Droga do Tokio [ZAPIS LIVE] #9

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 10.08.2018, 12:00

Do końca regat pozostały już tylko trzy dni. My bardzo cieszymy się z kwalifikacji olimpijskiej wywalczonej przez Magdalenę Kwaśną w klasie Laser Radial. Dziś mamy szansę na kolejne w klasach RS:X kobiet i mężczyzn oraz w 49er. Poza tym medale zostaną rozdane w klasie Laser i Laser Radial.

Relacja na żywo

Tym miłym akcentem kończymy naszą relację.

Żeglarstwo - Maja Dziarnowska wygrała ostatni wyścig finałowy w klasie RS:X kobiet.Zofia Noceti-Klepacka zajmując 9. miejsce zapewniła sobie start w wyścigu medalowym i kwalifikację olimpijską dla kraju. Karolina Lipińska była 13., Kamila Smektała 23., a Małgorzata Białecka 29.

Żeglarstwo - W klasie Nacra 17 ostatni wyścig dla Włochów Tita/Banti. Za ich plecami byli Mackay/Wilkinson (Nowa Zelandia) i Thomsen/Faarvang (Dania).

Żeglarstwo - Brytyjczycy Fletcher-Scott/Bitchel najlepsi w ostatnim wyścigu finałowym w 49er. Załoga Przybytek/Kołodziński kończą wyścig na 26. miejscu i zaprzepaścili szansę na kwalifikację olimpijską, Buksak z Wierzbickim zajęli 21. miejsce.

Żeglarstwo - Grek Byron Kokkalanis najlepszy w ostatnim wyścigu finałowym w klasie RS:X. Piotr Myszka był trzeci, a Paweł Tarnowski siódmy. Obu zobaczymy w wyścigu medalowym, a Paweł Tarnowski wywalczył dla nas drugą kwalifikację olimpijską. Radosław Furmański w swoim ostatnim starcie był 23., a Maciej Kluszczyński 42.

Żeglarstwo - Izraelka Noga Geller wygrała wyścig w klasie RS:X. Zofia Noceti-Klepacka zajęła 11. miejsce, Maja Dziarnowska 12., Karolina Lipińska 15., Kamila Smektała 18., a Małgorzata Białecka 21.

Żeglarstwo - W klasie Nacra 17 w kolejnym wyścigu triumfowali Nowozelandczycy Mackay/Wilkinson. Za nimi uplasowali się Austriacy Zając/Matz i Włosi Bissaro/Frascari.

Żeglarstwo - Niestety, dopiero 23. miejsce załogi Przybytek/Kołodziński i spadek w generalce na 22. ze stratą 18 punktów do miejsca gwarantującego kwalifikację olimpijską. Buksak z Wierzbickim zajęli 6. pozycję. Wygrali Hiszpanie Botin/Lopez.

Żeglarstwo - Kun Bi z Chin triumfuje w wyścigu klasy RS:X. Miejsca Polaków: 16. Paweł Tarnowski, 19. Radosław Furmański, 22. Piotr Myszka, 42. Maciej Kluszczyński.

Żeglarstwo - Znów nie najlepszy wyścig w wykonaniu Polaków w RS:X. Najlepiej radzi sobie Radosław Furmański - 16. pozycja.

Żeglarstwo - Załoga Przybytek/Kołodziński płynie w tej chwili na 20. pozycji, co oznacza, że oddala się od nich kwalifikacja olimpijska w klasie 49er. Załoga Buksak/Wierzbicki jest 8.

Żeglarstwo - Holenderka Lilian De Geus wygrała wyścig w klasie RS:X. Maja Dziarnowska uplasowała się tuż za nią. Karolina Lipińska zajęła 15. miejsce, Zofia Noceti-Klepacka 16., Małgorzata Białecka 20., a Kamila Smektała 27.

