Droga do Tokio [LIVE] #3

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 04.08.2018, 15:00

Przez dwa pierwsze dni Polacy w Aarhus nie zachwycali. Mamy nadzieję, że dziś się to zmieni. Rywalizację rozpoczynają żeglarze w klasie 49er i żeglarski w 49erFX. W tej pierwszej szczególnie liczymy na załogi Przybytek/Kołodziński i Buksak/Wierzbicki.

Relacja na żywo

Na tym kończymy dzisiejszą relację i zapraszamy na jutro.

Żeglarstwo - Znakomite wieści na koniec rywalizacji. załoga Przybytek/Kołodziński zajęła drugie miejsce, ustępując tylko Nowozelandczykom Dunning Beck/Gunn. Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki kończą dzień na 14. miejscu.

Żeglarstwo - Drugi wyścig w grupie czerwonej wygrywają Francuzi Raul/Amoros.

Żeglarstwo - Czekamy jeszcze na zakończenie wyścigu w klasie 49er.

Żeglarstwo - Zakończył się ostatni wyścig w klasie 49erFX. Polki tym razem wypadły słabo. Melzacka z Łobodą były 22., a siostry Zielińskie 26. wygrały Dunki Hansen/Salskov-Iversen.

Żeglarstwo - Filip Ciszkiewicz po fatalnym początku regat wraca na właściwe toru. W czwartym wyścigu w klasie Laser (grupa czerwona) Polak zajął 11. pozycję. Wyścig wygrał faworyt Australijczyk Tom Burton.

Żeglarstwo - W grupie czerwonej w 49er pierwszy wyścig dla załogi Lima/Costa z Portugalii.

Żeglarstwo - Dużo lepszy start Polaków w 49er. Tego spodziewaliśmy się po nich od początku regat. Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki zajęli trzecie miejsce, a tuż za nimi był druga nasza załoga Przybytek/Kołodziński. Wyścig potoczył się po myśli Francuzów Freia i Deplecha.

Żeglarstwo - Właśnie wystartował trzeci wyścig w klasie 49erFX.

Żeglarstwo - Na całe szczęście Magdalena Kwaśna ma dziś świetny dzień. Młoda Polka po wygraniu pierwszego wyścigu w klasie Laser Radial, w drugim zajęła 4. miejsce i awansowała na 9. pozycję w klasyfikacji generalnej. W wyścigu triumfowała Holenderka Daphne van der Vaart.

Żeglarstwo - Norweżki Naess/Ronningen najlepsze w drugim wyścigu w 49erFX (grupa niebieska). Załoga Melzacka/Łoboda kończy na 10. miejscu. Siostry Zielińskie tym razem na 27. pozycji.

Żeglarstwo - To samo dotyczy Agaty Barwińskiej. w pierwszym wyścigu trzecie miejsce, a w drugim 21. Wygrała Brytyjka Hannah Snellgrove.

Żeglarstwo - W kratkę prezentują się nasi reprezentanci. Załoga Sapiejka/Janowczyk po pierwszym, dobrym wyścigu teraz zajęła 23. pozycję. Pierwsi na mecie zameldowali się Szwedzi Fock/Dackhammar.

Żeglarstwo - W klasie Finn w grupie niebieskiej zwycięstwo odniósł Nicholas Heiner z Holandii. Podium uzupełnił Kanadyjczyk Tom Ramshaw i i Brytyjczyk Henry Wetcherell.

Żeglarstwo - W grupie niebieskiej w klasie 470 najlepsi Szwedzi Dahlberg/Bergstrom.Za nimi finiszowali Austriacy Bargehr/Mahr i i Hiszpanie Hernandez/Garcia.

Żeglarstwo - Słaby dzień w wykonaniu Agnieszki Skrzypulec i Jolanty Ogar. Tym razem dopiero 30. pozycja i spadek w generalce na 18. miejsce. Wygrała załoga z Izraela Cohen/Lasry.

Żeglarstwo - Kolejny przyzwoity występ Piotra Kuli w Finnie. Polak dopłynął do mety na 9. pozycji. Łukasz Lesiński zajął 13. miejsce, Mikołaj Lahn 15., a Andrzej Romanowski 42. Najlepszy był szwed Max Salminen.

