Pekin 2022: 8 lutego [ZAPIS LIVE]

  • Dodał: Mateusz Kirpsza
  • Data publikacji: 07.02.2022, 20:18

Kolejny dzień, kolejne emocje. Dziś ruszają do boju snowboardziści na czele z Aleksandrą Król w slalomie gigancie równoległym. Biało-czerwonych śledzić będziemy również na trasach biegowych i biathlonowych oraz na torze saneczkowym. Zapraszamy do śledzenia relacji razem z nami!

 

PROGRAM DNIA

STARTY POLAKÓW

 

Relacja na żywo

To już wszystko na dziś. Zapraszamy jutro od 2:30, kiedy rozpoczną się kwalifikacje w snowboardowym halfpipe'ie kobiet.

Hokej K - Koniec obu meczów. Finlandia wygrywa z Rosyjskim Komitetem Olimpijskim 5:0, a Szwecja z Danią ostatecznie 3:1. Trzecią bramkę dla Szwedek strzeliła Ebba Berglund. Oba zespoły zagrają w ćwierćfinałach!

Hokej K - Na pięć minut przed końcem drugiej tercji Finlandia prowadzi już 5:0. Tym razem trafiła Jenni Hiirikoski.

Hokej K - Zakończyła się druga tercja w meczu Szwecji z Danią. Na ponowne prowadzenie wyszły hokeistki "Trzech Koron", po bramce Lisy Johansson.

Saneczkarstwo - Kolejne zmagania na torze saneczkowym już jutro. Swoje pierwsze dwa ślizgi pokonają dwójki męskie w tym Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski.

Saneczkarstwo - Podsumowując Natalie Geisenberger ze złotem. Srebro wywalczyła Anna Berreiter, a brąz Tatyana Iwanowa.

Saneczkarstwo - Trzecie złoto z rzędu w jedynkach dla Natalie Geisenberger! Niemka nie pozostawiła złudzeń rywalkom. Była zdecydowania najlepsza w tej dwudniowej rywalizacji. Pierwsza w historii z trzema złotymi medalami.

Hokej K - Już 4:0 dla reprezentantek Suomi, po trafieniach Jenniiny Nylund oraz Minnamari Tuominen. Natomiast Dunki wyrównały za sprawą Julie Oksbjerg.

Saneczkarstwo - Anna Berreiter również utrzymuje swoją pozycję! Medal jest już pewny. Na górze została już tylko Natalie Geisenberger.

Saneczkarstwo - Medal dla Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego. Tatyana Iwanowa obroniła trzecią pozycję! Pierwszy medal indywidualny dla Rosjan indywidualnie w sankach od ponad 40 lat!

Saneczkarstwo - Hannah Prock również za Egle! Straciła bardzo nie dużo, czyli 0.015 sekundy. Aktualnie trzy Austriaczki na podium, ale pozostały jeszcze trzy zawodniczki na górze.

Saneczkarstwo - Była trzecia po pierwszym ślizgu, zakończy prawdopodobnie na szóstym miejscu. Egle wciąż na prowadzeniu. Lisa Schulte tuż za koleżanką z reprezentacji.

Saneczkarstwo - Oczekiwania o wiele większe były w stosunku do Madeleine Egle. Austriaczka wyprzedza Taubitz o 0.624 sekundy i utrzymuje szóstą pozycję.

Saneczkarstwo - Eliza Tiruma przegrywa z Julią Taubitz o zaledwie 0.008 sekundy. Niesamowity awans Niemki. Jest już siódma.

Saneczkarstwo - Verana Hofer z średnim ślizgiem. Spada o pięć pozycji, a do "dziesiątki" wraca Voetter.

Hokej K - Rozpoczęły się drugie części spotkań.

Saneczkarstwo - Taubitz pnie się w górę. Andrea Voetter plasuje się też za Natalie Maag, czyli Szwajcarka również zakończy igrzyska w "dziesiątce".

Saneczkarstwo - Taubitz już w "dziesiątce". Niemka wyprzedziła Natalie Maag oraz Kendije Aparjode.

Saneczkarstwo - W końcu zmiana liderki. Wielka przegrana tych igrzysk Julia Taubitz obejmuje prowadzenie. Jeśli nie wyprzedzi żadnej zawodniczki to zakończy start na 12. lokacie.

Saneczkarstwo - Słaby przejazd Vitolii. Pierwsza z Łotyszek również nie obroni swojego miejsca. Aktualnie spada, aż o cztery pozycje.

