AG2R Citroen Team: silna drużyna do sprawienia niespodzianki

• Data publikacji: 23.06.2021, 12:37

Po raz pierwszy od wielu lat na starcie Tour de France w ekipie AG2R Citroen Team nie zobaczymy Romaina Bardeta, który w tym sezonie ściga się w barwach Team DSM. W tegorocznej edycji liderem francuskiej drużyny będzie najprawdopodobniej Ben O'Connor.

Francuska ekipa do walki w Tour de France wystawiła mistrza olimpijskiego z 2016 roku - Belga Grega van Avermaeta i Bena O'Connora. Australijczyk w tym roku dobrze zaprezentował się na Criterium du Dauphine, gdzie uplasował się na ósmej pozycji. O'Connor zaprezentował swoje umiejętności w ostatnim tygodniu Giro d'Italia 2020. Wówczas wygrał i zajął drugie miejsce na trudnych, alpejskich etapach.

Skład uzupełnia m.in. Aurelien Paret-Peintre. Francuz w ostatnich latach coraz mocniej rozpycha się w światowej czołówce kolarskiej. W tym sezonie wywalczył dziewiąte miejsce w wyścigu Paryż-Nicea, a Criterium du Dauphine był drugi w klasyfikacji młodzieżowej. W Wielkiej Pętli wystartują również Michael Schar, Oliver Naesen i Dorian Godon, którzy radzą sobie w wyścigach jednodniowych. Cała trójka kolarzy ma szansę powalczyć o zwycięstwo etapowe z ucieczki.

Kluczowy kolarz: Ben O'Connor, Greg van Avermaet