
Kenia: uczeń wychłostany za spożycie zbyt dużej ilości jedzenia
- Dodał: Ignacy Walus
- Data publikacji: 02.02.2022, 15:00
Uczeń jednej z kenijskich szkół jest leczony w szpitalu w Mombasie po tym, jak został wychłostany. Miała być to kara za zjedzenie pięciu placuszków ćapati zamiast jednego, przydzielonego mu przez dyrekcję szkoły.
O pobicie chłopca przy pomocy węża hydraulicznego zostali oskarżeni nauczyciele. Administracja szkolna odrzuca jednak zarzuty i obwinia uczniów - rówieśników poszkodowanego.
Według lokalnych mediów, trzynastoletni chłopiec ma na ciele liczne ślady po chłoście. Rodzice oznajmili, że szkoła nie poinformowała ich o zdarzeniu do czasu, gdy w kolejnym tygodniu chłopiec zaczął mieć problemy zdrowotne. Lekarze przekazali, że trzynastolatek ma poważnie uszkodzone nerki oraz narządy płciowe.
Szkoła, w której doszło do pobicia, została zamknięta po inspekcji przeprowadzonej przez lokalnych urzędników.