Tokio 2020 - Kadra Polski

  • Data publikacji: 08.08.2018, 19:19

Kadra Polski na Igrzyska XXXII Olimpiady - Tokio 2020 

 

Gimnastyka sportowa:

Wielobój indywidualnie (K) - kwalifikacja dla kraju
Skok (K) - kwalifikacja dla kraju
Poręcze asymetryczne (K) - kwalifikacje dla kraju
Ćwiczenia wolne (K) - kwalifikacja dla kraju
Równoważnia (K) - kwalifikacja dla kraju

 

Jeździectwo:

WKKW indywidualnie - trzy kwalifikacje dla kraju 
WKKW drużynowo - kwalifikacja dla kraju 

 

Kajakarstwo:

K1 200 (K) - kwalifikacja dla kraju

K2 500 (K) - kwalifikacja dla kraju

K4 500 (K) - kwalifikacja dla kraju

C1 200 (K) - kwalifikacja dla kraju

C1 1000 (M) - kwalifikacja dla kraju
C2 1000 (M) - kwalifikacja dla kraju

 

Kajakarstwo górskie:

K1 (K) - kwalifikacja dla kraju

C1 (M) - kwalifikacja dla kraju

 

Kolarstwo torowe:
Sprint drużynowy (K) - kwalifikacja dla kraju
Sprint indywidualny (K) - dwie kwalifikacje dla kraju
Keirin (K) - dwie kwalifikacje dla kraju
Madison (K) - kwalifikacja dla kraju
Omnium (K) - kwalifikacja dla kraju
Sprint drużynowy (M) - kwalifikacja dla kraju
Sprint indywidualny (M) - dwie kwalifikacje dla kraju
Keirin (M) - dwie kwalifikacje dla kraju
Madison (M) - kwalifikacja dla kraju
Omnium (M) - kwalifikacja dla kraju

 

Kolarstwo szosowe:

Wyścig ze startu wspólnego (K) - 2 kwalifikacje dla kraju

Jazda indywidualna na czas (K) - kwalifikacja dla kraju

Wyścig ze startu wspólnego (M) - 3 kwalifikacje dla kraju

Jazda indywidualna na czas (M) - kwalifikacja dla kraju

  
Lekkoatletyka:

Bieg na 100 m (K) - Ewa Swoboda 

Bieg na 400 m (K) - Justyna Święty-Ersetic, Iga Baumgart-Witan 

Bieg na 400 m ppł (K) - Joanna Linkiewicz

Bieg na 1500 m (K) - Sofia Ennaoui

Bieg na 100 m ppł (K) - Karolina Kołeczek, Klaudia Siciarz

Maraton (K) - Karolina Nadolska
Chód na 20 km (K) - Katarzyna Zdziebło 

Skok wzwyż (K) - Kamila Lićwinko

Pchnięcie kulą (K) - Paulina Guba
Rzut młotem (K) - Joanna Fiodorow, Anita Włodarczyk, Malwina Kopron
Sztafeta 4x400 m (K) - kwalifikacja dla kraju
Bieg na 400 m ppł (M) - Patryk Dobek

Bieg na 800 m (M) - Adam Kszczot, Marcin Lewandowski 

Bieg na 1500 m (M) - Marcin Lewandowski 
Chód na 50 km (M) - Rafał Augustyn, Artur Brzozowski 
Skok o tyczce (M) - Paweł Wojciechowski, Piotr Lisek 
Pchnięcie kulą (M) - Michał Haratyk, Konrad Bukowiecki 
Rzut młotem (M) - Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki 

Rzut dyskiem (M) - Piotr Małachowski 
Rzut oszczepem (M) - Marcin Krukowski

Sztafeta mieszana 4x400 m - kwalifikacja dla kraju


Pięciobój nowoczesny:

Zawody indywidualne (M) - Łukasz Gutkowski

  

Pływanie: 
50 m stylem dowolnym (K) - Katarzyna Wasick
Sztafeta 4x100 m st. dowolnym (K) - kwalifikacja dla kraju
Sztafeta 4x200 m st. dowolnym (K) - kwalifikacja dla kraju
Sztafeta 4x100 m st. dowolnym (M) - kwalifikacja dla kraju

Sztafeta 4x200 m st. dowolnym (M) - kwalifikacja dla kraju
Sztafeta mieszana 4x100 m st. zmiennym (X) - kwalifikacja dla kraju


Siatkówka:
Turniej mężczyzn - Polska

  

Strzelectwo:

Karabin trzy postawy (M) - kwalifikacja dla kraju 

Pistolet pneumatyczny (K) - kwalifikacja dla kraju 

Skeet (K) - kwalifikacja dla kraju 

 

Taekwondo:

+67 kg (K) - Aleksandra Kowalczuk

 

Tenis stołowy:

Gra pojedyncza (K) - dwie kwalifikacje dla kraju

Drużynowo (K) - Polska 

 

Wioślarstwo:

Czwórka podwójna (K) - kwalifikacja dla kraju
Czwórka bez sternika (K) - kwalifikacja dla kraju

Dwójka podwójna (M) - kwalifikacja dla kraju
Dwójka podwójna wagi lekkiej (M) - kwalifikacja dla kraju
Czwórka podwójna (M) - kwalifikacja dla kraju
Czwórka bez sternika (M) - kwalifikacja dla kraju


Wspinaczka sportowa: 
Kombinacja (K) - Aleksandra Mirosław

 

Zapasy:
Styl wolny - 53 kg K - kwalifikacja dla kraju
Styl wolny - 57 kg K - kwalifikacja dla kraju

Styl wolny - 74 kg M - kwalifikacja dla kraju

Styl klasyczny - 97 kg M - kwalifikacja dla kraju

Żeglarstwo: 

Laser Radial (K) - kwalifikacja dla kraju 

RS:X (K) - Zofia Noceti-Klepacka

470 (K) - kwalifikacja dla kraju

49erFX (K) - Aleksandra Melzacka/Kinga Łoboda

RS:X (M) - Piotr Myszka

49er (M) - kwalifikacja dla kraju

 

Liczba zawodników - 138

Liczba konkurencji - 79/339