
Kongsberg: ofiary ataku zginęły wskutek odniesienia obrażeń bronią białą
- Dodał: Karolina Koźlak
- Data publikacji: 18.10.2021, 19:40
W poniedziałek (18.10) funkcjonariusze norweskiej policji poinformowali, iż 5 ofiar ataku w Kongsberg zostało zabitych ostrym przedmiotem, a nie, jak wcześniej podawano, wskutek postrzału z łuku.
13 października wieczorem w mieście Kongsberg 4 kobiety i mężczyzna, w wieku od 52 do 78 lat, zginęli w trakcie ataku. Wśród ofiar jest między innymi piosenkarka Andréa Meyer. Ranne zostały 3 osoby, w tym funkcjonariusz policji po służbie.
Początkowo policjanci poinformowali, iż za atakiem stoi mężczyzna uzbrojony w łuk i strzały. Następnie ujawniono, że sprawca w trakcie ataku zmienił broń. Zranione osoby zostały postrzelone z łuku, ale ofiary śmiertelne zostały zabite bronią białą. Inspektor policji, Per Thomas Omholt, nie wyjaśnił, dlaczego ustalenie narzędzia zbrodni trwało kilka dni.
Według inspektora sprawca wybrał ofiary losowo. Do tej pory w związku ze sprawą przesłuchano 60 osób.
Jedynym podejrzanym w sprawie jest 37-letni Espen Andersen Braathen. Śledczy uważają, że mężczyzna jest chory psychicznie. Obecnie 37-latek przebywa w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym.
Źródło: Reuters

Karolina Koźlak
Studentka kryminalistyki i nauk sądowych, inżynier zootechniki, copywriter i pasjonatka tanatologii.