
Burundi: wybuchy granatów zabiły 2 osoby
- Dodał: Daniel Kucharz
- Data publikacji: 26.05.2021, 12:21
Ministerstwo Bezpieczeństwa Burundi przekazało, że przynajmniej 2 osoby zginęły, a kilkanaście kolejnych zostało rannych w wyniku eksplozji granatów, które miały miejsce we wtorek (25.05) wieczorem w handlowej stolicy państwa, Bużumburze.
Jedna osoba zginęła na miejscu, a druga zmarła w szpitalu w wyniku poniesionych ran, które zostały spowodowane granatami wystrzelonymi przez terrorystów, około 19:00 w centrum miasta Bużumbura - przekazali urzędnicy z Ministerstwa Bezpieczeństwa za pośrednictwem Twittera. Dodali oni, że jeden z terrorystów został ranny i aresztowany przez służby państwowe.
Naoczni świadkowie twierdzą, że granaty zostały wystrzelone przez terrorystów w okolicach głównego dworca autobusowego, a także w pobliżu rynku w dzielnicy Ngagara, która znajduje się północnej części Bużumbury.
Źródło: Reuters, Xinhua
