Liga Mistrzów: wygrana Barcelony w 3. kolejce

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 25.10.2023, 20:46

FC Barcelona wygrała środowy mecz 3. kolejki Ligi Mistrzów, w której to rywalizowała u siebie z Szachtarem Donieck.

FC Barcelona już na przerwę schodziła prowadząc 2:0, by wygrać ostatecznie 2:1.

Jak padły bramki?

28. minuta - zza pola karnego na pole karne podawał piłkę Gündoğan. Sytuację sam na sam zmarnował przed polem bramkowym Fermín López. Ten trafił w słupek, lecz chwilę później futbolówkę do siatki skierował uderzający z pierwszej piłki Ferrán Torres.

36. minuta - skutecznym uderzeniem zza szesnastki popisał się Fermín López.

62. minuta - po podaniu z lewej strony na 1:2 trafił dla Szachtaru Georgij Sudakov.

Inne sytuacje:

W 8. minucie piłkę w polu karnym otrzymał Fermín López. Ten obrócił się, a następnie minął dwóch rywali, po czym uderzył sprzed pola bramkowego, lecz kapitalnie interweniował w tej sytuacji bramkarz ukraińskiego zespołu - Dmytro Riznyk. W 69. minucie znów blisko trafienia była Barcelona. Po dograniu z prawej strony na bramkę uderzał zza szesnastki López. Tym razem trafił on w słupek. Szachtar bliskim wyrównania był w 83. minucie. Po dograniu z lewej strony na uderzenie sprzed pola bramkowego zdecydował się wybiegający zza obrońcy Taras Stepanenko. Trafił on jednak minimalnie obok bramki.

Co teraz?

Barcelona prowadzi w grupie H z dorobkiem 9 pkt. Szachtar z dorobkiem 3 pkt zajmuje 3. miejsce. W drugim meczu tej grupy Royal Antwerp FC zagra o 21:00 z FC Porto. W kolejnej rundzie dojdzie do kolejnego starcia tych drużyn. Tym razem w roli formalnego gospodarza wystąpi ukraiński zespół, który swoje domowe mecze rozgrywa w Hamburgu. Mecz ten zostanie rozegrany 7 listopada o 18:45.