Saneczkarstwo - Jednak Włoszka utrzyma swoją pozycję, a Amerykanka przesuwa się już o dwie pozycje wzwyż. Słabszy przejazd Kanadyjki Corless, która plasuje się za wyżej wymienionymi zawodniczkami.

Saneczkarstwo - Farquharson awansuje o co najmniej jedną pozycję. Włoszka Zoeggeler spadnie tym samym o jedno oczko w dół.

Curling - Złoty medal dla Włoch. Stefania Constantini i Amos Mosaner zostają mistrzami olimpijskimi par mieszanych. Włosi za jeden i wygrywają 8:5.

Hokej K - Po pierwszej tercji Szwedki prowadzą w "skandynawskich" derbach 1:0, zaś Finki podwyższyły na 2:0 za sprawą Michelle Karvinen.

Saneczkarstwo - Kolejny upadek. Aileen Christina Frisch finalnie uplasowała się przed Szwedką, więc prawdopodobnie zakończy udział w Pekinie na 19. pozycji.

Saneczkarstwo - Niestety Szwedka rozpoczęła od upadku, więc prawie na pewno zakończy start na igrzyskach na 20. pozycji.

Curling - Norwegowie gonią i zdobywają dwa punkty. 7:5, a Włosi w dalszym ciągu mają do użycia power playa.

Saneczkarstwo - Za kilka minut rozpoczniemy decydującą fazę rywalizacji saneczkarek. W czwartym ślizgu wystąpi najlepsza dwudziestka. Zawodniczki będą startować w odwrotnej kolejności. Rozpocznie Szwedka Tove Kohala, a zakończy Natalia Geisenberger.

Hokej K - Po połowie tercji na prowadzeniu ekipy Finlandii i Szwecji. Gole zdobywały Sanni Rantala (FIN) i Emma Nordin (SWE).

Curling - Włosi ponownie punktują. Po sześciu endach 7:3.

Hokej K - Rozpoczynają się dwa ostatnie mecze fazy grupowej u kobiet. Finki grają z Rosyjskim Komitetem Olimpijskim, a Szwedki z Dunkami.

Curling - Norwegowie za punkt, ale nadal to Włosi są w dużo lepszej sytuacji prowadząc 6:3.

Saneczkarstwo - Zakończył się trzeci ślizg. Na prowadzeniu Natalie Geisenberger, której złoto może odebrać jedynie kataklizm. Druga se stratą 0.33 jest Anna Berreiter, trzecia Tatiana Iwanowa. W zasięgu podium jest jeszcze Hannah Prock i może Lisa Schulte. Klaudia Domaradzka zajmuje 27. miejsce. Gdyby nie wywrotka, byłaby wyżej, ale tak raczej nie zobaczylibyśmy jej w finałowym ślizgu. Czołowa dwudziestka pojedzie w nim w kolejności odwrotnej do zajmowanych aktualnie miejsc. jako pierwsza Szwedka Tove Kohala, jako ostatnia Geisenberger. Start ostatniego przejazdu zaplanowano na 14:35.

Curling - Norwegowie wykorzystują power play'a.

Curling - Kristin Ckaslien całkowicie zepsuła ostatnie zagranie i Włosi dopisują do swojego dorobku trzy oczka. Do przerwy 6:2 dla Włochów.

Saneczkarstwo - Będzie spadała Polka na dalsze pozycje, wyprzedza ją Amerykanka Summer Britcher.

Saneczkarstwo - Polka wyprzedzona przez Słowaczkę Katerinę Simonakovą.

Saneczkarstwo - Nie będzie Klaudii Domaradzkiej w finałowym ślizgu. Polka jest obecnie 24. To nie był najlepszy przejazd w wykonaniu naszej saneczkarki, zakończył się wywrotką i słabym czasem...

Curling - Włosi przejmują partię i wychodzą na jednopunktowe prowadzenie.

Saneczkarstwo - Dwie Ukrainki już poza czołową dwudziestką. Teraz na ostatniej lokacie premiowanej awansem jest Szwedka Tove Kohala. Czas do pobicia - 2:58.642

Saneczkarstwo - Czołowa dwudziestka za nami. Na razie ostatnią kwalifikującą się do finałowego ślizgu jest Ukrainka Stetskiv. Jej łączny czas to 2.59.212.

Curling - Włosi odpowiadają Norwegom i doprowadzają do wyrównania. Po dwóch endach jest 2:2.

