Mistrzowie olimpijscy – Typowanie redakcji

  • Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 28.06.2021, 16:10

W ramach zapowiedzi "Konnichiwa Tokio" nasi redaktorzy wskazują swoich faworytów do złotych medali w każdej konkurencji. Jak trafne okażą się nasze przewidywania?

 

Badminton:

Singiel mężczyzn: Kento Momota (Japonia)

Singiel kobiet: Pusarla Sindhu (Indie)

Debel mężczyzn: Kevin Sukamuljo/Marcus Gideon (Indonezja)

Debel kobiet: Mayu Matsutomo/Wakana Nagahara (Japonia)

Mikst: Siwei Zheng/Yaqiong Huang (Chiny)

 

Baseball/Softball:

Baseball: Japonia

Softball: Japonia

 

Boks:

Kobiety:

-51 kg: Buse Naz Cakiroglu (Turcja)

-57 kg: Lin Yu-Ting (Chiny)

-60 kg: Beatriz Ferreira (Brazylia)

-69 kg: Gu Hong (Chiny) 
-75 kg: Lauren Price (Wielka Brytania) 

 

Mężczyźni:
-52 kg: Szachobidin Zoirow (Uzbekistan) 
-57 kg: Mirazizbek Mirzaksałiłow (Uzbekistan) 
-63 kg: Andy Cruz Gomez (Kuba) 
-69 kg: Pat McCormack (Wielka Brytania) 
-75 kg: Oleksandr Khyżniak (Ukraina) 
-81 kg: Bekzad Nurdauletow (Kazachstan) 
-91 kg: Muslim Gadżimagomedow (Rosyjski Komitet Olimpijski) 
+91 kg: Bachodir Dżałołow (Uzbekistan)

 

Gimnastyka artystyczna:

Wielobój indywidualny: Dina Awerina (Rosyjski Komitet Olimpijski)
Wielobój drużynowy: Rosyjski Komitet Olimpijski

 

Gimnastyka sportowa:

Mężczyźni:

Poręcze symetryczne: Dawid Bieljawskij (Rosyjski Komitet Olimpijski)

Ćwiczenia wolne: Kōhei Uchimura (Japonia)

Skok: Nikita Nagornyj (Rosyjski Komitet Olimpijski)

Kółka: Elefterios Petrunias (Grecja)

Drążek: Nikita Nagornyj (Rosyjski Komitet Olimpijski)

Koń z łękami: Takeru Kitazono (Japonia)

Wielobój indywidualny: Kōhei Uchimura (Japonia)

Wielobój drużynowy: Japonia

Kobiety:

Poręcze asymetryczne: Władisława Urazowa (Rosyjski Komitet Olimpijski)

Ćwiczenia wolne: Simone Biles (Stany Zjednoczone)

Skok: Simone Biles (Stany Zjednoczone)

Równoważnia: Simone Biles (Stany Zjednoczone)

Wielobój indywidualny: Simone Biles (Stany Zjednoczone)

Wielobój drużynowy: Stany Zjednoczone

 

Gimnastyka – skoki na trampolinie:

Mężczyźni: Gao Lei (Chiny)

Kobiety: Rosannagh McLennan (Kanada)

 

Golf:

Mężczyźni: Jon Rahm (Hiszpania)

Kobiety: Nelly Korda (Stany Zjednoczone)

 

Hokej na trawie:

Kobiety: Holandia

Mężczyźni: Belgia

 

Jeździectwo:

Ujeżdżenie indywidualnie: Isabell Werth (Niemcy)

Ujeżdżenie drużynowo: Niemcy

WKKW indywidualnie: Michael Jung (Niemcy)

WKKW drużynowo: Niemcy

Skoki - indywidualnie: Ben Maher (Wielka Brytania)

Skoki - drużynowo: Irlandia

 

Judo:

