La Liga: derby dla Królewskich
- Dodał: Szymon Frąckiewicz
- Data publikacji: 12.12.2020, 23:15
Real Madryt dość pewnie pokonał Atletico w derbach stolicy Hiszpanii. Bramki dla Królewskich padły po strzałach Casemiro i Daniego Carvajala, choć przy strzle tego drugiego pomogły... plecy Jana Oblaka. Atletico pozostaje jednak liderem La Liga. Real jest trzeci.
W zasadzie od początku meczu przez większość czasu na boisku dominowali gospodarze. Zespół Zinedine'a Zidane'a grał ofensywnie, jednak miał problem z oddawaniem celnych strzałów – tych było niewiele. Natomiast kiedy były, to na tyle jakościowe, by sprawić problemy Janowi Oblakowi. Wynik spotkania otworzył w 15. minucie Casemiro. Brazylijczyk udanie strzelił głową po dośrodkowaniu Toniego Kroosa z rzutu rożnego.
W drugiej połowie wynik spotkania ustalony został w 63. minucie. Dani Carvajal przyjął wybitą z pola karnego i oddał potężny strzał z dużej odległości. Trafił w słupek, ale piłka po zderzeniu z nim odbiła się od pleców Jana Oblaka i trafiła do siatki. W ostatnim kwadransie dopiero nieco więcej do powiedzenia w ataku mieli piłkarze Diego Simeone, jednak na nic się to zdało. Atleti oddało w tym meczu zaledwie jeden celny strzał.
Real Madryt – Atletico Madryt 2:0 (1:0)
Bramki: 15' Casemiro, 63' Oblak (s.)
Real: Courtois – Carvajal (79' Asensio), Varane, Ramos, Mendy – Modrić (88' Valverde), Casemiro, Kroos – Vazquez, Benzema, Vinicius (79' Rodrygo)
Atletico: Oblak – Savić, Felipe (46' Lemar), Hermoso – Trippier, Llorente, Koke, Herrera (46' Lodi), Carrasco (46' Correa) – Suarez (73' Kondogbia), Felix (60' Niguez)
Żółte kartki: 36' Casemiro – 46' Lemar, 50' Correa, 61' Savić
Sędziował: Antonio Mateu