Żeglarstwo - Półmetek rywalizacji maja za sobą panie w klasie RS:X. Najlepiej z Polek radzi sobie Maja Dziarnowska, która jest druga. Na starcie stoją już załogi w klasie 49er.

Żeglarstwo - W klasie Nacra 17 pierwsza do mety dotarła załoga Waterhouse/Darmanin, a za nią uplasowały się dwie włoskie Bressani/Zorzi i Tita/Banti.

Żeglarstwo - Brytyjczyk Sam Sills wygrał wyścig. Piotr Myszka finiszował na 10. pozycji. Paweł Tarnowski był 15., Radosław Furmański 21., a Maciej Kluszczyński 41.

Żeglarstwo - Słaby początek Polaków. Najwyżej jest Piotr Myszka, który zajmuje 13. pozycję.

Żeglarstwo - Panowie ruszyli o 15:45. Zaraz na trasie zobaczymy załogi w klasie Nacra 17.

Żeglarstwo - O 15:30 planowany jest start grupy złotej w klasie RS:X mężczyzn.

Żeglarstwo - Alison Young okazała się najlepsza w wyścigu medalowym. Mistrzynią świata została Belgijka Emma Plasschaert. Srebro trafiło w ręce Holenderki Marit Bouwmeester. Trzecią pozycję obroniła Dunka Anne-Marie Rindom.

Żeglarstwo - Alison Young w dalszym ciągu na czele stawki.W klasyfikacji generalnej Belgijka Emma Plasschaert broni pozycji liderki przed Holenderką Marit Bouwmeester. Na trzecią pozycję wskakuje Paige Railey (USA), która wyprzedza reprezentantkę gospodarzy Anne-Marie Rindom.

Żeglarstwo - W pierwszej części wyścigu najlepiej radzi sobie Brytyjka Alison Young. Na drugim miejscu płynie Kanadyjka Sarah Douglas. Trzecia jest Marit Bouwmeester (Holandia), która walczy z Belgijką Emmą Passchaert o złoty medal.

Żeglarstwo - Już za pięć minut o medale powalczą panie w klasie Laser Radial.

Żeglarstwo - Wyścig medalowy wygrał Norweg Herann Tomasgaard. W całych regatach Cypryjczyk Pavlos Kontides wybronił się przed atakami Australijczyka Matthew Wearna. Brązowy medal zdobył Niemiec Philipp Buhl.

Żeglarstwo - W wyścigu w lasie Laser na dwóch pierwszych miejscach bez zmian. Na trzecie awansował Niemiec Philipp Buhl, który aktualnie jest tez trzeci w całych regatach.

Żeglarstwo - Norweg Hermann Tomasgaard minął pierwsza boję na pierwszym miejscu. Za nim żegluje Sam Meech z Nowej Zelandii i Tom Burton (Australia). Na tę chwilę mistrzem świata jest Matthew Wearn (Australia), ale wszystko się waha między nim a reprezentantem Cypru Pavlosem Kontidesem.

Softball Za nami ćwierćfinały Mistrzostw Świata w Chibie. Do "dużego" półfinału pewnie awansowały Amerykanki i Japonki. W barażach o "mały" półfinał Australia zagra z Meksykiem. Z turniejem i zarazem szansą na zdobycie już w tym turnieju olimpijskiej kwalifikacji, pożegnały się europejskie drużyny: Włochy i Holandia.

Żeglarstwo - Udało się wystartować żeglarzom w klasie Laser.

Żeglarstwo - Za godzinę powinien wystartować wyścig medalowy w Laserze.

Żeglarstwo - Nie mamy żadnych informacji kiedy rozpoczną się pierwsze wyścigi.

Żeglarstwo - Przez większość dni wiatr wiał za słabo, wczoraj początek zmagań sparaliżowała burza, a dziś wiatr jest za mocny. Rzecz jasna wyścigi są przesunięte.

Nasza relacja rozpocznie się o godz. 12:00.