48 kg kobiet: Distria Krasniqi (Kosowo)
- 52 kg kobiet: Uta Abe (Japonia)
- 57 kg kobiet: Jessica Klimkait (Kanada)
- 63 kg kobiet: Clarisse Agbegnenou (Francja)
- 70 kg kobiet: Margaux Pinot (Francja)
- 78 kg kobiet: Madeleine Malonga (Francja)
+78 kg kobiet: Akira Sone (Japonia)

 

60 kg mężczyzn: Noahisa Takato (Japonia)
- 66 kg mężczyzn: An Baul (Korea Południowa)
- 73 kg mężczyzn: Shohei Ono (Japonia)
- 81 kg mężczyzn: Saeid Mollaei (Mongolia)
- 90 kg mężczyzn: Nikoloz Sherazadishvili (Hiszpania)
- 100 kg mężczyzn: Varlam Liparteliani (Gruzja)
+ 100 kg mężczyzn: Hisayoshi Harasawa (Japonia)


Drużynowo: Japonia

 

Kajakarstwo sprint

C1 200 metrów kobiet - Nevin Harrison (Stany Zjednoczone)
C2 500 metrów kobiet - Sun Mengya/Xu Shixiao (Chiny)
C1 1000 metrów mężczyzn - Conrad Scheibner (Niemcy)
C2 1000 metrów mężczyzn - Sebastian Brendel/Tim Hecker (Niemcy)
K1 200 metrów kobiet - Lisa Carrington (Nowa Zelandia)
K1 200 metrów mężczyzn - Liam Heath (Wielka Brytania)
K1 500 metrów kobiet - Emma Joergensen (Dania)
K1 1000 metrów mężczyzn - Josef Dostal (Czechy)
K2 500 metrów kobiet - Wolha Kudzenka/Maryna Litwinczuk (Białrouś)
K2 1000 metrów mężczyzn - Max Hoff/Jacob Schopf (Niemcy)
K4 500 metrów kobiet - Węgry
K4 500 metrów mężczyzn - Niemcy

 

Kajakarstwo górskie

K-1 kobiet: Jessica Fox (Australia)

C-1 kobiet: Andrea Herzog (Niemcy)

K-1 mężczyzn: Jiri Prskavec (Czechy)

C-1 mężczyzn: Benjamin Savsek (Słowenia)

 

Karate:

Kata mężczyzn: Ryo Kikuna (Japonia)
-67 kg mężczyzn: Steven Da Costa (Francja)
-75 kg mężczyzn: Rafael Agajew (Azerbejdżan)
+75 kg mężczyzn: Jonathan Horne (Niemcy)

 

Kata kobiet: Grace Lau (Hongkong)
-55 kg kobiet: Anżelika Terliuga (Ukraina)
-61 kg kobiet: Jovana Preković (Serbia)
+61 kg kobiet: Ayumi Uekusa (Japonia)

 

Kolarstwo BMX:

Racing kobiet: Mariana Pajon (Kolumbia)
Racing mężczyzn: Joris Daudet (Francja)
Freestyle Park kobiet: Hannah Roberts (Stany Zjednoczone)
Freestyle Park mężczyzn: Logan Martin (Australia)

 

Kolarstwo górskie:

Kobiety: Loana Lecomte (Francja)
Mężczyźni: Mathias Flueckiger (Szwajcaria)

 

Kolarstwo szosowe:

Wyścig ze startu wspólnego mężczyzn: Tadej Pogacar (Słowenia)
Wyścig ze startu wspólnego kobiet: Anna van der Breggen (Holandia)
Jazda indywidualna na czas mężczyzn: Filippo Ganna (Włochy)
Jazda indywidualna na czas kobiet: Anna van der Breggen (Holandia)

 

Kolarstwo torowe:

Sprint mężczyzn: Harrie Lavreysen (Holandia)

Keirin mężczyzn: Harrie Lavreysen (Holandia)

Sprint drużynowy mężczyzn: Holandia

Sprint kobiet: Emma Hinze (Niemcy)

