Żużel: pierwsza porażka Falubazu w sezonie (podsumowanie eWinner 1. oraz 2. Ligi Żużlowej)
- Dodał: Marcin Weiss
- Data publikacji: 14.06.2022, 16:00
W ostatni weekend rozegrane zostały dwa mecze eWinner 1. Ligi oraz trzy spotkania 2. Ligi Żużlowej. Zdecydowanie ciekawsze okazały się starcia w wyższej klasie rozgrywkowej — w Łodzi miejscowy Orzeł uległ Landshut Devils 44:46, a w drugim meczu pierwszą porażkę w sezonie poniósł Falubaz Zielona Góra, przegrywając w Bydgoszczy z Polonią 41:49.
eWinnera 1. Liga
Abramczyk Polonia Bydgoszcz — Stelmet Falubaz Zielona Góra (49:41)
Starcie w Bydgoszczy zapowiadane było jako najciekawsze w całym sezonie eWinner 1. Ligi — w końcu do wicelidera przyjeżdżał lider, który trzy tygodnie wcześniej zwyciężył na własnym torze 48:42. Bydgoszczanie mieli więc w sobie ogromną wolę rewanżu, którą ostatecznie udało im się spełnić za trzy punkty! Gospodarze straty z pierwszego meczu odrobili już w dwóch pierwszych gonitwach, a na pierwszej regulaminowej przerwie prowadzili aż 18:6. W kolejnych biegach różnica punktowa utrzymywała się na podobnym poziomie, a na punkty Kennetha Bjerre oraz Mateja Zagara dla miejscowych odpowiadali Max Fricke, a także Krzysztof Buczkowski. Tym sposobem przed wyścigami nominowanymi Polonia miała dziesięć oczek przewagi, dzięki czemu była już pewna zwycięstwa, ale wciąż walczyła o utrzymanie bonusu. Ostatecznie ta sztuka jej się udała, ponieważ w czternastej gonitwie wygrał Bjerre, a chwilę później żużlowcy Falubazu wygrali, ale tylko 4:2. Tym samym Polonia Bydgoszcz wygrała 49:41, dopisując aż trzy oczka do tabeli.
Abramczyk Polonia Bydgoszcz: 49
Stelmet Falubaz Zielona Góra: 41 |
Bieg po biegu: |
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź — Trans MF Landshut Devils (44:46)
W drugim pierwszoligowym spotkaniu również nie zabrakło emocji, a rywalizacja o wygraną toczyła się aż do mety ostatniej gonitwy. Początek zawodów to nieznacznie lepsza postawa Orła, którego żużlowcy po dziewiątym biegu prowadzili 31:23. Wynik drużyny w bardzo dobrym stylu ciągnęli Niels Kristian Iversen oraz Brady Kurtz i wydawać się mogło, że łodzianie są na dobrej drodze do zainkasowania kompletu punktów. W dalszej fazie meczu do szybkiego Kaia Huckenbecka dołączył jednak Dimitri Berge, a ogromnie ważną rolę odegrał również niemiecki junior gości — Norick Bloedorn. Tym samym Landshut Devils odrobili straty i zapewnili sobie punkt bonusowy jeszcze przed biegami nominowanymi, prowadząc 40:38. Dwa ostatnie wyścigi to natomiast dwa remisy, które zapewniły Diabłom komplet punktów, a także awans na czwartej miejsce w lidze.
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź: 44
Trans MF Landshut Devils: 46 |
Bieg po biegu: |
2. Liga Żużlowa
Texom Stal Rzeszów — Budmax-Stal Polonia Piła (62:28)
Dziewiątą kolejkę 2. Ligi Żużlowej otworzył mecz w Rzeszowie, w którym miejscowa Stal podejmowała Polonię Piła. Rywalizacja rozpoczęła się o godzinie 19:44, co symbolizuje rok założenia klubu gospodarzy, którzy w tym starciu nie dali rywalom najmniejszych szans. Rzeszowianie już od pierwszych biegów dominowali na swoim owalu, a jedynym żużlowcem pilan, który potrafił zdobywać większe punkty — a nawet wygrać jeden wyścig — był Artur Mroczka. 32-latek jest w obecnym sezonie jedynym jasnym punktem odbudowującego się zespołu z Piły. Po stronie Stali kapitalnie zaprezentował się Kevin Woelbert, który przywiózł komplet punktów. Poza nim doskonale zaprezentowali się również Paweł Miesiąć i Mateusz Majcher, a drużyna gospodarzy wygrała 62:28 oraz cały dwumecz 111:68.
Texom Stal Rzeszów: 62
Budmax-Stal Polonia Piła:28 |
Bieg po biegu: |
Metalika Recycling Kolejarz Rawicz — Optibet Lokomotiv Daugavpils (52:38)
Zbyt wielkich emocji nie doświadczyliśmy również w Rawiczu, gdzie Kolejarz bardzo pewnie rozprawił się z Lokomotivem Daugavpils, utrzymując się w kontakcie z liderem z Opola. Wliczając bonusy, aż czterech zawodników gospodarzy zdobyło jedenaście oczek — Daniel Kaczmarek, Damian Baliński, Josh Pickering oraz Sam Masters. Z kolei w barwach gości tylko jeden żużlowiec mógł się pochwalić dwucyfrówką, ale za to bardzo imponującą — szesnaście punktów z bonusem Adama Ellisa, w tym aż cztery zwycięstwa, to doskonały występ.
Metalika Recycling Kolejarz Rawicz: 52 9. Daniel Kaczmarek — 11+1 (0,2*,3,3,3)
Optibet Lokomotiv Daugavpils: 38 1. Jewgienij Kostygow — 6+3 (2*,1,1*,1,0,1*) |
Bieg po biegu: |
Bedmet OK Kolejarz Opole — Unia Tarnów (58:32)
W ostatnim starciu Kolejarz Opole nie dał najmniejszych szans na własnym torze Unii Tarnów, deklasując rywali aż 58:32. Gospodarze umocnili się w ten sposób na pozycji lidera drugiej polskiej ligi żużlowej, mając dwa punkty zapasu nad goniącymi rawiczanami. W zespole gości Peter Ljung do spółki z Oskarem Boberem był odpowiedzialny za 27 z 32 oczek całego zespołu, a fatalne zawody zaliczył były stały uczestnik cyklu Grand Prix, Troy Batchelor. U gospodarzy doskonale zaprezentowali się natomiast Jacob Thorssell oraz Oskar Polis, w całym meczu gubiąc ledwie jeden punkt.
Bedmet OK Kolejarz Opole: 58 9. Oskar Polis — 14 (3,3,3,3,2)
Unia Tarnów: 32 1. Oskar Bober — 12 (2,2,2,2,0,3,1) |
Bieg po biegu: |
Marcin Weiss
Zarywam noce dla amerykańskiej ligi NBA, ale moje sportowe zainteresowania wykraczają daleko poza koszykówkę. Skoki, żużel, tenis, snooker — zwyczajnie wszystko.