Premier League: Manchester United na równi pochyłej

• Data publikacji: 06.10.2019, 19:28

Manchester United poległ 0:1 na wyjeździe w meczu przeciwko Newcastle United. Jedyną bramkę w spotkaniu zdobył Matthew Longstaff w drugiej połowie gry.

Czarne chmury nad podopiecznymi Solskjaer'a zebrały się już w pierwszej połowie. Newcastle było w stanie nawiązać walkę, a nawet mogło objąć prowadzenie już w 28 minucie. Matthew Longstaff huknął z dystansu, ale futbolówka spotkała się z poprzeczką i nie znalazła drogi do bramki. W pierwszej części to Sroki wyglądały lepiej. Czerwone Diabły natomiast nie potrafiły skonstruować składnego ataku pozycyjnego, popełniali do tego masę błędów.

Mozolna, przewidywalna gra z pierwszej połowy została wiernie odwzorowana także i w drugiej połówce. Nie narzekaliśmy na brak ostrzejszych starć, ale nie przekładało to się na zwiększenie tempa rozgrywania piłki. Dobrą akcję skonstruowali piłkarze Srok dopiero w 72 minucie. Wymienili kilka podań w środkowej strefie boiska, następnie jeden z piłkarzy drugiej linii doskonale znalazł długim podaniem Jetro Willemsa. Ten dopieścił piłkę najlepiej jak potrafił - wyłożył piłkę młodszemu z braci Longstaff niczym na tacy w pięciogwiazdkowej restauracji. Rudowłosy młodzieniec z pierwszej piłki zaatakował bramkę De Gei. Zasłonięty hiszpański goalkeeper był bez szans.

Poza zwycięskim trafieniem nie było nam dane oglądać ciekawych, składnych akcji pełnych sztuczek technicznych, czy nieprzewidywalnych zagrań linii pomocy. Zamiast tego byliśmy skazani na to nudniejsze, pochmurne oblicze Premier League - spotkały się bowiem dwie ekipy, które nie powalają stylem.

Newcastle - Manchester United 1:0 (0:0)

Bramki: Matthew Longstaff 72'

Newcastle: Dubravka, Yedlin, Schar, Lascelles, Clark, Willems (Dummett 90'), M.Longstaff, S.Longstaff, Saint-Maximin (Atsu 83'), Joelinton (Carroll 56'), Almiron

Man Utd: De Gea, Dalot (Rojo 60'), Tuanzebe, Maguire, Young (Chong 86'), McTominay, Fred, Pereira, Mata (Matić 66'), James, Rashford

Żółte kartki: Yedlin 15', Schaer 47', Almiron 66' - Fred 3', McTominay 31', Rojo 78'

Sędziował: Mike Dean (Anglia)