Keirin kobiet: Wai Sze Lee (Hongkong)

Sprint drużynowy kobiet: Rosyjski Komitet Olimpijski
Wyścig drużynowy mężczyzn: Dania
Omnium mężczyzn: Elia Viviani (Włochy)
Madison mężczyzn: Niemcy
Wyścig drużynowy kobiet: Wielka Brytania
Omnium kobiet: Kirsten Wild (Holandia)
Madison kobiet: Wielka Brytania

 

Koszykówka halowa:

Kobiety: Stany Zjednoczone

Mężczyźni: Stany Zjednoczone

 

Koszykówka 3x3:

Turniej mężczyzn: Serbia
Turniej kobiet: Francja

 

Lekkoatletyka (biegi stadionowe):

Kobiety:

100 metrów - Shelly-Ann Fraser-Pryce (Jamajka)

200 metrów - Shelly-Ann Fraser-Pryce (Jamajka)

400 metrów - Stephenie Ann McPherson (Jamajka)

800 metrów - Athing Mu (Stany Zjednoczone)

1500 metrów - Sifan Hassan (Holandia)

5000 metrów - Gudaf Tsegay (Etiopia)

10000 metrów - Letesenbet Gidey (Etiopia)

100 metrów przez płotki - Jasmine Camacho-Quinn (Portoryko)

400 metrów przez płotki - Sydney McLaughlin (Stany Zjednoczone)

3000 metrów z przeszkodami - Beatrice Chepkoech (Kenia)

4x100 metrów - Jamajka

4x400 metrów - Stany Zjednoczone

 

Mężczyźni:

100 metrów - Trayvon Bromell (Stany Zjednoczone)

200 metrów - Kenneth Bednarek (Stany Zjednoczone)

400 metrów - Michael Norman (Stany Zjednoczone)

800 metrów - Clayton Murphy (Stany Zjednoczone)

1500 metrów - Marcin Lewandowski (Polska)

5000 metrów - Jakob Ingebrigtsen (Norwegia)

10000 metrów - Jacob Kplimo (Uganda)

110 metrów przez płotki - Grant Holloway (Stany Zjednoczone)

400 metrów przez płotki - Karsten Warholm (Norwegia)

3000 metrów z przeszkodami - Soufiane El Bakkali (Maroko)

4x100 metrów - Stany Zjednoczone

4x400 metrów - Stany Zjednoczone

 

MIX:

4x400 metrów - Stany Zjednoczone

 

Lekkoatletyka (chody i maratony):

Maraton mężczyzn: Eliud Kipchoge (Kenia)

Maraton kobiet: Brigid Kosgei (Kenia)

Chód na 20 km mężczyzn: Masatora Kawano (Japonia)

Chód na 50 km mężczyzn: Matej Toth (Słowacja)

Chód na 20 km kobiet: Liu Hong (Chiny)

 

Lekkoatletyka (konkurencje techniczne):

Kobiety:

Rzut dyskiem: Yaime Perez (Kuba) 

Rzut młotem: DeAnna Price (Stany Zjednoczone)

Rzut oszczepem: Maria Andrejczyk (Polska)

Pchnięcie kulą: Lijiao Gong (Chiny)

Skok w dal: Malaika Mihambo (Niemcy)

Trójskok: Yulimar Rojas (Wenezuela)

Skok wzwyż: Jarosława Mahuczich (Ukraina)

Skok o tyczce: Anżelika Sidorowa (Rosyjski Komitet Olimpijski)

Siedmiobój: Nafissatou Thiam (Belgia)

 

Mężczyźni:

Rzut dyskiem: Daniel Stahl (Szwecja)

Rzut młotem: Paweł Fajdek (Polska)

Rzut oszczepem: Johannes Vetter (Niemcy)

Pchnięcie kulą: Ryan Crouser (Stany Zjednoczone)

