Bora-hansgrohe: bez Polaków, ale z nadziejami
- Dodał: P K
- Data publikacji: 04.07.2019, 04:35
Losy niemieckiej ekipy śledzimy preważnie ze szczególnym zaciekawieniem, jednak podczas tegorocznego TdF będzie inaczej. Bora-hansgrohe tym razem pojedzie w Wielkiej Pętli w składzie pozbawionym Polaków.
Jeżdżąca w czarno-turkusowych strojach drużyna pierwszy tegoroczny wielki tour może zaliczyć raczej do tych udanych. Rafał Majka zakończył Giro na 6. miejscu, a w czołowej "15" zameldował się inny kolarz Bory - Davide Formolo. O taki wyczyn, czyli dwóch kolarzy w top 15 oraz poprawienie 6. miejsca dla lidera we Francji może być ciężko, ale nie znaczy to, że zadanie to jest niewykonalne, a zawodnicy niemieckiej grupy będą na trasie odgrywali drugorzędne role. Nic z tych rzeczy.
Liderem drużyny jest ciągle młody (26 lat) Niemiec - Emanuel Buchmann, którego forma karze pokładać w jego jeździe wielkie nadzieje. W ostatnich trzech sprawdzianach przed TdF, czyli Wyścigu Dookoła Kraju Basków, Tour de Romandie oraz Dauphine Buchmann zajmował kolejno 3., 7. i znowu 3. miejsce, co pokazuje, że jest regularny i to regularny na wysokim poziomie, a ta regularność w 3-tygodniowej imprezie jest bardzo ważna. Niemiec śmiało może namieszać w czołówce zbliżającego się Touru.
Ciągle jednak największą gwiazdą ekipy jest Peter Sagan. Nieopierzony Słowak co prawda z góry wiadomo, że w generalce nie będzie się liczył, ale on ma inne zadania. Sagan ponownie będzie chciał wygrać klasyfikację punktową i jest wielce prawdopodobne, że może mu się to udać. 29-latek nie tylko skutecznie finiszuje na mecie płaskich etapów, ale również liczy się podczas trudniejszych finiszów i jeśli nie dopadnie go jakiś kryzys w górach, który spowoduje wycofanie się z wyścigu, to w Paryżu możemy go oglądać w zielonej koszulce.
Sezon 2019 dla Bory jest naprawdę niezły, więc Niemcy na pewno we Francji będą chcieli to potwierdzić. Czołowa "10" dla Buchmanna, zielona koszulka dla Sagana i wygranych kilka etapów - taki zestaw na pewno by ucieszył szefów zespołu, w którym niestety w tym roku nie zobaczymy ani Rafała Majki, ani Pawła Poljańskiego, ani Macieja Bodnara.
Kluczowy kolarz: Peter Sagan
Siła drużyny: 4/5
Liczba zwycięstw w sezonie: 33
Nr | Imię i nazwisko | Narodowość | Wiek | Dni/kilometry wyścigowe w sezonie | Liczba zwycięstw w sezonie | Występy/wygrane etapy TDF | Najwyższe miejsce w klasyfikacji TDF | Rola w zespole |
11 | Peter Sagan | Słowacja | 29 | 44/6888 km | 3 | 6/13 | 42 (2012) | lider |
12 | Emanuel Buchmann | Niemcy | 26 | 29/4051 km | 2 | 3/0 | 15 (2017) | lider |
13 | Marcus Burghardt | Niemcy | 36 | 26/4348 km | 0 | 10/1 | 58 (2012) | pomocnik, specjalista od klasyków |
14 | Patrick Konrad | Austria | 27 | 40/6123 km | 1 | 1/0 | 65 (2016) | góral |
15 | Gregor Muhlberger | Austria | 25 | 34/4940 km | 0 | 1/0 | 76 (2018) | pomocnik |
16 | Daniel Oss | Włochy | 32 | 39/5967 km | 0 | 6/0 | 69 (2014) | pomocnik, uciekinier |
17 | Lucas Postlberger | Austria | 27 | 30/4712 km | 0 | 1/0 | 132 (2018) | pomocnik |
18 | Maximilian Schachmann | Niemcy | 25 | 33/5548 km | 6 | 0/0 | - | góral, specjalista od jazdy na czas |