
MargaritaMorales/Pixabay
Kamerun: 16 osób zginęło w pożarze w klubie nocnym
- Data publikacji: 23.01.2022, 14:20
Wydarzenie miało miejsce w sobotę (22.01) w klubie nocnym w mieście Jaunde, stolicy Kamerunu. Pożar został wywołany przez fajerwerki odpalane wewnątrz klubu nocnego Liv w bogatej dzielnicy Bastos.
Osoby znajdujące się wewnątrz zaczęły panikować po tym, gdy fajerwerki spowodowały dwa głośne wybuchy, a ogień zaczął rozprzestrzeniać się po suficie.
- Kiedy przybyliśmy do budynku, zastaliśmy spanikowanych ludzi i ogrom dymu - powiedział jeden ze strażaków uczestniczących w akcji ratowniczej. Ochroniarz poinformował, że wydarzenie miało miejsce jeszcze przed przybyciem większości klientów klubu. Mimo tego w wyniku pożaru zmarło 16 osób, a 8 jest ciężko rannych. Fasada budynku nie uległa zniszczeniu.