
Wirtualne wykłady z Muzeum Warszawy
- Data publikacji: 08.01.2021, 13:05
Pierwszy kwartał 2021 roku szykuje się obiecująco dla wszystkich fanów historii. Centrum Interpretacji Zabytku przygotowało serię spotkań online, dotyczących polskich skarbów architektury.
Oddział Muzeum Warszawy organizuje cykl wykładów poświęcony skarbom z list UNESCO. Spotkania podzielone zostały na trzy części (Dolny Śląsk, Małopolska, Pomorze), a każda z nich ma przedstawić historię wyjątkowych obiektów, znajdujących się w różnych częściach Polski. Seria prowadzona będzie od 11 stycznia do 29 marca, a wstęp na dany wykład kosztuje 5 zł. Bilety można zakupić przez oficjalną stronę Muzeum Warszawy.
Prowadzącym będzie dr Olaf Kwapis, historyk sztuki, absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, stypendysta La Fondazione Sbranti (Universita di Pisa), adiunkt Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie - badacz średniowiecza oraz organizator europejskich podróży edukacyjnych*.
Wszystkie wykłady odbywać się będą na platformie Zoom, a link do spotkania otrzyma się na adres e-mail po zakupie biletu. Wykład rozpocznie się o 18:30 i będzie trwać 90 minut. Poniżej przedstawiamy listę dostępnych spotkań na najbliższy miesiąc.
I seria - Dolny Śląsk:
- 11 stycznia ,,Barok wielkich klasztorów - cystersi w Lubiążu, Krzeszowie i Henrykowie"
- 18 stycznia ,,Od kościołów pokoju do kościołów łaski - Świdnica, Jawor, Legnica"
- 25 stycznia ,,Modernistyczny Wrocław i Hala Stulecia"
- 1 lutego ,,Królewskie rezydencje na Dolnym Śląsku - Kamieniec Ząbkowicki, Mysłakowice, Karpniki"