Premier League: bezbramkowy remis w Brighton

• Dodał: Kacper Lewandowski
  • Data publikacji: 02.10.2021, 20:25

W ramach 6. kolejki Premier League na Falmer Stadium Brighton & Hove Albion podjęło londyński Arsenal. Spotkanie to było z gatunku meczów bez historii. Żadna ze stron nie była w stanie wypracować sobie klarownych, stuprocentowych sytuacji. Po ostatnim gwizdku obydwie drużyny dopisały sobie po jednym punkcie przy bezbramkowym remisie.

Punktualnie o 18:30 czasu polskiego sędzia Jonathan Moss rozpoczął zmagania w hrabstwie East Sussex. Pierwsza połowa na pewno nie zapisała się złotymi zgłoskami w historii futbolu. Zdecydowaną przewagę przez większość czasu, szczególnie w posiadaniu piłki miało Brighton. Jedyny strzał na bramkę oddali natomiast Kanonierzy, którzy przebudzili się dopiero w samej końcówce pierwszych 45. minut. Obie drużyny raziły wręcz nieskutecznością.

Druga połowa rozpoczęła się od efektownego strzału z dystansu w wykonaniu Jakuba Modera. Niestety próba ta była minimalnie niecelna i nie skończyła się zagrożeniem bramki Ramsdale'a. Parę minut później analogiczną próbą popisał się Albert Sambi Lokonga. W 54. minucie Pierre-Emerick Aubameyang miał natomiast perfekcyjną szansę na zdobycie gola. Najpierw doskonale przypilnował linii spalonego, a następnie okiwał Sancheza. Kiedy już miał przed sobą tylko pustą bramkę uderzył bardzo niecelnie i piłka wyszła na aut bramkowy. Pierwszy strzał bramkowy w drugiej połowie oddał Smith Rowe, ale fantastyczną interwencją popisał się jednak Robert Sanchez. Sama końcówka należała do Brighton. W 87. minucie Aaron Ramsdale wyratował swoją drużynę po zagrożeniu wygenerowanym po potwornym chaosie w jego polu karnym. Bezbramkowy remis utrzymał się już do ostatniego gwizdka sędziego.

Brighton & Hove Albion – Arsenal 0:0