Premier League: Wolverhampton wygrało na Molineux

• Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 02.10.2021, 18:25

Wolverhampton Wanderers pokonali na własnym stadionie Newcastle United 2:1. Bohaterem spotkania nieoczekiwanie został Hwang Hee-Chan, który ustrzelił dublet.

W meczu 7. kolejki ligi angielskiej, na Molineux mierzyły się ze sobą zespoły Wolverhampton oraz Newcastle United. Żadna z drużyn nie mogła być do tej kolejki zadowolona ze swoich dotychczasowych poczynań. Gracze Newcastle mieli na swoim koncie trzy punkty, który zdobyli dzięki trzem remisom, nie mieli więc na swoim koncie jeszcze zwycięstwa w obecnych rozgrywkach. W nieco lepszych nastrojach mogli być gospodarze, którzy wprawdzie rozpoczęli sezon od trzech porażek, jednak złapali ostatnio odpowiedni rytm, wygrywając dwa z trzech poprzednich spotkań.

Pierwsze minuty spotkania nie przyniosły wielkich emocji ani żadnych okazji bramkowych, była to raczej zacięta walka w środku pola. Pierwszą dobrą okazję stworzyli sobie gospodarze w 20. minucie spotkania i od razu zamienili ją na bramkę. Gwiazdor ekipy z Molineux, Raul Jimenez dograł do Hwang Hee-Chana a ten wykorzystał podanie Meksykanina. Przez kolejnych dwadzieścia minut znów nie mieliśmy dogodnych okazji strzeleckich. Wówczas na bramkę gospodarzy uderzył Jeff Hendrick. Zawodnik Newcastle strzelił mocno w sam środek bramki i niestety dla miejscowych było to wystarczająco, aby pokonać Jose Sa. Mieliśmy więc 1:1,  a wynik do końca połowy nie uległ już zmianie.

Druga odsłona spotkania znów lepiej zaczęła się dla "Wilków". W rolach głównych po raz kolejny Raul Jimenez oraz Hwang Hee-Chan i ponownie to Meksykanin wcielił się w rolę dogrywającego do kolegi. Koreańczyk znów nie zawiódł i jak się później okazało, zdobył on zwycięskiego gola dla swojej ekipy. Po stracie bramki goście starali się przejąć inicjatywę i faktycznie częściej operowali piłką od swoich rywali, jednak nie byli w stanie stworzyć sobie już żadnej dogodnej okazji do zdobycia bramki.

Wolverhampton pokonało więc Newcastle 2:1 i można już teraz z całym przekonaniem stwierdzić, że zawodnicy Bruno Lage'a wrócili na dobre tory po fatalnym początku sezonu. Wolves są więc dalej, wspólnie z Arsenalem oraz Tottenhamem, najbardziej bezkompromisowym zespołem w lidze, ponieważ wciąż nie zanotowali w obecnych rozgrywkach ani jednego remisu.

Wolverhampton Wanderers - Newcaste United 2:1 (1:1)

Bramki: Hwang Hee-Chan 20', 58' - Jeff Hendrick 41'

Wolves: Jose Sa - Saiss, Coady, Kilman - Marcal, Neves, Moutinho, Semedo - Hwang (92' Traore), Jimenez, Trincao (86' Dendoncker)

Newcastle: Darlow - Manquillo (70' Murphy), Fernandez, Clark, Ritchie - Longstaff, Almiron (77' Gayle), Willock (36' Hendrick), Hayden, Joelinton - Saint-Maximin

Żółte kartki: Bruno Lage 44' - Clark 56', Manquillo 60'

Sędzia: Graham Scott