Tokio 2020 - Zapasy: Tadeusz Michalik powalczy o brąz

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 02.08.2021, 11:53

Tadeusz Michalik powalczy o brąz igrzysk olimpijskich w Tokio. Polak nie sprawił niespodzianki i w półfinale przegrał z utytułowanym Rosjaninem Musą Jewlojewem. We wtorek będziemy zatem kibicować mu w walce o najniższy stopień podium.

W sesji porannej drugiego dnia zmagań zapaśników nasze apetyty rozbudził Tadeusz Michalik. Brązowy medalista mistrzostw Europy z 2016 roku w pierwszej rundzie nie dał szans Tunezyjczykowi Haykelowi Achouriemu, a w ćwierćfinale poradził sobie z wicemistrzem igrzysk panamerykańskich G'Angelo Hancockiem, reprezentującym Stany Zjednoczone.

Przed arcytrudnym zadaniem Polak stanął w półfinale, gdyż jego rywalem był Rosjanin Musa Jewlojew. Jest to dwukrotny mistrz świata i Europy, a ostatni złoty medal imprezy mistrzowskiej zdobył w kwietniu w Warszawie. Michalik nie sprawił niespodzianki. Zawodnik z Inguszetii potwierdził swoją wyższość i to on powalczy o złoto z Irańczykiem Mohammadem Hadi Saravim lub Ormianinem Arturem Aleksanjanem.

Polak w pierwszych minutach dzielnie się bronił, ale niestety skutkowało to wskazaniem przez sędziów pasywności naszego reprezentanta. Sędziowie nakazali zejście do parteru i Michalik nie zdołał się obronić przed potężnym Jewlojewem, który wykonał dwa "wózki". Do przerwy było zatem już 5:0. W drugiej części rywalizacji Polak dał się przenieść poza matę przy nieudanej próbie rzutu, a odpowiedział tylko jednym wypchnięciem Rosjanina na matę. W efekcie faworyt wygrał 7:1.

Mający 30 lat reprezentant Polski wciąż może wyrównać wyczyn swojej siostry sprzed pięciu lat. W Rio de Janeiro Monika Michalik zdobyła brąz w kategorii do 63 kg. W walce o brązowy medal rywalem Michalika będzie zwycięzca repasażu pomiędzy Gruzinem Giorgim Melią i Węgrem Alexem Szoke.

Musa Jewlojew (ROC) - Tadeusz Michalik (POL) 7:1