Żeglarstwo - Jesper Stalheim (Szwecja) zwycięzca wyścigu w klasie Laser (grupa niebieska). Dawid Kania zajął odległe 33. miejsce.

Żeglarstwo - Nie najlepszy początek regat w wykonaniu polskich załóg w klasie 49er. Łukasz Przybytek z Pawłem Kołodzińskim zajęli 14. miejsce, a Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki byli 18. Triumfowali bracia Lange z Argentyny.

Żeglarstwo - Dunki Hansen/Salskov-Iversen sięgnęły po zwycięstwo w wyścigu 49erFX. Aleksandra Melzacka z Kingą Łobodą utrzymały 6. pozycję. Siostry Zielińskie zajęły 18. miejsce.

Softball - Zakończyły się trzy ostatnie dzisiejsze mecz MŚ. Holenderki pokonały 10:5 Nowozelandki, Portorykanki wygrały 3:0 z Filipinkami, a Japonki zwyciężyły 5:0 z Chinkami.

Żeglarstwo - W grupie żółtej w Laserze Tadeusz Kubiak zajął 16. pozycję. Jakub Rodziewicz finiszował na 21. lokacie. Po zwycięstwo sięgnął Eliot Hanson (Wielka Brytania).

Żeglarstwo - Załoga Melzacka/Łoboda nadal w czołówce na 6. miejscu. Madelaine i Nadia Zielińskie są 13.

Żeglarstwo - Dobry początek Polek w 49erFX. Aleksandra Melzacka z Kingą Łobodą płyną na 4. pozycji, siostry Zielińskie są 11.

Żeglarstwo - Kolejny wyścig mają za sobą żeglarze w grupie czerwonej w Laserze. Pierwszy do mety dopłynął Australijczyk Matthew Wearn. Drugi był Belg william de Smet, a trzeci Hermann Tomasgaard (Norwegia). Filip Ciszkiewicz osiągnął swój najlepszy wyniki - 21. miejsce.

Żeglarstwo - W klasie 470 (grupa niebieska) wyścig wygrali Japończycy Isozaki/Takayanagi. Za nimi Australijczycy Belcher/Ryan i węgierscy bracia Gypajas.

Żeglarstwo - Właśnie wystartowała grupa niebieska w 49erFX z polskimi załogami: Melzacka/Łoboda i siostry Zielińskie.

Żeglarstwo - I mamy pierwsze zwycięstwo reprezentanta Polski. Magdalena Kwaśna okazała się najlepsza w grupie niebieskiej w Laserze Radialu. Brawo!!! Anna Brzozowska była 47.

Żeglarstwo - W klasie 49er najlepsi Niemcy Fischer/Graf. Drudzy ukończyli Francuzi Fischer/Pequin, a trzeci byli Brytyjczycy Fletcher-Scott/Bitchell.

Żeglarstwo - Trzeci wyścig w 49erFX wygrały Brazylijki Soffiatti Grael/Kunze. Drugie miejsce zajęły Hiszpanki Echegoyen Dominguez/Barcelo Martin, a trzecie Dunki Baad Nielsen/Olsen.

Żeglarstwo - W grupie niebieskiej w Finnie triumfował Niemiec Phillip Kasueske przed Brytyjczykiem Benem Cornishem i Chorwatem Josipem Olujiciem.

Żeglarstwo - Dawid Kania był 27. w Laserze w grupie niebieskiej. Wygrał Fin Kaarle Tapper.

Żeglarstwo - Całkiem dobrze spisała się załoga Sapiejka/Janowczyk w 470 mężczyzn. Osiągnęli w grupie żółtej 11. rezultat. Najlepsi byli Brytyjczycy Patience/Grube.

Żeglarstwo - Za to świetne wiadomości płyną do nas z klasy Laser Radial. Agata Barwińska ukończyła wyścig na trzeciej pozycji. Lepsze od Polki okazały się Emma Plasschaert (Belgia) i Anne-Marie Rindom (Dania).

Żeglarstwo - Tak dobrych informacji nie mamy z klasy 470 kobiet. Załoga Skrzypulec/Ogar zaliczyła najsłabszy start - dopiero 26. miejsce. Wygrały Niemki Boehm/Goliaß.