Saneczkarstwo - Trzecia z Niemek, Julia Taubitz poprawiła swoją lokatę, po trzech ślizgach będzie 12., ale dla niej to i tak bardzo zły wynik, efekt problemów z pierwszego dnia rywalizacji. Powoli zbliżamy się do startu zawodniczek z zasięgu Klaudii Domaradzkiej.

Biegi narciarskie - Johannes Hoesflot Klaebo zrobił, co do niego należało i wygrał sprint łyżwą. Na finiszu kroku Norwegowi dzielnie dotrzymywał Federico Pellegrino, ale nie dał rady go wyprzedzić (+0.26). Brązowy medal dla Aleksandra Terentiewa (+1.31), a dalsze miejsca dla Joniego Maki, Artioma Malcewa i Oskara Svenssona. Przypominamy, że Maciej Staręga ukończył rywalizację na 19. pozycji.

Saneczkarstwo - Bardzo dobry przejazd Andrei Voetter. Włoszka wskakuje na 9. lokatę, wyrzucając z dziesiątki Łotyszki.

Curling - pierwsza partia dla Norwegów, którzy zgarniają dwa punkty.

Saneczkarstwo - Włoszka Verena Hofer i Łotyszka Kendija Aparjode nie poprawiły swoich lokat. Sytuacja wygląda więc następująco: 1. Geisenberger, 2. Berreiter (+0.33), 3. Iwanowa (+0.82). Dalej trzy Austriaczki tracące do Niemki ponad sekundę. Kolejne zawodniczki w czołówce już nie namieszają. Teraz Natalie Maag po dobrym ślizgu wskoczyła przed Aparjode.

Biegi narciarskie - Jonna Sundling biegała dziś we własnej lidze i również w finale dała pokaz mocy! Szwedka wbiegła na metę z przewagą blisko trzech sekund nad koleżanką z kadry - Mają Dahlqvist. Brązowy medal dla Jessie Diggins (+3.16), a poza podium Rosie Brennan, Nadine Faehndrich i Emma Ribom.

Curling - Rozpoczęła się rywalizacja w finale par mieszanych.

Saneczkarstwo - Madelaine Egle wyprzedza Łotyszkę Elizę Tirumę i będzie na razie szósta. Jej strata do podium jest jednak już duża - dokładnie pół sekundy. Trudno będzie Austriaczce powalczyć o medal.

Biegi narciarskie - Mordercze tempo w drugim półfinale narzucił Ariom Malcew. Na finiszu Rosjanina wyprzedzili co prawda Aleksander Terentiew, Joni Maki i Oskar Svensson, ale bieg był tak szybki, że cała czwórka awansuje do finału! Tym samym w walce o medale zabraknie Richarda Jouve'a i Siergieja Ustiugowa.

Saneczkarstwo - Dwie Austriaczki Hannah Prock i Lisa Schulte nie poprawiają swoich pozycji, utrzymuje się status quo.

Saneczkarstwo - Tatiana Iwanowa po 3. ślizgach będzie traciła do Geisenberger ponad 0.8 sekundy. Niemożliwe do odrobienia w zasadzie.

Biegi narciarskie - Czterech zawodników jednocześnie wpada na metę w pierwszym półfinale mężczyzn! Ostatecznie najszybszy Pellegrino przed Klaebo (+0.06). Trzecie miejsce dla Richarda Jouve'a (+0.14), czwarte dla Siergieja Ustiugowa (+0.18). Poza finałem triumfator kwalifikacji - Lucas Chanavat i Amerykanin Ben Ogden.

Saneczkarstwo - Dwie Niemki już pojechały. Geisenberger ma obecnie przewagę 0.33 sek nad Berreiter.

Łyżwiarstwo szybkie - W porównaniu do Pjonczangu na podium zaszła jedna zmiana. Na drugiej pozycji zamiast Patricka Roesta, Thomas Krol. Jutro dzień przerwy w łyżwiarstwie, a kolejne emocje związane z panczenami będziemy mieli już we czwartek.

Łyżwiarstwo szybkie - Złotym medalistą na 1500 metrów Kjeld Nuis! Srebrnym medalistą Thomas Krol, a brązowym Minseok Kim. Dublet holenderski.

