
Japonia: nauczycielka aresztowana w związku z dodaniem uczniom do obiadu wybielacza
- Dodał: Karolina Koźlak
- Data publikacji: 19.09.2022, 18:10
W poniedziałek (19.09) media poinformowały, że japońscy funkcjonariusze policji aresztowali nauczycielkę w związku z dodaniem uczniom do obiadu wybielacza.
Do zdarzenia doszło 15 września 2022 roku w szkole podstawowej w Fujimi. Wówczas około godziny 11:40 czasu lokalnego podczas lunchu uczniowie zgłosili nauczycielom, że ich posiłek, składający się między innymi z curry nietypowo pachnie.
Pracownicy placówki wysłali curry do laboratorium w celu analizy. Badania wykazały, że do posiłku dodano wybielacz. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez media, żaden z uczniów nie zjadł curry.
Według funkcjonariuszy policji wybielacz został dodany przez 24-letnią Ayanę Hanzawę. Kobieta przyznała się do winy i stwierdziła, że zrobiła to, ponieważ była zdenerwowana. 24-latka zeznała, że w kwietniu 2022 roku została wychowawcą nowej klasy, mimo że prosiła dyrektora placówki, aby mogła dalej być wychowawcą swoich poprzednich uczniów. Urzędnicy przekazali, że curry miało zostać podane dzieciom z jej nowej klasy.
Źródło: Japan Today

Karolina Koźlak
Studentka kryminalistyki i nauk sądowych, inżynier zootechniki, copywriter i pasjonatka tanatologii.