Liga Mistrzów: Crvena Zvezda bez szans w Monachium

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 18.09.2019, 22:58

Bayern Monachium nie zawiódł i pokonał u siebie Crvenę Zvezdę Belgrad. Gospodarze zwyciężyli 3:0. Robert Lewandowski rozegrał całe spotkanie i strzelił bramkę na 2:0.

Od początku spotkani, zgodnie z oczekiwaniami, atakowali piłkarze Bayernu Monachium. Crvena Zvezda jednak wcale nie przestraszyła się będących faworytami rywali. Długo bronili się bardzo skutecznie. Pierwszą dogodniejszą okazję miał dopiero w 21. minucie Philipe Coutinho. Jego uderzenie z kilkunastu metrów przeleciało nieco nad poprzeczką. W 34. minucie prowadzenie gospodarzom przyniósł jednak Kingsley Coman. Francuz celnie strzelił głową po dośrodkowaniu Ivana Perisicia. W doliczonym czasie pierwszej połowy okazję do podwyższenia prowadzenia miał Robert Lewandowski, jednak jego strzał obronił Milan Borjan.

W drugiej części spotkania obraz gry się nie zmienił. Bayern atakował, ale drużyna z Belgradu długo skutecznie się broniła. Końcówka należała jednak do mistrzów Niemiec. W 80. minucie byłego bramkarza Korony Kielce pokonał Robert Lewandowski. Polak odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym i wpakował piłkę do siatki. W doliczonym czasie gry wynik spotkania ustalił Thomas Muller. Reprezentant Niemiec zaraz po wejściu z ławki rezerwowych wykorzystał podanie Thiago Alcantary i płaskim strzałem pokonał kanadyjskiego golkipera.

Bayern Monachium – Crvena Zvezda Belgrad 3:0 (1:0)

Bramki: 34' Coman, 80' Lewandowski, 90+1' Muller

Składy:

Bayern: Neuer – Kimmich, Sule, Pavard, Hernandez – Tolisso (65' Martinez), Alcantara, Coman, Coutinho (83' Muller), Perisić (66' Gnabry) – Lewandowski

Crvena Zvezda: Borjan – Gobeljić, Milunović, Degenek, Jander – Jovancić (62' Vulić), Canas, Garcia (83' Vukanović), Marin, van La Parra – Pavkov (70' Bokaye)

Żółte kartki: 51' Degenek, 90' Vulić

Sędzia: Robert Madden (Szkocja)