PGNiG Superliga kobiet: pewna wygrana mistrzyń Polski
Biuro Prasowe PGNiG Superligi

• Dodał: Konrad Klusak
  • Data publikacji: 29.11.2022, 19:45

Szczypiornistki MKS Zagłębia Lubin nie pozostawiły suchej nitki na MKS PR Urbisie Gniezno i pokonały rywalki 40:24. Najwięcej bramek zdobyła reprezentantka gospodarzy, Adrianna Górna.

Spotkanie w Lubinie od samego początku miało jednego faworyta. Na teren niepokonanych dotąd gospodyń przyjechała przedostatnia drużyna rozgrywek - MKS PR Urbis Gniezno. Jasne było, że w hali RCS liderki nie miały prawa przegrać i już na początku pokazały swoją moc. Szczypiornistki MKS-u Zagłębie Lubin przez pierwsze pięć minut spotkania nie dawały dojść do głosu rywalkom doprowadzając w tym czasie do wyniku 5:0. Już wówczas trzy bramki na swoim koncie miała Emilia Galińska. W zasadzie już na tym etapie emocje w pierwszej połowie się zakończyły. Lubinianki grały bardzo pewnie i bez skrupułów wykorzystywały każdy błąd ekipy z pierwszej stolicy Polski.

Początek drugiej części był równie wyrównany, lecz dla obu stron równie nieskuteczny. Na pierwszą bramkę drugiej partii czekaliśmy cztery minuty i dwadzieścia osiem sekund, a jej autorką była Jana Sustkova. Od tego momentu na nudę kibice narzekać już nie mogli, bo pomimo wysokiej przewagi Zagłębia bramek można było zobaczyć całkiem dużo. W dalszym ciągu jednak zdecydowana przewaga była po stronie miejscowych szczypiornistek, które dwukrotnie, raz w 46 i raz w 52 minucie seryjnie zdobyły po cztery bramki.

MKS Zagłębie Lubin - MKS PR Urbis Gniezno 40:24 (21:12, 19:12)

MKS Zagłębie Lubin: Górna 9, Bujnochova 6, Michalak 5, Galińska 5, Drabik 5, Matieli 4, Sustkova 3, Kocińska 2, Mikolević 1, Pankowska, bramka: Zima, Maliczkiewicz, Wąż

MKS PR Urbis Gniezno: Nurska 8, Łęgowska 6, Hartman 5, Kaczmarek 2, Świerżewska 1, Giszczyńska 1, Guziewicz 1, Siwka, Chojnacka, bramka: Cieślak, Konieczna, Hoffmann