Liga Mistrzów: wygrana Borussii z Newcastle
Mari/Flickr/CC BY 2.0

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 25.10.2023, 23:03

Borussia Dortmund pokonała 1:0 Newcastle United w meczu trzeciej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Zwycięską bramkę zdobył Felix Nmecha.

Po dwóch rozegranych kolejkach dużo lepiej wyglądała sytuacja "Srok". Anglicy mieli na swoim koncie cztery punkty, dzięki którym prowadzili w grupie F. Na drugim biegunie byli Niemcy. Piłkarze z Dortmundu wywalczyli dotychczas punkt. Pierwszy kwadrans na Saint James' Park był tym najciekawszym. Otwarta postawa obu ekip przyniosła dobre szanse bramkowe. Wśród gospodarzy bliski szczęścia był Anthony Gordon. Więcej tworzyła sobie jednak Borussia głównie za sprawą Donyella Malena. Wcześniejsza próba Anglika, jak i okazje Holendra były bronione przez golkiperów. Kolejne kilkanaście minut przebiegło w spokojniejszym tempie. W 45. minucie Nico Schlotterbeck popędził lewym skrzydłem, po czym wycofał futbolówkę do Felixa Nmechy, który strzałem z pierwszej piłki otworzył wynik.

Po zmianie stron Newcastle powoli przejmowało kontrolę nad meczem. W dalszym ciągu nie wychodził im jednak atak pozycyjny, co skutkowało niewielką liczbą dogodnych sytuacji. Poza obronionym uderzeniem Calluma Wilsona na kolejne szanse fani "Srok" musieli czekać do samej końcówki spotkania. W ostatnich minutach goście bronili się już całym zespołem, a trzy punkty pozwoliło im zgarnąć spore szczęście. Najpierw z główki w poprzeczkę trafił Wilson, by kilkadziesiąt sekund później w obramowanie bramki wycelował także Gordon. W efekcie końcowy triumf spłaszczył tabelę w grupie F.

Newcastle United - Borussia Dortmund: 0:1(0:1)

Bramka: 45' Nmecha

Newcastle: Pope - Trippier, Schar, Lascelles, Burn (70' Targett) - Longstaff (65' Tonali), Guumaraes, Joelinton (65' Murphy) (70' Willock) - Almiron, Isak (15' Wilson), Gordon

Borussia: Kobel - Wolf, Hummels, Schlotterbeck, Bensebaini - Sabitzer, Can (43' Ozcan), Nmecha (79' Reyna) - Reus (63' Adeyemi), Fullkrug (79' Haller), Malen (78' Sule)

Żółte kartki: 80' Guimaraes - 35' Wolf

Sędzia: Artur Soares Dias