PZBiS jako pierwszy związek sportowy w Polsce szuka sportowych talentów w Narodowej Bazie Talentów!
- Data publikacji: 11.04.2019, 15:53
Polski Związek Bobslei i Skeletonu podpisał umowę z Instytutem Sportu - Państwowym Instytutem Badawczym o współpracy na rzecz wykorzystania Narodowej Bazy Talentów. PZBiS jako pierwszy związek sportowy w Polsce będzie wykorzystywał informacje zawarte w tej ogólnopolskiej bazie celem poszukiwania talentów do swoich olimpijskich sportów. Na przestrzeni dwóch ostatnich lat w projekcie Narodowa Baza Talentów przebadano ponad pół miliona młodych sportowców i zgromadzonoponad 5 milionów wyników prób sprawnościowi fizycznej i pomiarów somatycznych.
Już niedługo niektórzy z nich, wyselekcjonowani na podstawie anonimowych danych z badań z Narodowej Bazy Talentów dostaną zaproszenie do uczestnictwa w specjalistycznych testach. Podjęcie tego wyzwania da im szansę zmierzenia się z najlepszymi rówieśnikami z całej Polski o miejsce w Kadrze Narodowej przygotowującej się do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich - Lozanna 2020. Dzięki ogromnym zasobom Narodowej Bazy Talentów mamy okazję wybrać najlepszych młodych sportowców, którzy podejmując wyzwanie mogą stanąć do rywalizacji o kwalifikację na MIO, a następnie powalczyć z najlepszymi zawodnikami na świecie w swojej kategorii wiekowej podczas Zimowych Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich - Lozanna 2020.
"To doskonały przykład tego, jak dobrze wykorzystać ogromny potencjał młodych sportowców z całej Polski. Niezależnie gdzie trenują, jaką uprawiają dyscyplinę, czy też jaki posiadają staż treningowy to mogą okazać się sportowymi talentami w dyscyplinie, o której być może nic nie wiedzą. Jest to rewolucyjne narzędzie do identyfikacji ukrytych talentów. Mamy nadzieję, że przyniesie on wiele nieoczekiwanych odkryć, które zaowocują w przyszłości zawodnikami na miarę Kamila Stocha, czy Justyny Kowalczyk" - powiedział Kamil Skwarczyński, Sekretarz Generalny PZBiS.
PZBiS
Polski Związek Bobslei i Skeletonu zarządza dwoma sportami olimpijskimi na terenie Polski. Powstał w 2013 roku, a działalność rozpoczął po XXII Igrzyskach Olimpijskich w Soczi w 2014 roku. Jesteśmy członkiem Międzynarodowej Federacji Bobslei i Skeletonu oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Posiadamy statut polskiego związku sportowego w myśl ustawy o sporcie. Promujemy bobsleje i skeleton w Polsce oraz przygotowujemy reprezentacje Polski do startów w mistrzostwach Europy, świata oraz igrzyskach olimpijskich.
IS-PIB
Instytut Sportu – Państwowy Instytut Badawczy to wiodący ośrodek badawczo-naukowy w obszarze sportu. Od 40 lat jest partnerem Ministerstwa Sportu i Turystyki, wielu klubów sportowych, kadr narodowych oraz jednostek badawczych. Instytut Sportu - PIB z sukcesem wdrożył ogólnopolskie projekty upowszechniania aktywności fizycznej, identyfikacji i wsparcia talentów sportowych, docierając do tysięcy wyczynowych zawodników. Swoją znaczącą pozycję zbudował dzięki zaufaniu, a także wysokiej skuteczności we wdrażaniu nowych rozwiązań dla polskiego sportu. Owartość na nowoczesne technologie, dostęp do infrastruktury badawczej oraz profesjonalne kadry naukowe są kluczowymi czynnikami sukcesu.
MIO - Lozanna 2020
Polski Związek Bobslei i Skeletonu dokonując ciągłego rozwoju prowadzonych przez siebie dyscyplin rozpoczyna poszukiwania zawodników do Młodzieżowej Kadry Narodowej, która już w przyszłym roku będzie miała szansę wystartować w Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Lozannie!
Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie są największym wydarzeniem dla młodych sportowców w wieku 15 do 18 lat. Od innych tego typu eventów odróżnia je ciekawy i unikalny program kulturalny, dotyczący między innymi historii i idei igrzysk olimpijskich. Impreza łączy w sobie sportową rywalizację z edukacją, ucząc młodych sportowców z całego świata odpowiedzialności społecznej, rozwoju umiejętności oraz zdrowego stylu życia.
NBT
Narodowa Baza Talentów jest narzędziem gromadzenia wiedzy na temat poziomu kondycji fizycznej dzieci i młodzieży w Polsce, a także instrumentem wspomagającym proces identyfikacji talentów sportowych. Idei stworzenia Narodowej Bazy Talentów przyświecała potrzeba przygotowania prostego narzędzia do pomiaru i oceny kondycji fizycznej. Umieszczenie go w Internecie umożliwia dostęp do niego wszystkim zainteresowanym stanem kondycji fizycznej polskiego społeczeństwa. Młode pokolenia będą mogły dzięki badaniu i ocenianiu kondycji fizycznej kształtować w sobie postawy troski o własną tężyznę fizyczną i wspierać dążenia do realizacji swoich sportowych marzeń.