
Kobieta oskarżona o przeszkadzanie niedźwiedziom w parku Yellowstone
- Dodał: Karolina Koźlak
- Data publikacji: 31.07.2021, 09:20
W piątek (30.07) media poinformowały, iż kobieta ze stanu Illinois został oskarżona o przeszkadzanie niedźwiedziom szarym w parku Yellowstone (stan Wyoming). Rozprawa planowana jest na 26 sierpnia 2021 roku.
Zdarzenie zostało nagrane przez kamerę przemysłową. Na filmie widać, jak Samanta Dehring podchodzi do niedźwiedzicy i 2 młodych. Kobieta chciała zrobić zwierzętom zdjęcie. Zaniepokojony niedźwiedź zaczął biec w kierunku turystki, a ona uciekła. Odwiedzający park Yellowstone nie mogą zbliżać się do niedźwiedzi na odległość bliższą niż 91 metrów.
Władze parku opublikowały klatkę z nagrania w celu ustalenia tożsamości kobiety. Dehring okazała się być członkiem 15-osobowej grupy turystów. Świadkowie zdarzenia powiedzieli władzom, że kobieta podeszła do zwierząt, mimo ich ostrzeżeń. Funkcjonariusze policji na koncie kobiety w serwisie społecznościowym znaleźli zdjęcia niedźwiedzi.
Źródło: BBC

Karolina Koźlak
Studentka kryminalistyki i nauk sądowych, inżynier zootechniki, copywriter i pasjonatka tanatologii.