Skok w dal: Militiadis Tentoglu (Grecja)

Trójskok: Hugues Fabrice Zango (Burkina Faso)

Skok wzwyż: Ilja Iwaniuk (Rosyjski Komitet Olimpijski)

Skok o tyczce: Armand Duplantis (Szwecja)

Dziesięciobój: Damian Warner (Kanada)

 

Łucznictwo:

Indywidualnie - mężczyźni: Brady Ellison (Stany Zjednoczone)

Drużyna - mężczyźni: Korea Południowa

 

Indywidualnie - kobiety: Kang Chae-young (Korea Południowa)

Drużynowo - kobiety: Korea Południowa

 

Mikst: Korea Południowa

 

Pięciobój nowoczesny:

Kobiety: Michelle Gulyas (Węgry)

Mężczyźni: Ahmed El-Gendy (Egipt)

 

Piłka nożna:

Turniej kobiet: Stany Zjednoczone

Turniej mężczyzn: Hiszpania

 

Piłka ręczna:

Turniej kobiet: Norwegia

Turniej mężczyzn: Dania

 

Piłka wodna:

Turniej kobiet: Stany Zjednoczone

Turniej mężczyzn: Węgry

 

Pływanie:

Mężczyźni

50 metrów stylem dowolnym: Caeleb Dressel (Stany Zjednoczone)
100 metrów stylem dowolnym: Caeleb Dressel (Stany Zjednoczone)
200 metrów stylem dowolnym: Duncan Scott (Wielka Brytania)
400 metrów stylem dowolnym: Mack Horton (Australia)
800 metrów stylem dowolnym: Gregorio Paltrinieri (Włochy)
1500 metrów stylem dowolnym: Michajło Romańczuk (Ukraina)
100 metrów stylem motylkowym: Caeleb Dressel (Stany Zjednoczone)
200 metrów stylem motylkowym: Kristof Milak (Węgry)
100 metrów stylem grzbietowym: Kliment Kolesnikow (Rosyjski Komitet Olimpijski)
200 metrów stylem grzbietowym: Jewgienij Ryłow (Rosyjski Komitet Olimpijski)
100 metrów stylem klasycznym: Adam Peaty (Wielka Brytania)
200 metrów stylem klasycznym: Zac Stubblety-Cook (Australia)
200 metrów stylem zmiennym: Michael Andrew (Stany Zjednoczone)
400 metrów stylem zmiennym: Chase Kalisz (Stany Zjednoczone)
4x100 metrów stylem dowolnym: Stany Zjednoczone
4x200 metrów stylem dowolnym: Stany Zjednoczone
4x100 metrów stylem zmiennym: Stany Zjednoczone

Pływanie długodystansowe 10 km: Florian Wellbrock (Niemcy)

 

Kobiety:

50 metrów stylem dowolnym: Emma McKeon (Australia)
100 metrów stylem dowolnym: Emma McKeon (Australia)
200 metrów stylem dowolnym: Ariarne Titmus (Australia)
400 metrów stylem dowolnym: Katie Ledecky (Stany Zjednoczone)
800 metrów stylem dowolnym: Katie Ledecky (Stany Zjednoczone)
1500 metrów stylem dowolnym: Katie Ledecky (Stany Zjednoczone)
100 metrów stylem motylkowym: Torri Hus (Stany Zjednoczone)
200 metrów stylem motylkowym: Hali Flickinger (Stany Zjednoczone)
100 metrów stylem grzbietowym: Kaylee McKeown (Australia)
200 metrów stylem grzbietowym: Kaylee McKeown (Australia)
100 metrów stylem klasycznym: Lilly King (Stany Zjednoczone)
200 metrów stylem klasycznym: Lilly King (Stany Zjednoczone)
200 metrów stylem zmiennym: Kaylee McKeown (Australia)
400 metrów stylem zmiennym: Hali Flickinger (Stany Zjednoczone)
4x100 metrów stylem dowolnym: Australia
4x200 metrów stylem dowolnym: Stany Zjednoczone
4x100 metrów stylem zmiennym: Stany Zjednoczone

