Liga Mistrzów CEV: wielki triumf ZAKSY!
Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie

• Dodał: Przemysław Flis
  • Data publikacji: 24.02.2021, 20:15

W pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów siatkarzy zawodnicy Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle mierzyli się na wyjeździe z Cucine Lube Civitanova. Zespół prowadzony przez Nikolę Grbicia pokonał rywali 3:1 i zbliżył się do awansu do najlepszej czwórki prestiżowych europejskich rozgrywek.

Środowa konfrontacja rozpoczęła się znakomicie dla podopiecznych Nikoli Grbicia, którzy po kilku początkowych akcjach prowadzili 6:1. Przy zagrywce Osmany'ego Juantoreny gospodarze zmniejszyli różnicę (6:5), a po asie serwisowym Kamila Rychlickiego na tablicy wyników widniał rezultat 8:8. W kolejnym fragmencie polska drużyna miała spore problemy z przyjęciem zagrywki, przez co ekipa prowadzona przez Ferdinando de Giorgiego odskoczyła na trzy punkty (15:12). Kędzierzynianie dążyli do odrobienia strat i dzięki technicznemu zagraniu Aleksandra Śliwki doprowadzili do remisu 19:19. W końcówce przyjezdni prezentowali się świetnie w bloku, co pozwoliło im na rozstrzygnięcie pierwszej partii na swoją korzyść. Pierwszy set zakończył się zwycięstwem ZAKSY 25:23, a decydujący punkt w premierowej odsłonie zdobył skutecznym atakiem Kamil Semeniuk.

Na drugą partię włoski zespół wyszedł niezwykle zmotywowany porażką w pierwszym secie. Po wyrównanym początku obrońcy tytułu zanotowali dobrą serię, doprowadzając do wyniku 9:6. W kolejnych akcjach mistrzowie Polski nie radzili sobie z doskonale grającymi przeciwnikami, którzy konsekwentnie powiększali swoją przewagę. Ostatecznie podopieczni Fedinando de Giorgiego wygrali 25:14 i wrócili do meczu.

W trzeciej oraz czwartej partii obserwowaliśmy siatkówkę na poziomie godnym tej fazy europejskich rozgrywek. Polska drużyna prezentowała się bardzo stabilnie w przyjęciu. Kędzierzynianie zneutralizowali ofensywne atuty przeciwników i zwyciężyli oba sety 25:21, czyniąc duży krok w kierunku awansu do najlepszej czwórki Ligi Mistrzów.

Rewanż ćwierćfinałowego dwumeczu pomiędzy ZAKSĄ, a Lube zostanie rozegrany 3 marca o godzinie 18:00 w hali w Kędzierzynie-Koźlu.

Cucine Lube Civitanova - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (23:25, 25:14, 21:25, 21:25)