!

Dobry początek to za mało. Paliwa zabrakło w końcówce drugiego seta, a potem pojawiły się problemy, z zagrywką na czele. Polacy kończą mecz porażką 1:3, ale czyż nie takie lekcje budują drużynę?

20:25 A Bottolo kończy mecz asem serwisowym. Świetny występ tego zawodnika i całej reprezentacji Włoch, która od końcówki drugiego seta dyktowała warunki gry.

20:24 Pomyłka Rafała Szymury w ofensywie i ucieka nam ta końcówka. Piłka meczowa dla Włochów.

20:23 Mattia Bottolo dziś swoje umiejętności pokazuje nie tylko w ataku, ale i na zagrywce.

20:22 Yuri Romano wykorzystuje szansę w ataku i Włosi zbliżają się do zakończenia tego meczu.

20:21 Szymura na remis, ale co z tego jeżeli wciąż brakuje zagrywki.

19:20 Jeszcze jeden skuteczny atak Fornala, ale zagrywka już nie wyglądała tak dobrze.

18:19 Mattia Bottolo też popełnia błędy, ale długo nie trzeba było czekać na szybką poprawkę.

17:18 Tomasz Fornal po bloku i takich akcji chcemy oglądać więcej.

16:18 Włosi po zepsutej zagrywce odpowiadają punktowym atakiem, my w tym momencie mamy z tym spory problem.

15:17 Butryn zatrzymany i Włosi powiększają przewagę. Przerwa dla Biało-Czerwonych.

15:16 Fantastyczne rozegranie Gianelliego i Yuri Romano na prawym skrzydle.

15:15 Zagrywka, zagrywka i jeszcze raz zagrywka.

14:14 Nie wykorzystał teraz dobrej piłki Mateusz Poręba i zastąpił go Karol Kłos.

13:13 A po przerwie kolejna odsłona festiwalu zepsutych zagrywek.

12:11 Wybronili się teraz Biało-Czerwoni, a Karol Butryn doskonale uderza po prostej!

11:11 Poprawił się teraz Fornal, ale znów nie funkcjonuje nasza zagrywka.

10:10 Tym razem pomyłka Fornala w ofensywie i już mamy remis.

10:8 Tomek Fornal przedziera się w ofensywie, a Mateusz Poręba zmienia kierunek zagrywki! Więcej takich uderzeń Panowie!

8:8 I jeszcze raz Rafał Szymura, który wykorzystał świetną piłkę od Janka Firleja.

7:6 Mattia Bottolo też się myli! Zerwany atak przyjmującego i prowadzenie Biało-Czerwonych.

6:6 Rafał Szymura i nareszcie kontra zakończona pomyślnie dla naszej drużyny!

4:6 Mocne zagrywki Bottolo i świetna gra Włochów w kontrze, którzy odskakują na dwa punkty.

4:4 Jest odpowiedź Kuby Kochanowskiego ze środka, który popisuje się efektowną krótką.

3:3 Yuri Romano świetnie zgubił polski blok.

2:2 Przebija się Butryn na prawej stronie, ale we Włoszech po raz kolejny Bottolo.

1:1 Dobre otwarcie seta w wykonaniu Tomasza Fornala, ale po drugiej stronie wciąż ręki nie zwalnia Mattia Bottolo.

POCZĄTEK 4. SETA

20:25 Festiwal błędów serwisowych na koniec seta i to Włosi zapisują kolejną partię na swoim koncie po aucie Kochanowskiego.

19:23 Kontra Karola Butryna i jeszcze piłka jest w grze.

18:23 Poprawia teraz Kuba Kochanowski, ale po drugiej stronie robi, co chce Mattia Bottolo.

17:22 Punkt Poręby z zagrywki i szansa na udaną kontrę, której niestety nie wykorzystuje Tomasz Fornal.

16:21 Trudna piłka do Karola Butryna, ale wreszcie mamy punkt z własnej akcji.

14:20 Kapitalne tempo tej akcji i fantastyczny Mattia Bottolo na lewym skrzydle.

