Szamani zabili 10 dzieci w Tanzanii. Organy wykorzystano jako amulety
- Dodał: Adam Majchrzak
- Data publikacji: 28.01.2019, 17:20
Tanzańscy szamani uprowadzili 10 dzieci w różnych miastach, a części ich ciał wykorzystali jako amulety. Policja poszukuje sprawców, jednak póki co nikt nie przyznaje się do winy.
- Z pomocą Biura Regionalnego zaprosiliśmy wszystkich tradycyjnych uzdrowicieli na spotkanie. Ci, z którymi mogliśmy rozmawiać, mówili, że nie mają nic wspólnego z zabójstwami. Ludzie, którzy to robią, mogą być spoza regionu. Musimy znaleźć sposób na rozwiązanie tego problemu - podaje doktor Faustine Ndugulile.
Dzieci uprowadzono z ich domów, następnie zabito, a ich ciała zostały pocięte na części, by później można było stworzyć z nich fragmenty amuletów. Policja ustaliła to na podstawie tego, że ciała zostały znalezione bez uszu, zębów i rąk. Niektóre pozbawiono nawet organów rozrodczych i oddechowych. Tworzenie rytualnych przedmiotów z tych narządów jest ściśle powiązane z wieloma wierzeniami w Afryce.
Rodzice dzieci prosili, by policja jak najszybciej znalazła sprawców. Z tego powodu komisarz okręgowy wezwał przywódców religijnych, władze samorządowe i społeczeństwo, by pomogli w rozwiązaniu sprawy. Poproszono również, by wszyscy rodzice zachowali szczególną ostrożność.
Źródło: TheCitizen
Adam Majchrzak
Analityk w Stowarzyszeniu Demagog i redaktor portalu Poinformowani.pl. Zawodowo zainteresowany problematyką manipulacji społecznych i mediami, a prywatnie - sportem i grami strategicznymi.