Biegi narciarskie - W drugim biegu zwyciężyły Emma Ribom i Jessie Diggins. Po raz kolejny świetnie pobiegła Weronika Stiepanowa, która finiszowała na 3. miejscu, wyprzedzając Maiken Caspersen Fallę. Czas Rosjanki był jednak słabszy od rezultatów Dalqvist i Brennan z pierwszego biegu. W finale zobaczymy zatem trzy biegaczki ze Szwecji: Sundling, Dahlqvist i Ribom, dwie Amerykanki: Diggins i Brennan oraz Szwajcarkę Faehndrich.

Łyżwiarstwo szybkie - Ning dopiero szósty! Oda daleko, więc już pewny medalu jest Kjeld Nuis. W ostatniej parze pobiegną jeszcze Allan Dahl Johansson oraz Connor Howe.

Saneczkarstwo - Przed nami trzeci ślizg saneczkarek. Panie pojadą w kolejności zajmowanych miejsc po dwóch przejazdach, jako pierwsza Natalie Geisenberger, potem Anna Berreiter, Tatiana Iwanowa i kolejne. Klaudia Domaradzka wystartuje jako 24. Jej celem jest próba awansu do czołowej dwudziestki, która jeszcze dziś zaprezentuje się w decydującym, czwartym ślizgu. Będzie o to bardzo trudno.

Łyżwiarstwo szybkie - Bardzo ważna para w kontekście podium. Główny faworyt gospodarzy Zhongyan Ning pobiegnie wraz z Takuro Odą.

Łyżwiarstwo szybkie - Piąty rezultat Mantii, więc Koreańczyk Kim może odetchnąć na chwilę z ulgą. Japończyk Ichinohe na ósmej pozycji aktualnie.

Biegi narciarskie - Jonna Sundling tymczasem ponownie pokazuje, że jest w niesamowitej formie. Szwedka pewnie triumfuje w pierwszym półfinale, wyprzedzając Nadine Faehndrich. Maja Dahlqvist i Rosie Brennan zajmują kolejne miejsca i muszą czekać na rozstrzygnięcia w drugim biegu.

Biegi narciarskie - W międzyczasie zdyskwalifikowano Chińczyka Wanga, a bezpośredni awans z czwartego biegu do półfinału uzyskał Artiom Malcew. Grono półfinalistów z czasami uzupełnili Oskar Svensson i Ben Ogden.

Łyżwiarstwo szybkie - Swings dopiero ósmy, a Norweg jedenasty. Wciąż na prowadzeniu Nuis. W trzynastej parze do rywalizacji włączą się Seitaro Ichinohe oraz Joey Mantia.

Biegi narciarskie - Maciej Staręga bardzo ambitnie walczył o awans do dalszej fazy zawodów, ale na finiszu rywale okazali się lepsi. W 1/2 finału zobaczymy Joniego Maki i Aleksandra Terentiewa. Polak finiszował na czwartym miejscu i ostatecznie będzie dziś 19.

Łyżwiarstwo szybkie - W kolejnej parze zmierzą się Bart Swings oraz Kristian Ulekleiv.

Łyżwiarstwo szybkie - Kolejny znakomity czas. Kjeld Nuis z kolejnym rekordem olimpijskim! Poprawił czas Krola o 0.34 sekundy. Koreańczyk również znakomicie, gdyż zepchnął na czwartą pozycję Norwega Kongshauga.

Łyżwiarstwo szybkie - Poprzedni rekord olimpijski miał 20 lat. W Salt Lake City ustanowił go Derek Paara. W 11. parze zmierzą się Kjeld Nuis, czyli rekordzista świata oraz Minseok Kim.

Łyżwiarstwo szybkie - Ależ czas Krola! Rekord olimpijski Holendra z czasem 1:43.55. Norweg również fantastycznie zajmuje drugie miejsce ze stratą do niego 0.84 sekundy.

Biegi narciarskie - Chińczyk Wang na razie z kwalifikacją do półfinału. W biegu Macieja Staręgi mamy falstart.

Biegi narciarskie - Czwarty półfinał wygrał Erik Valnes przed... Chińczykiem Wangiem! Nie wiadomo jednak, czy reprezentant gospodarzy nie dostanie kary, bo zajechał drogę Goldbergowi. Bardzo dobry czas wykręcił także trzeci na mecie Artiom Malcew, który aktualnie jest drugim "lucky looserem". Teraz trzymamy kciuki za Macieja Staręgę!

Łyżwiarstwo szybkie - Bardzo ciekawa para przed nami. Thomas Krol mistrz świata na tym dystansie zmierzy się z Pederem Kongshaugiem.