13:18 Rafał Szymura nareszcie przełamuje złą passę Polaków, ale jeden punkt to trochę za mało.

12:17 Włosi bawią się w ataku i gdyby nie ich błędy własne na linii zagrywki to ta przewaga byłaby wyższa.

10:15 Oddają nam Włosi za darmo punkty z zagrywki, ale Biało-Czerwoni bardzo nie chcą ich przyjąć.

9:14 Trafia Mateusz Poręba ze środka, ale niestety myli się na zagrywce.

7:13 Kończy po przerwie Karol Butryn, ale nie pozostaje mu dłużny Yuri Romano.

6:12 Jak nie błędy w ataku, to niestety na linii zagrywki, gdzie myli się Firlej.

5:11 A po przerwie zrywa atak Tomek Fornal... Trudny moment Biało-Czerwonych.

5:10 Dużo nerwów po naszej stronie i skuteczna gra Włochów, którzy mają już pięciopunktową przewagę. Przerwa dla trenera Grbicia.

5:8 Zerwany atak Rafała Szymury i niestety coraz więcej błędów po naszej stronie.

4:7 Tomek Fornal przerywa serię Włochów, ale chwilę potem psuje zagrywkę.

3:6 Marco Vitelli tym razem popisuje się asem, a Karol Butryn nadziewa się na włoski blok. Rośnie przewaga rywali.

3:4 Psuje zagrywkę Recine, ale Vitelli nie zwalnia ręki w ataku.

2:2 Przesunięta krótka wykorzystana przez Marco Vitelliego. Cios za cios na początek tej trzeciej partii.

0:1 Francesco Recine omija polski blok i pierwszy punkt ląduje na koncie Włochów.

POCZĄTEK 3. SETA

23:25 Niestety zepsuta zagrywka Firleja kończy tego seta. Szkoda wysokiego prowadzenia z pierwszej części seta, ale tym razem Włosi byli lepsi.

22:24 Fenomenalne akcje w wykonaniu Włochów, którzy nie zwalniają ręki w końcówce. Piłka setowa dla podopiecznych trenera De Giorgiego.

22:22 Wykorzystany atak Recine i remis na tablicy wyników. Szykuje się nam zacięta końcówka.

22:21 Jeszcze jeden autowy serwis Włochów, ale również kolejny świetny atak Bottolo.

21:20 Niestety i nam brakuje zagrywki. Matia Bottolo z sytuacyjnej piłki i tylko "oczko" przewagi Polaków. Przerwa dla Nikoli Grbicia.

21:18 Zarówno prawe, jak i lewe skrzydło w naszej drużynie funkcjonuje dziś bardzo solidnie.

19:17 Świetna kontra Biało-Czerwonych, lecz niestety zakończona autowym atakiem Kwolka.

19:16 Bardzo dobrze gramy dziś blokiem, który po raz kolejny zatrzymuje atak rywali.

18:16 Blisko remisu była reprezentacja Włoch, ale Giannelli psuje zagrywkę.

17:15 Fenomenalna kiwka w wykonaniu Giannelliego.

16:14 Nie tak to miało wyglądać. Błąd Tomasza Fornala i już tylko dwa punkty przewagi.

16:12 Karol Butryn nie waha się dziś w swoich decyzjach! Kolejna udana akcja naszego atakującego.

15:11 Wiele kosztują dziś Włochów te zepsute zagrywki.

14:10 Karol Butryn wygrywa walkę z potrójnym blokiem i notuje kolejny punkt na swoim koncie.

13:9 Zerwany atak Bottolo. Mają dziś Włosi problemy ze skończeniem swoich uderzeń.

12:9 Pomylił się Karol Butryn w ataku, ale Jan Firlej nie czekał długo z poprawką, którą nasz atakujący świetnie wykorzystuje.

11:8 Fantastyczna obrona Włochów i świetny atak Romano.

11:6 Dokładne przyjęcie, świetne dogranie i Tomasz Fornal z lewego skrzydła!

10:5 A po przerwie ataku nie wykorzystuje Galassi. Kolejny punkt dla Polski!

