PlusLiga: kolejny triumf Asseco Resovii
- Data publikacji: 20.12.2019, 21:01
Siatkarze z Rzeszowa kontynuują zwycięską serię, odnosząc trzecią wiktorię z rzędu. Tym razem, na własnym parkiecie, pokonali Cerrad Eneę Czarnych Radom - 3:1 i zrównali się z nimi punktami w ligowej tabeli.
Gospodarze postanowili sprawić swoim kibicom prezent pod choinkę i wygrali trzeci mecz z rzędu. Tym razem pokonali ekipę z Radomia - 3:1, choć zaczęło się lepiej dla gości. Ci, już na początku pierwszego seta zyskali kilka punktów przewagi, a potem skutecznie grali blokiem. Rzeszowianie zdołali się jednak zbliżyć na oczko, ale proste błędy w końcówce dały zwycięstwo radomianom do 21.
Kolejna odsłona była dość wyrównana, ale mieliśmy prawdziwą huśtawkę nastrojów. Raz jedni byli z przodu, a raz drudzy. Gdy gospodarze uzyskali znaczącą przewagę, po przeciwnej stronie siatki na zagrywce pojawił się Apostolos Protopsaltis i goście wrócili do gry. Końcówka należała jednak do Asseco Resovii, a skuteczne ataki Zbigniewa Bartmana i Bartłomieja Lemańskiego przesądziły o triumfie do 20.
Trzecia partia, od samego początku, była pod pełną kontrolą rzeszowian, którzy zbudowali sobie dużą przewagę i później spokojnie jej bronili. Przyjezdni nie byli w stanie odrobić start mimo dobrej postawy Michała Filipa i przegrali do 21.
Ostatni set był najmniej zacięty i emocjonujący. Asy serwisowe Shojiego oraz proste błędy rywali pozwoliły miejscowym na konsekwentne pognębienie ich triumfem do 17, a w całym spotkaniu - 3:1.
Asseco Resovia Rzeszów 3:1 Cerrad Enea Czarni Radom (21:25, 25:20, 25:21, 25:17)
Asseco Resovia Rzeszów: Shoji, Lemański, Buszek, Bartman, Kosok, Marechal, Perry (libero) oraz Rousseaux, Mariański (libero)
Cerrad Enea Czarni Radom: Vincić, Ostrowski, Protopsaltis, Sanders, Grzechnik, Butryn, Ruciak (libero) oraz Masłowski (libero), Filip, Kędzierski, Pajenk, Firszt, Włodarczyk