Łyżwiarstwo szybkie - Świetny przejazd Trofimowa! Rosjanin obejmuje prowadzenie o zaledwie 0.10 sekundy. Amerykanin Lehman również dobrze, gdyż wskakuje na trzecią pozycję.

Łyżwiarstwo szybkie - Wracamy po przerwie. Na świeżym lodzie zmierzą się Sergei Trofimow oraz Emery Lehman.

Biegi narciarskie - Zacięta rywalizacja w trzecim biegu ćwierćfinałowym. Ciasno na finiszu, ale ostatecznie bezpośredni awans do finału uzyskują Richard Jouve i Haavard Solaas Taugboel. Osiem setnych sekundy wolniej finiszował Johan Haeggstroem, ale nie da mu to awansu z czasem.

Biegi narciarskie - Drugi bieg również bez zaskoczeń. Na finiszu najszybszy Federico Pellegrino, a wraz z Włochem awans do półfinału wywalczył Lucas Chanavat.

Biegi narciarskie - Pierwszy ćwierćfinał zawodnicy pobiegli dość spokojnie, a na czele znaleźli się faworyci: Klaebo i Ustiugow. Kolejne lokaty dla Oskara Svenssona i Bena Ogdena. O pechu może mówić Renaud Jay, który zaliczył upadek.

Hokej kobiet - Na 10 rzutów karnych wykorzystano... jeden. Stało się to udziałem Japonek, co oznacza, że na kontr druzyny azjatyckiej trafiają dwa punkty, a europejskiej jeden. Japonki będą pierwsze w grupie B, Czeszki drugie. Mecz Dania - Szwecja rozstrzygnie kwestię trzeciego miejsca także dającego awans do fazy play-off. Czeszki w ćwierćfinale trafią na Amerykanki, natomiast Japonki zapewne na Rosjanki.

Biegi narciarskie - Rozpoczynamy ćwierćfinały mężczyzn. W pierwszym biegu zobaczymy obrońcę tytułu Johannesa Klaebo oraz wicelidera kwalifikacji - Siergieja Ustiugowa. Najszybszy w eliminacjach Francuz Lucas Chanavat pobiegnie w drugim wyścigu, ramię w ramię m.in. z Federico Pellegrino. Przypominamy, że w piątym biegu zobaczymy Macieja Staręgę.

Biegi narciarskie - Piąty bieg w świetnym stylu wygrywa Weronika Stiepanowa. Młoda Rosjanka długo biegła na końcu stawki, ale na podbiegu przebiła się na prowadzenie, którego do końca nie oddała. Awans uzyskała również Niemka Sofie Krehl. Grono półfinalistek z czasami uzupełniły Lampić i Carl.

Łyżwiarstwo szybkie - Marcel Bosker prowadzi w rywalizacji na 1500 metrów przed przerwą. Langelaar wygrał z Belgiem, lecz aktualnie jest dopiero ósmy.

Łyżwiarstwo szybkie - W ostatnim biegu przed czyszczeniem toru zmierzą się Belg Mathias Voste oraz Kanadyjczyk Tyson Langelaar.

Łyżwiarstwo szybkie - Dobry bieg Aldoszikna, który zajmuje drugą pozycję ze stratą 0.91 sekundy do lidera.

Biegi narciarskie - Czwarty bieg pod pełną kontrolą faworytek: Amerykanki Jessie Diggins i Szwedki Emmy Ribom.

Łyżwiarstwo szybkie - Tym razem para amerykańsko-rosyjska. Danill Aldoszkin zmierzy się z młodziutkim Casey Dawsonem.

Łyżwiarstwo szybkie - Chińczyk Wang zwyciężył w parze, lecz zajmuje jedynie piątą pozycję ze stratą 1.71 sekundy do Boskera.

Hokej kobiet - W dodatkowym czasie gry bramki nie padły. Czyli czeka nas rozstrzygnięcie w serii rzutów karnych.

Biegi narciarskie - Trzeci ćwierćfinał to pewny triumf Nadine Faehndrich, która prowadziła bieg od startu do mety. Bezpośredni awans także dla Maiken Caspersen Falli (+0.37). Trzecia lokata Victorii Carl daje jej w tym momencie miejsce w gronie "szczęśliwych przegranych". Niemka pozbawia szans na półfinał Julię Stupak.

Łyżwiarstwo szybkie -Kolejny przedstawiciel gospodarzy. W parze numer sześć Haotian Wang pobiegnie wraz z Włochem Alessio Trentinim.