9:5 Fantastyczna czapa Tomka Fornala na Romano! Ferdinando De Giorgi reaguje czasem, bo Włosi tracą już cztery punkty.

7:5 Również Włosi mylą się na zagrywce, ale w ataku skutecznie Bottolo.

6:3 Bolą te zepsute zagrywki, ale nasi siatkarze nadrabiają w ataku.

5:2 Jan Firlej uruchamia środek, atak popisuje się Kuba Kochanowski. Bardzo dobry początek Polaków.

4:1 Najpierw był błąd, ale na szczęście jest sokole oko! As serwisowy Karola Butryna.

3:1 Pomylił się Rafał Szymura za pierwszym razem w ataku, ale szybka poprawka i kolejny punkt dla Polski.

2:0 Kolejna bardzo dobra akcja Polaków zakończona przez Karola Butryna.

1:0 Ciekawa wymiana i Francesco Recine zatrzymany na dzień dobry przez polski blok.

POCZĄTEK 2. SETA

25:21 Biało-Czerwoni kończą pierwszą partię efektownym blokiem i zapisują seta na swoim koncie!

24:21 Seria błędów w polu serwisowym, ale z korzystnym bilansem dla Polski.

22:20 Włosi uruchamiają pipe'a, a również Galassi nie zwalnia ręki na linii zagrywki. Czas dla Nikoli Grbicia.

22:18 Ależ seria Karola Butryna! Świetna zagrywka, mocny atak, a chwilę potem as serwisowy.

20:18 Nie kończy Karol Butryn, ale nie kończy też Recine, który nadział się na szczelny blok Biało-Czerwonych.

18:17 Rozkręcają się oba zespoły, ale tym razem zacięta wymiana rozstrzygnęła się na korzyść Włochów.

18:15 Skuteczny atak Romano, ale swoje szanse na środku znów wykorzystuje Poręba.

17:14 Świetne obrony, trochę niedokładności, ale to Polacy wychodzą zwycięsko z tej bitwy! Trzy punkty przewagi i przerwa dla Włochów.

16:14 Pomylił się Butryn w ofensywie, ale szybko wyciągnął wnioski.

15:13 Szczęśliwa obrona Rafała Szymury zakończona punktem dla naszej drużyny.

14:12 Oba zespoły mają dziś problem z odnalezieniem się na linii zagrywki. Psuje teraz Galassi.

13:11 Polacy nie zatrzymują się również po przerwie technicznej. Świetne uderzenie Karola Butryna.

12:10 Dobra gra Biało-Czerwonych w obronie i punktowy atak Fornala z lewej flanki.

11:10 Pomagają nam Włosi błędami własnymi i to Polacy wychodzą na prowadzenie.

8:10 Czujna gra na siatce Giannelliego.

7:9 Mateusz Poręba zatrzymany blokiem i dwupunktowe prowadzenie Włochów.

7:7 W zespole Włochów nie zwalnia ręki Recine, ale szybko odpowiada mu Szymura.

6:6 Dobre przyjęcie Polaków i wykorzystana piłka przez Karola Butryna.

5:5 Bardzo dobry atak Tomka Fornala, ale niestety również zepsuta zagrywka.

4:4 Gianluca Galassi odpowiedział świetnym atakiem i asem serwisowym.

4:2 I kolejna dobra piłka na środek, tym razem wykorzystana przez Kubę Kochanowskiego.

3:1 Mateusz Poręba świetną krótką przypieczętował swój debiut reprezentacji.

2:0 Dwa zepsute ataki włoskiego zespołu i świetny początek dla naszych siatkarzy.

SKŁADY: Polska: Fornal, Butryn, Firlej, Szymura, Poręba, Kochanowski, Popiwczak (L) Włochy: Romano, Galassi, Bottolo, Recine, Cortesia, Giannelli, Piccinelli (L)

Panowie meldują się już na boisku, za moment zaczynamy!

Młodość kontra młodość, czyli nowe, ale już utytułowane pokolenie Włochów kontra głodni sukcesów Biało-Czerwoni. Mimo późnej pory spotkanie zapowiada się naprawdę ciekawie. Start o godzinie 1:30!

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.