Pływanie długodystansowe 10 km: Xin Xin (Chiny)

 

MIX:

4x100 metrów: Stany Zjednoczone

 

Pływanie artystyczne:

Duety:Swietłana Kolesniczenko i Swietłana Romaszyna (Rosysjki Komitet Olimpijski)

Drużyny: Rosyjski Komitet Olimpijski

 

Podnoszenie ciężarów:

Kobiety:

kat do 49kg: Hou Zhihui (Chiny)

kat do 55kg: Liao Qiuyun (Chiny)

kat do 59kg: Kuo Hsing-chun (Tajwan)

kat do 64kg: Mercedes Perez (Kolumbia)

kat do 76kg: Neisi Dajomes (Ekwador)

kat do 87kg: Wang Zhouyu (Chiny)

kat powyżej 87kg: Li Wenwen (Chiny)

 

Mężczyźni:

kat do 61kg: Li Fabin (Chiny)

kat do 67kg: Chen Lijun (Chiny)

kat do 73kg: Shi Zhiyong (Chiny)

kat do 81kg: Lu Xiaojun (Chiny)

kat do 96kg: Jewgenii Cichancow (Białoruś)

kat do 109kg: Simon Martirosjan (Armenia)

kat powyżej 109kg: Lasza Talachadze (Gruzja)

 

Rugby 7:

Mężczyźni: Nowa Zelandia
Kobiety: Nowa Zelandia

 

Siatkówka halowa:

Kobiety: Stany Zjednoczone

Mężczyźni: Brazylia

 

Siatkówka plażowa:

Kobiety: Pavan/Humana-Paredes (Kanada)
Mężczyźni: Cherif/Ahmed (Katar)

 

Skateboarding:

Park kobiet: Misugu Okamoto (Japonia)

Park mężczyzn: Heimana Reynolds (Stany Zjednoczone)

Street kobiet: Pamela Rosa (Brazylia)

Street mężczyzn: Nyjah Huston (Stany Zjednoczone)

 

Skoki do wody:

Trampolina mężczyzn indywidualne: Xie Siyi (Chiny)

Trampolina mężczyzn synchroniczne: Xie Siyi/Wang Zongyuan (Chiny)

Wieża mężczyzn indywidualne: Yang Jian (Chiny)

Wieża mężczyzn synchroniczne: Chen Aisen/Cao Yuan (Chiny)

 

Trampolina kobiet indywidualne: Shi Tingmao (Chiny)

Trampolina kobiet synchroniczne: Shi Tingmao/Wang Han (Chiny)

Wieża kobiet indywidualne: Chen Yuxi (Chiny)

Wieża kobiet synchroniczne: Chen Yuxi/Zhang Jiaqi (Chiny)

 

Surfing:

Kobiety: Sally Fitzgibbons (Australia)

Mężczyźni: Gabriel Medina (Brazylia)

 

Strzelectwo:

Kobiety:

Trap:  Silvana Stanco (Włochy)

Skeet: Amber English (Stany Zjednoczone)

Pistolet pneumatyczny: Zorana Arunović (Serbia)

Karabin pneumatyczny: Apurvi Chandela (Indie)

Pistolet sportowy: Vitalina Batsarshkina (Rosyjski Komitet Olimpijski)

Karabin – trzy postawy: Yulia Karimova (Rosyjski Komitet Olimpijski)

 

Mężczyźni:

Trap: Alberto Fernandez (Hiszpania)

Skeet: Vincent Hancock (Stany Zjednoczone)

Pistolet pneumatyczny: Artem Chernousov (Rosyjski Komitet Olimpijski)

Karabin pneumatyczny: Istvan Peni (Węgry)

Pistolet szybkostrzelny: Christian Reitz (Niemcy)