Łyżwiarstwo szybkie - Kazach zwycięża w tej parze, lecz czas 1:47.01 pozwala objąć jedynie trzecią pozycję. Chińczyk aktualnie ostatni w klasyfikacji.

Hokej kobiet - Dodatkowe 5 minut już się rozpoczęło.

Łyżwiarstwo szybkie - W biegu numer pięć zmierzą się Dimitriy Morozow oraz faworyt gospodarzy Ziwen Lian.

Hokej kobiet - Po 60 minutach gry mamy remis po 2. Czeka nas zatem dogrywka. Tak czy owak obie druzyny są już pewne awansu do ćwierćfinału. Kwestią otwartą pozostaje kto będzie najlepszy w grupowej tabeli.

Łyżwiarstwo szybkie - Znakomity czas Boskera! 1:45.42 i wyprzedza Zakarowa o ponad sekundę. Kersten aktualnie na trzeciej pozycji.

Biegi narciarskie - W drugim ćwierćfinale najlepsza Maja Dahlqvist, która wyprzedziła rywalki na finiszu. Za nią linię mety minęła Tiril Udnes Weng, a trzecia była Natalia Niepriajewa. Czas Rosjanki nie pozwoli jej jednak na udział w półfinale.

Łyżwiarstwo szybkie - Kolejną parę stanowią Marcel Bosker z Holandii oraz Cornelius Kersten z Wielkiej Brytanii.

Łyżwiarstwo szybkie - Znakomita druga część dystansu w wykonaniu Zakarowa, który z czasem 1:46.46 obejmuje zdecydowanie prowadzenie.

Łyżwiarstwo szybkie - Kolejny bieg to starcie pomiędzy Ruslanem Zakarowem, a Seonghyeonem Parkiem z Korei.

Łyżwiarstwo szybkie - Kanadyjczyk z najlepszym czasem 1:48.00 obejmuje prowadzenie, a Łotysz na drugim miejscu.

Biegi narciarskie - Faworytki z małymi problemami. Na dzień dobry Jonna Sundling popełniła falstart. W drugim podejściu błąd i potknięcie tuż po starcie zaliczyła Rosie Brennan, która musiała odrabiać straty do rywalek. Ostatecznie jednak Sundling łatwo wypracowała sobie przewagę na trasie i pewnie triumfowała, a za jej plecami finiszowała Amerykanka (+2.42). Kolejne miejsca dla Lampić i Stupak.

Łyżwiarstwo szybkie - W drugiej parze zmierzą się Harald Silvos z Łotwy oraz Antoine Gelinas-Beaulieu.

Hokej kobiet - Zaostrza się spotkanie im bliżej syreny końcowej. Najpierw na ławce kar była Ayaka Toko, teraz Tereza Vanisova

Łyżwiarstwo szybkie - Nowozelandczyk uzyskał czas 1:47.68 i to do niego będziemy porównywać resztę zawodników.

Łyżwiarstwo szybkie - W pierwszej parze pobiegnie sam Peter Michael.

Biegi narciarskie - Za chwilę rozpoczynamy ćwierćfinały sprinterskie kobiet. Cztery lata temu w Pjongczangu złoto w sprincie zdobyła Stina Nilsson, dziś w głównych rolach powinny wystąpić inne Szwedki. Po tym jak Jonna Sundling zdeklasowała rywalki w kwalifikacjach to właśnie ona wyrasta na główną faworytkę do tytułu. Szwedka, która jest aktualną mistrzynią świata w tej konkurencji, wystąpi w pierwszym biegu. Jej rywalkami będą m.in. Rosie Brennan, Julia Stupak i Anamarija Lampić.

Łyżwiarstwo szybkie - Za około 5 minut rozpoczniemy relację z biegu na 1500 metrów mężczyzn. Niestety Zbigniew Bródka wycofał się ze startu ze względu na problemy zdrowotne. Obrońcą tytułu jest Kjeld Nuis. Srebro w Pjongczangu wywalczył Patrick Roest, a brąz Kim-Min seok.

Hokej kobiet - Jest bramka wyrównująca! Bezpośrednio po wznowieniu w tercji obronnej Japonek strzał oddała Natalie Mlynkova, krązek odbił się od kija jednej z Japonek i kompletnie zmylił bramkarkę. Mamy 2:2 i 13 minut do końca regulaminowego czasu gry.

