Subiektywny przegląd filmowych premier lutego
- Dodał: Sebastian Sierociński
- Data publikacji: 31.01.2019, 21:38
Przed nami drugi miesiąc 2019. Choć z pozoru może nie zachęcać ilością superhitów, zapewniam, że i tym razem nie zabraknie tytułów wartych poświęconego czasu. Zapraszam na subiektywny przegląd kinowych premier lutego!
Arktyka (1 lutego, piątek)
Miesiąc rozpoczynamy dramatem Arktyka w reżyserii Joe Penny. Kiedy w środku arktycznej tundry ma miejsce katastrofa samolotu, mężczyzna imieniem Overgard musi samotnie walczyć o przetrwanie. Bezlitosna natura nie daje jednak wiele szans. W roli głównej świetny Mads Mikkelsen.
Mirai (1 lutego, piątek)
Nominowana do Oscara i Złotego Globu animacja Mirai to opowieść o chłopcu, który odkrywa tajemniczy ogród pozwalający na podróż w czasie. Główny bohater przenosi się do przyszłości, gdzie spotyka starszą wersję siostry.
Green Book (8 lutego, piątek)
Viggo Mortensen i Mahershala Ali w komediodramacie Green Book, czyli historii niezwykłej przyjaźni między zatwardziałym szoferem i ekscentrycznym pianistą. Dosadne i mądre spojrzenie na problem rasizmu w Stanach Zjednoczonych – zdecydowanie jeden z najlepszych filmów roku. Recenzję możecie przeczytać tutaj.
Faworyta (8 lutego, piątek)
Dziesięciokrotnie nominowany do Oscara obraz Yorgosa Lanthimosa to opowieść o niejakiej Abigail – służącej, która, pojawiwszy się na angielskim dworze, zaczyna zagrażać pozycji lady Sarah – zastępczyni schorowanej królowej Anny. W obsadzie Emma Stone, Olivia Coleman oraz Rachel Weisz.
Planeta Singli 3 (8 lutego, piątek)
Spragnieni polskich komedii? Maciej Stuhr i Agnieszka Więdłocha powracają w trzeciej odsłonie Planety Singli. Tomek i Anna wreszcie decydują się na ślub. Zanim jednak dojdzie do uroczystej ceremonii, bohaterów czeka niemała ilość kłopotów. Młoda para przekona się na własnej skórze, że z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach.
Lego Przygoda 2 (8 lutego, piątek)
Christ Pratt i Elizabeth Banks powracają w kontynuacji hitu Lego Przygoda. Tym razem mieszkańcom Klocburga zagraża siła rodem z kosmosu. Aby ocalić przyjaciół, Emmet, Lucy oraz Batman muszą wyruszyć w niezwykłą podróż ku odległym światom galaktyki.
Alita, Battle Angel (14 lutego, czwartek)
Odległa przyszłość. Doktor Ido (Christopher Waltz) przywraca do życia porzuconego cyborga – Alitę (Rosa Salazar). Na drodze do szczęścia dziewczyny stają jednak wrogie siły władz miasta. Los szybko pokaże, że bohaterka będzie musiała użyć niezwykłych umiejętności, by ocalić siebie i swą nową rodzinę.
Jak wytresować smoka 3 (15 lutego, piątek)
Ten piątek bez wątpienia stanie pod znakiem najnowszej animacji Deana DeBloisa. Oto wielki powrót Czkawki i jego wiernego smoka Szczerbatka. Tym razem bohaterowie postarają się stworzyć smoczą utopię, a także ochronić ostatnią samicę pewnego tajemniczego gatunku…
Prodigy. Opętany (15 lutego, piątek)
Nicholas McCarthy powraca z horrorem Prodigy. Opętany. Samotna matka (Taylor Schilling) niepokoi się dziwnym zachowaniem ośmioletniego syna. Szybko okazuje się, że powodem zmian w umyśle chłopca mogą być siły nadprzyrodzone. Rozpoczyna się wyścig z czasem, w którym stawką jest życie dziecka.
Granica (22 lutego, piątek)
Nagrodzony Europejską Nagrodą Filmową thriller fantasy Granica to opowieść o niezwykłej relacji między cieszącą się nadzwyczajnym zmysłem powonienia celniczką a tajemniczym włóczęgą. Na ekranie Eva Melander (Stado) oraz Eero Milonoff (Dom mrocznych motyli).
Happy Death Day 2U (22 lutego, piątek)
Powrót koszmaru, czyli Jessica Rothe w Dniu świstaka w wersji filmu grozy. Kobieta musi dowiedzieć się, kto jest jej zabójcą. W przeciwnym razie zmuszona będzie przeżywać dzień swojej śmierci bez końca.
Kobiety mafii 2 (22 lutego, piątek)
Na koniec mocny akcent prosto od Patryka Vegi, czyli drugi rozdział Kobiet mafii. Tym razem gang Niani przygotowuje się do największej akcji przemytniczej w historii przestępczego półświatka. W kontynuacji kasowego hitu Agnieszce Dygant i Katarzynie Warnke towarzyszyć będzie Piotr Adamczyk.
Tak przedstawia się zestawienie najciekawszych premier tego miesiąca. Jak widać i tym razem repertuar nie zawodzi. Jeśli więc nie macie pomysłu na spędzenie zimowego wieczoru, nie zastanawiajcie się dłużej! Sale kinowe czekają!
Sebastian Sierociński
Student Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Miłośnik kina, literatury, gier komputerowych i muzyki. Kontakt: sierocinskisebastian00@gmail.com