250-kilogramowy niewybuch odkryty w centrum Głogowa
- Dodał: Adam Majchrzak
- Data publikacji: 14.11.2018, 16:19
W samym centrum Głogowa odkryto 250-kilogramową bombę lotniczą, która pochodzi z czasów II wojny światowej. Na niewybuch natknęli się robotnicy, którzy remontowali drogę na Alei Wolności.
Rzecznik głogowskiej policji podał, iż niewybuch został już zabezpieczony, a w czwartek rano zostanie usunięty przez jednostkę saperów. Podczas pracy wyszkolonych jednostek zostaną zamknięte okoliczne placówki, a mieszkańcy zagrożonego rejonu będą musieli zostać ewakuowani do Szkoły Podstawowej nr 2.
Do czasu przybycia saperów na miejscu będzie stacjonować policja, która zajmie się zabezpieczeniem terenu. Zaplanowana ewakuacja rozpocznie się o godzinie 7:00.
Adam Majchrzak
Analityk w Stowarzyszeniu Demagog i redaktor portalu Poinformowani.pl. Zawodowo zainteresowany problematyką manipulacji społecznych i mediami, a prywatnie - sportem i grami strategicznymi.