Hokej kobiet - 20 sekund broniły się Czeszki, ale ostatecznie Haruka Toko po raz drugi w tym meczu trafia do siatki. Japonki prowadzą 2:1.

Hokej kobiet - Zaczynamy trzecią tercję meczu Czechy - japonia przy stanie 1:1 i podwójnej liczebnej przewadze Japonek.

Biathlon - Quentin Fillon Maillet zostaje mistrzem olimpijskim w biegu indywidualnym mężczyzn. Drugie miejsce zajął Anton Smolski, a brązowy medal zawiśnie na szyi Johannesa Thingnesa Bø. Grzegorz Guzik kończy rywalizację na miejscu 49. Kolejne biathlonowe emocje już piątek. O medale w sprincie zawalczą biathlonistki.

Hokej kobiet - Na tafli pięć Japonek i trzy Czeszki. Jednak druga tercja kończy się remisem 1:1. Na początku trzeciej Japonki będą miały jeszcze pół minuty gry w takiej przewadze.

Skeleton - W czwartym treningu najlepszy Aleksander Trietiakow, kolejne miejsca dla dwóch Chińczyków - Yan Wenganga i Yin Zhenga.

Jedna z naszych skoczkiń, Kinga Rajda, zamieściła na swoim Instagramie bardzo emocjonalny wpis. Jej słowa można rozumieć dwuznacznie. "Więcej nie będzie" - wygląda na to, jakby 21-latka poważnie myślała nad przyszłością swojej kariery.

Hokej kobiet - No i mamy wyrównanie! Denisa Krizova autorką pięknej bramki dla Czech. No i wszystko zaczyna się od nowa. kwestia pierwszego miejsca w grupie B wciąż pozostaje otwarta.

Biathlon - Jedno pudło także w ostatnim strzelaniu Grzegorza Guzika. Polak jest już na mecie i zajmuje aktualnie siedemnaste miejsce

Biathlon - Smolski na pomiarze na18,9 km już o 12,1 sek za Francuzem.

Biathlon - Benedikt Doll jedno pudło i 51,4 sek straty.

Hokej kobiet - Po raz kolejny czeszki w przewadze, ale są nieskuteczne i nadal przegrywają 0:1.

Biathlon - Aleksandr Łoginow dwa pudła i traci szansę na złoto.

Hokej kobiet - Zaczynamy drugą tercję spotkania Japonia - Czechy. czy Czeszki zdołają wyrównać?

Biathlon - Anton Smolski bezbłędny dziś i mknie po medal! Po strzelaniu ma 2,1 sek przewagi nad prowadzącym Francuzem.

Biegi narciarskie - Maciej Staręga pobiegnie w ostatnim, piątym ćwierćfinale. Rywalami Polaka będą: Czech Ondrej Cerny (9. miejsce w kwalifikacjach), Rosjanin Aleksander Terentiew (12.), Amerykanin James Clinton Schoonmaker (13.), Szwajcar Jovian Hediger (20.) i Fin Joni Maki (23.) Rywalizacja w ćwierćfinałach kobiet rozpocznie się o godz. 11:30.

Biathlon - Quentin Fillon Maillet na mecie. Jego przewaga nad Johannesem Bø wynosi 31,1 sek.

Biathlon - Tarjei Bø kończy wyścig z prawie minutową stratą do młodszego brata i aktualnie na trzecim miejscu.

Biathlon - Johannes Thingnes Bø na mecie wyprzedza Cwietkowa.

Biathlon - kolejne pudło Grzegorza Guzika. Aktualnie jest dwudziesty.

Biathlon - Quentin Fillon Maillet pomimo dwóch pudeł na poprzednich strzelaniach w ostatnim był bezbłędny na strzelnicy i wybiega z przewagą 20 sekund nad Cwietkowem.

Hokej kobiet - Pierwsza tercja za nami. Japonki prowadzą 1:0 i są bliskie zajęcia pierwszego miejsca w grupie B.

Biathlon - Tarjei Bø kolejnym zawodnikiem, który pudłuje w ostatnim strzale. Strata 48 sek do prowadzącego Cwietkowa i prawdopodobnie Norweg bez medalu.

Biegi narciarskie - Maciej Staręga z awansem do ćwierćfinałów sprintu. Polak kończy eliminacje na 26. miejscu. Najszybszy był Lucas Chanavat. Kamil Bury został sklasyfikowany na 58. pozycji (+17.70).

