EBL: domowa wygrana Arki

• Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 02.03.2023, 20:00

Arka Gdynia pokonała GTK Gliwice na otwarcie 21. kolejki Energa Basket Ligi. Gdynianie wygrali 91:76 i nieco zbliżyli się do fazy play-off.

Na otwarcie 21. kolejki Energa Basket Ligi Arka Gdynia podejmowała GTK Gliwice. Gospodarze pomimo, że po mocnym starcie sezonu spisują się przeciętnie byli wyraźnymi faworytami meczu. Zespół z Gliwic znajdował się natomiast w dolnych rejonach tabeli i przegrał swoje ostatnie cztery spotkania.

Mimo to mecz rozpoczął się od całkowitej dominacji ekipy przyjezdnych. Gliwiczanie zanotowali fantastyczną serię już na samym początku gry i objęli prowadzenie 13:0. Gospodarze zdołali się jednak otrząsnąć po słabym starcie spotkania. Przewaga przyjezdnych utrzymywała się na wysokim poziomie jeszcze przez dłuższą chwilę, ale od stanu 11:21 Arka przejęła kontrolę nad przebiegiem gry i tym razem to ona zanotowała świetną serię. W efekcie po chwili rezultat wynosił 22:21 dla miejscowych. Pierwsza partia zakończyła się wynikiem 27:23. Druga kwarta nie przyniosła już takich zwrotów akcji. Gra w tej części spotkania przebiegała od początku do końca pod dyktando gospodarzy. Dzięki temu miejscowi prowadzili po pierwszej połowie aż 56:38.

Po zmianie stron odwróciły się również role obu ekip. Tym razem to przyjezdni wyglądali znacznie lepiej i krok po kroku odrabiali straty w trzeciej kwarcie. Znakomita pogoń pozwoliła im mocno zniwelować straty i przed startem ostatniej części gry przegrywali już tylko różnicą siedmiu punktów. W początkowych fragmentach czwartej kwarty zdawało się, że goście mogą zawalczyć o zwycięstwo, ale miejscowi zdołali zapanować nad sytuacją i ponownie zaczęli rozbudowywać swoją przewagę.

Arka Gdynia ostatecznie odskoczyła na dystans piętnastu punktów i triumfowała w meczu z GTK Gliwice 91:76. Gdynianie odnieśli tym samym swoje drugie zwycięstwo w ostatnich pięciu spotkaniach i nieco zbliżyli się do pozycji gwarantujących grę w fazie play-off. GTK poniosło natomiast piątą porażkę z rzędu i powoli musi zacząć oglądać się na będącymi za nimi Astorią Bydgoszcz oraz Twardymi Piernikami Toruń.

Arka Gdynia - GTK Gliwice 91:76 (27:23, 29:15, 15:26, 20:12)

Arka: Wade 23, Florence 15, Music 13, Wilczek 11, Bogucki 7, Hrycaniuk 7, Sewiol 7, Wołoszyn 6, Fenner 2

GTK: Richardson 26, Murphy 10, Put 10, Ferguson 9, Rowland 8, Szlachetka 5, Maciejak 3, Ryzek 3, Skific 2