Karabin – trzy postawy: Sergey Kamenskyi (Rosyjski Komitet Olimpijski)

 

Miksty:

Trap: Włochy

Pistolet pneumatyczny: Indie

Karabin pneumatyczny: Rosyjski Komitet Olimpijski

 

Szermierka:

Floret mężczyzn: Daniele Garozzo (Włochy) 

Floret mężczyzn drużynowo: Stany Zjednoczone

Floret kobiet: Inna Derigłazowa (Rosyjski Komitet Olimpijski) 

Floret kobiet drużynowo: Włochy

Szpada mężczyzn: Gergely Siklosi (Węgry) 

Szpada mężczyzn drużynowo: Francja

Szpada kobiet: Choi Injeong (Korea Południowa) 

Szpada kobiet drużynowo: Polska

Szabla kobiet: Sofia Wielikaja (Rosyjski Komitet Olimpijski) 

Szabla kobiet drużynowo Rosyjski Komitet Olimpijski

Szabla mężczyzn: Oh Sanguk (Korea Południowa) 

Szabla mężczyzn drużynowo: Korea Południowa

 

Taekwondo:

Kobiety:

kat. -49 kg: Panipak Wongpattanakit (Tajlandia)

kat. -57 kg: Jade Jones (Wielka Brytania)

kat. -67 kg: Matea Jelić (Chorwacja)

kat. +67 kg: Zheng Shuyin (Chiny)

 

Mężczyźni:

kat. -58 kg: Jang Jun (Korea Południowa)

kat. -68 kg: Lee Dae-Hoon (Korea Południowa)

kat. -80 kg: Maksim Chramcow (Rosyjski Komitet Olimpijski)

kat. +80 kg: Władisław Larin (Rosyjski Komitet Olimpijski)

 

Tenis:

Singiel mężczyzn: Novak Djoković (Serbia)
Singiel kobiet: Naomi Osaka (Japonia)
Debel mężczyzn: Nikola Mektić/Mate Pavić (Chorwacja)
Debel kobiet: Barbora Krejcikova/Katerina Siniakova (Czechy)
Mikst: Maria Sakkari/Stefanos Tsitsipas (Grecja)

 

Tenis stołowy:

Singiel mężczyzn: Ma Long (Chiny)
Singiel kobiet: Chen Meng (Chiny)
Rywalizacja drużynowa mężczyzn: Chiny
Rywalizacja drużynowa kobiet: Chiny
Mikst: duet z Chin

 

Triathlon:

Mężczyźni: Alex Yee (Wielka Brytania)
Kobiety: Jessica Learmonth (Wielka Brytania)
Sztafeta: Stany Zjednoczone

 

Wioślarstwo:

M1x: Oliver Zeidler (Niemcy)

M2x: Liu Zhiyu/Zhang Liang (Chiny)

M4x: Holandia

LM2x: Stefano Oppo/Pietro Ruta (Włochy)

M2-: Martin Sinković/Valent Sinković (Chorwacja)

M4-: Polska

M8+: Niemcy

 

W1x: Emma Twigg (Nowa Zelandia)

W2x: Brooke Donoghue/Hannah Osborne (Nowa Zelandia)

W4x: Polska

LW2x: Emily Craig/Imogen Grant (Wielka Brytania)

W2-: Annabelle McIntyre/Jessica Morrison (Australia)

W4-: Holandia

M8+: Nowa Zelandia

 

Wspinaczka sportowa:

Kombinacja kobiet: Janja Garnbret (Słowenia)

Kombinacja mężczyzn: Jakob Schubert (Austria)

 

Zapasy:

STYL KLASYCZNY:

60 kg: Kenichiro Fumita (Japonia)

67 kg: Artem Surkow (Rosyjski Komitet Olimpijski)

77 kg: Tamas Lorincz (Węgry)

87 kg: Viktor Lorincz (Węgry)

97 kg: Mohammad Hadi Saravi (Iran)