Żeglarstwo - Również dobrze poradził sobie Piotr Kula. Nasz żeglarz w Finnie w swoim wyścigu był szósty. Mikołaj Lahn zajął 15. miejsce, Łukasz Lesiński 34., a Andrzej Romanowski 44. Najlepszy był Tapio Nirkko z Finlandii.

Żeglarstwo - W 49erFX na czele w tej chwili Brazylijki Soffiatti Garel/Kunze. Za nimi Holenderki van Aanholt/Jongens. Trzecie żeglują Kanadyjki Ten Hove/Millen.

Żeglarstwo - Bardzo dobrze spisał się Tadeusz Kubiak. Polak w grupie żółtej w Laserze zajął wysokie czwarte miejsce. Jakub Rodziewicz był 17. Wygrał Sam Meech, który do tej pory triumfował we wszystkich trzech wyścigach.

Żeglarstwo - Powoli kończą się wyścigi w innych klasach. A tymczasem w 49er wystartował już trzeci wyścig.

Żeglarstwo - Drugi wyścig w klasie 49er padł łupem Australijczyków Gilmoura/Turnera. Tuż za nimi byli Szwedzi Hedstrom/Hamel i Nowozelandczycy Porebski/Rippey.

Żeglarstwo - Holenderki utrzymały prowadzenie do samego końca. W pokonanym polu zostawiły Amerykanki Robie/Shea i Kanadyjki Ten Hove/Millen.

Żeglarstwo - Żeglarki zbliżają się do finiszu w 49erFX. Dobrą formę potwierdzają Holenderki van Aanholt/Jongens.

Żeglarstwo - W drugim wyścigu w 49erFX prowadza Kanadyjki Ten Hove/Millen.

Żeglarstwo - Obecnie trwa osiem wyścigów. Zaraz mają do nich dołączyć zmagania w grupach żółtych Laserze Radialu i 49erFX oraz grupie czerwonej w Laserze.

Żeglarstwo - W klasie 493r w pierwszym wyścigu grupy żółtej zwyciężyli Austriacy Bildstein/Hussi. Na drugim miejscu do mety dopłynęli Japończycy Takahashi/Koizumi, a na trzecim Amerykanie Snow/Agnese.

Żeglarstwo - Wystartowały również grupy żółte w 470 mężczyzn, w której jest polska załoga Sapiejka/Janowczyk i w Laserze z Tadeuszem Kubiakiem i Jakubem Rodziewiczem, a także grupa niebieska w Finnie z czterema Polakami.

Żeglarstwo - Teraz chyba już wystartowały kobiety w klasie 470, a także grupa żółta w Finnie.

Żeglarstwo - Zakończył się wyścig grupy żółtej w 49erFx. Najlepsze okazały się Dunki Baad Nielsen/Olsen. Drugie Holenderki van Aanholt/Jongens, a trzecie Japonki Hatae/Itakura.

Żeglarstwo - A jednak nie. Kolejna próba startu za pięć minut.

Żeglarstwo - Prowadzenie w 49erFX objęły Austriaczki Schofegger/Boustani. O jak najwyższe miejsca walczą już także panie w 470.

Żeglarstwo - Ale nie ruszyła. Ciekawe czy uda się to paniom w klasie 470 z załogą Skrzypulec/Ogar.

Żeglarstwo - W 49erFX najlepiej rozpoczęły Australijki Stabback/Clark. Do walki rusza natomiast grupa niebieska w klasie Finn.

Żeglarstwo - Ruszyły wyścigi w 49er i 49erFX. Polskie załogi startują w grupach niebieskich.

Żeglarstwo - Jako pierwsze na wodzie dziś pokażą się grupy żółte w klasach 49er,49erFX i Laser.

Softball - Trwa trzeci dzień rywalizacji na Mistrzostwach Świata w Chibie. Przed nami jeszcze spotkania Holandii z Nową Zelandią, Filipin z Portoryko i Chin z Japonią. Wśród ciekawszych wyników z rozegranych już dziś spotkań warto wymienić kolejne skromne zwycięstwo Chinek - 1-0 z Brytyjkami, dwie minimalne porażki Włoszek - 2-3 z Australią i 0-1 z Kanadą, oraz pewne zwycięstwo 7-0 Amerykanek nad Tajwankami.

Nasza relacja z MŚ w Aarhus rozpocznie się przed południem.