EHF Liga Mistrzów: Łomża Kielce lepsza od duńskiego zespołu
Magdalena Pluszewska/PGNiG Superliga

• Dodał: Julia Wisińska
  • Data publikacji: 28.09.2022, 22:34

Po bardzo dobrym spotkaniu zawodnicy Łomży Kielce pokonują Aalborg Handbold 30:28. W kolejnym meczu Ligi Mistrzów zmierzą się z THW Kiel.

W meczu trzeciej kolejki tegorocznej Ligi Mistrzów szczypiorniści z Kielc musieli zmierzyć się z duńskim zespołem Aalborg Handbold. Mimo iż Kielczanie zawsze radzili sobie w pojedynkach z Aalborgiem, to mieli świadomość, że przed nimi niełatwe zadanie. Do ojczyzny po wielu latach spędzonych w Paryżu, powrócił jeden z najlepszych piłkarzy ręcznych na świecie Mikkel Hansen, jedną z gwiazd duńskiej drużyny jest też islandzki rozgrywający Aron Palmarsson.

Mecz zaczął się od bardzo wyrównanej gry obu zespołów. Przez większość pierwszej połowy na tablicy wyników widniał remis. W drużynie Aalborga bardzo dobrze spisywał się w bramce Mikael Aggefors, skutecznie utrudniając Kielczanom zbudowanie przewagi nad rywalami. Dzięki efektownej bramce Szymona Sićki w ostatnich sekundach pierwszej połowy, zawodnicy Łomży Kielce schodzili do szatni z dwoma bramkami przewagi nad przeciwnikami.

W drugą połowę zdecydowanie lepiej weszli podopieczni Talanta Dujszebajewa, szybko powiększając przewagę aż do czterech bramek różnicy. Kielczanie cały czas mogli liczyć na dobrze dysponowanego w tym meczu Andreasa Wolfa, który nie raz ratował sytuacje na boisku. Duńczycy coraz częściej popełniali błędy i tracili piłki, dzięki czemu zawodnicy Łomży, po kolejnym bezbłędnym rzucie karnym Arkadiusza Moryto, wyszli na najwyższe w tym meczu sześciobramkowe prowadzenie. Nie chcący dać za wygraną szczypiorniści Aalborgu cały czas starali się gonić wynik. Na zaledwie dwie minuty do końca przewaga Kielczan stopniała do dwóch bramek, mogliśmy więc oczekiwać na pełną emocji końcówkę spotkania. Ostatecznie polski zespół nie dał wydrzeć sobie zwycięstwa w tym spotkaniu i triumfował z wynikiem 30:28.

Łomża Kielce - Aalborg Handbold 30:28 (17:15)

Łomża Kielce: Moryto 6, Tournat 4, Dujshebaev A 3, Nahi 3, Remili 3, Sićko 3, Karacic 3, Thrastarson 2, Karalek 1, Kounkoud 1, Dujshebaev D 1, Sanchez-Migallon, Paczkowski, Wiaderny, Kornecki, Wolff

Aalborg Handbold: Barthold 5, Sandell 5, Hansen 4, Palmarsson 3, Hoxer 3, Nielsen 3, Jakobsen 2, Bjornsen 1, Flodman 1, Mollgaard 1, Claar, , Henneberg, Klove, Gade, Aggefors