
Irański statek zaatakowany na Morzu Śródziemnym
- Dodał: Katarzyna Maciejowska
- Data publikacji: 12.03.2021, 22:38
W środę (10.03) irański kontenerowiec, podróżujący po Morzu Śródziemnym, został uszkodzony w wyniku niezidentyfikowanego wybuchu. Według irańskiej telewizji statek był celem ataku terrorystycznego.
- Statek został lekko uszkodzony przez obiekt wybuchowy, ale nikt na pokładzie nie został ranny - powiedział Ali Ghiasi, rzecznik państwowego przedsiębiorstwa żeglugowego IRISL. Wybuch spowodował mały pożar, który został ugaszony przez załogę.
- Takie akty terrorystyczne są równoznaczne z piractwem morskim - poinformował Ghiasi, po czym dodał, że postępowanie sądowe zostanie podjęte w celu zidentyfikowania sprawców za pośrednictwem odpowiednich organów międzynarodowych.
Izrael twierdzi, że incydent był wynikiem aktywności irańskiego wojska w tym rejonie. Iran odpiera postawione mu zarzuty.
Wall Street Journal napisał w czwartek (11.03), że od końca 2019 roku Izrael obrał za cele ataków co najmniej 12 irańskich statków transportujących najczęściej ropę.
Źródło: thetimesofisrael.com

Katarzyna Maciejowska
Kulturoznawczyni i medioznawca z wykształcenia, ilustratorka z zamiłowania. Nie lubię radykalizmu i braku obiektywizmu. Wielbicielka psów, roślin, muzyki elektronicznej i pierogów ruskich.