
Afganistan: zamach na terenie szpitala. Nie żyje co najmniej 19 osób
- Dodał: Marcin Janik
- Data publikacji: 02.11.2021, 12:30
W wyniku dwóch eksplozji i strzelaniny, do których doszło na terenie szpitala wojskowego w Kabulu, zginęło co najmniej 19 osób, a 43 zostały ranne, poinformowali we wtorek (02.11) przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Afganistanu.
Bilal Karimi, zastępca rzecznika Emiratu Islamskiego, poinformował dziennikarzy, że co najmniej dwa wybuchy miały miejsce przy wejściu do 400-łóżkowego szpitala w 10. dzielnicy Kabulu. Świadkowie powiedzieli dziennikarzom Al Jazeery, że użyto bomby samochodowej.
Pracownik szpitala, któremu udało się uciec z miejsca zdarzenia, powiedział, że usłyszał dużą eksplozję, po której nastąpiła kilkuminutowa strzelanina. Około 10 minut później miała nastąpić druga, większa eksplozja.
Nikt od razu nie przyznał się do odpowiedzialności za wybuchy, lecz za pośrednictwem Bakhtar News Agency, afgańskiej agencja informacyjnej, cytowano świadków, którzy twierdzili, że pewna liczba bojowników z grupy Państwa Islamskiego weszła do szpitala i starła się z siłami bezpieczeństwa.