130 kg: Riza Kayaalp (Turcja)

 

STYL WOLNY:

57 kg: Zaur Ugujew (Rosyjski Komitet Olimpijski)

65 kg: Gadżimurad Raszidow (Rosyjski Komitet Olimpijski)

74 kg: Geandry Garzon (Kuba)

86 kg: Hassan Yazdani (Iran)

97 kg: Abdulraszid Sadulajew (Rosyjski Komitet Olimpijski)

125 kg: Taha Akgul (Turcja)

 

ZAPASY KOBIET:

50 kg: Yui Susaki (Japonia)

53 kg: Mayu Mukaida (Japonia)

57 kg: Risako Kawai (Japonia)

62 kg: Marianna Sastin (Węgry)

68 kg: Sara Dosho (Japonia)

76 kg: Epp Mae (Estonia)

 

Żeglarstwo:

RS:X mężczyzn: Kiran Badloe (Holandia)

Laser Standard: Matthew Wearn (Australia)

Finn: Zsombor Berecz (Węgry)

49er: Peter Burling/Blair Tuke (Nowa Zelandia)

470 mężczyzn: Jordi Xammar/Nicolas Rodriguez (Hiszpania)

 

RS:X kobiet: Lilian de Geus (Holandia)

Laser Radial: Marit Bouwmeester (Holandia)

49erFX: Charlotte Dobson/Saskia Tidey (Wielka Brytania)

470 kobiet: Ai Kondo Yoshida/Miiho Yoshioka (Japonia)

 

Nacra 17: Ruggero Tita/Caterina Banti (Włochy)

 

Celność przewidywań: 4/5/339

 

Klasyfikacja medalowa wg redakcji poinformowani.pl :

 

1. Stany Zjednoczone

 52 medale

2. Chiny

 31 medali
3. Rosyjski Komitet Olimpijski  28 medali

4. Japonia

 25 medali
5. Niemcy  18 medali
6. Australia  14 medali
7. Holandia  13 medali
8. Wielka Brytania  13 medali
9. Korea Południowa  10 medali

10. Węgry

 10 medali

11. Włochy

   9 medali

12. Francja

   8 medali

13. Nowa Zelandia

   7 medali

14. Polska

   6 medali

15. Hiszpania

   5 medali

16. Brazylia

   4 medale

17. Jamajka

   4 medale

18. Kanada

   4 medale

19. Serbia

   4 medale

20. Ukraina

   4 medale

21. Chorwacja

   3 medale

22. Czechy

   3 medale

23. Dania

   3 medale

24. Grecja

   3 medale

25. Indie

   3 medale

26. Kenia

   3 medale

27. Kuba

   3 medale

28. Norwegia

   3 medale

29. Słowenia

   3 medale

30. Turcja

   3 medale

31. Uzbekistan

   3 medale
32. Belgia    2 medale
33. Białoruś    2 medale
34. Etiopia    2 medale
35. Gruzja    2 medale
36. Hongkong    2 medale
37. Iran    2 medale
38. Kolumbia    2 medale
39. Szwecja    2 medale
40. Armenia    1 medal
41. Austria    1 medal
42. Azerbejdżan    1 medal
43. Burkina Faso    1 medal
44. Egipt    1 medal
45. Ekwador    1 medal
46. Estonia    1 medal
47. Indonezja    1 medal
48. Irlandia    1 medal
49. Katar    1 medal
50. Kazachstan    1 medal
51. Kosowo    1 medal
52. Maroko    1 medal
53. Mongolia    1 medal
54. Portoryko    1 medal
55. Szwajcaria    1 medal
56. Słowacja    1 medal
57. Tajlandia    1 medal
58. Tajwan    1 medal
59. Uganda    1 medal
60. Wenezuela    1 medal

 

Szymon Frąckiewicz

Miłośnik sportu i muzyki alternatywnej. Pasjonat geografii.