Biathlon - Maxim Cwietkow o włos od historycznego wyczynu! Pudło dopiero przy ostatnim strzale. Była ogromna szansa nawet na złoto, a teraz jego sytuacja nieco się komplikuje.

Biathlon - Johannes Bø pudłuje i prawdopodobnie traci szansę na złoty medal - jedno pudło

Hokej kobiet - Czeszki grają w przewadze.

Biathlon - Anton Smolski bezbłędny na półmetku i pokazuje, że może się włączyć w walkę o medal.

Biathlon - kolejne pudło Fillon Mailleta i traci do prowadzącego Cwietkowa minutę i szesnaście sekund.

Biathlon - Grzegorz Guzik drugie pudło na drugim strzelaniu. Obecnie 13 miejsce

Biathlon - Émilien Jacquelin wypada z walki o medal. Trzy pudła i dopiero 19 miejsce.

Biegi narciarskie - Fatalny start Kamila Burego, który finiszuje z czasem 3:02.73 i na razie wyprzedza tylko jednego rywala. Tymczasem Maciej Staręga zajmuje 26. miejsce.

Biathlon - Maxim Cwietkow i Johannes Thingnes Bø bezbłędni w trzeciej próbie. Norweg traci do Rosjanina niecałe 30 sekund.

Biegi narciarskie - Liderujących Francuza i Norwega rozdziela Siergiej Ustiugow. Maciej Staręga spada o kilka miejsc i aktualnie jest 23. Najgroźniejsi rywale już w większości zameldowali się na mecie.

Biegi narciarskie - Zmiany w czołówce. Prowadzenie obejmuje Lucas Chanavat (2:45.03) przed Johannesem Klaebo (+1.71). Maciej Staręga finiszuje ze stratą ośmiu i pół sekundy do Francuza, co w tej chwili plasuje Polaka na 14. pozycji. To powinno dac awans, jest nieźle.

Biathlon - Quentin Fillon Maillet pudłuje i spada na czwarte miejsce po dwóch strzelaniach.

Biathlon - Grzegorz Guzik bezbłędny na strzelnicy i wskakuje po pierwszym strzelaniu na obecnie na siedemnaste miejsce.

Biathlon - Tarjei Bø bezbłędny po dwóch strzelaniach, traci jednak do Cwietkowa aż 30 sekund.

Hokej kobiet - Tymczasem rozpoczęło się już kolejne spotkanie turnieju hokeistek. Japonki prowadzą 1:0 od czwartej minuty meczu z Czeszkami. Autorką bramki była Haruka Toko.

Biathlon - Pudłuje kolejny z Norwegów. Vetle S. Christiansen z jednym pudłem na pierwszym strzelaniu.

Biegi narciarskie - Ze startu w sprincie zrezygnował Aleksander Bolszunow, który chce skupić się na kolejnych biegach. Tym samym broniącemu tytułu Johannesowi Klaebo ubył groźny rywal do walki o złoto. Po starcie 10. zawodników na prowadzeniu Richard Jouve (2:47.93), który o niespełna sekundę wyprzedza... Chińczyka Qiang Wanga. Trzeci jest Federico Pellegrino. Na trasie już Maciej Staręga.

Kombinacja norweska - Franz-Josef Rehrl zwycięzcą drugiego treningu po skoku na odległość 103 metrów. Szczepan Kupczak uzyskał 92,5 metra i zajął 26. miejsce. Na 41. lokacie uplasował się Andrzej Szczechowicz, który osiągnął 74,5 m.

Biathlon - Maxim Cwietkow bezbłędny w drugim strzelaniu. Pięć celnych strzałów także miał Johannes Thingnes Bø, który traci do Rosjanina pół minuty.

Biathlon - Grzegorz Guzik niestety na pierwszym punkcie pomiaru zajmuje obecnie ostatnią lokatę.

Biathlon - Quentin Fillon Maillet bezbłędnie i zostaje nowym liderem.

Biathlon - kilka chwil temu na trasie pojawił się Grzegorz Guzik.

Biathlon - starszy z braci Bø bezbłędny, lecz przegrywa z Maximem Cwietkowem i zajmuje aktualnie drugie miejsce tracąc do Rosjanina 18 sekund.

Biegi narciarskie - Na liście startowej męskich kwalifikacji mamy 90. zawodników. W tym gronie są dwaj polscy sprinterzy: Maciej Staręga (nr 25) i Kamil Bury (nr 50). Dla Macieja Staręgi dzisiejszy bieg to koronna konkurencja. Polak w tym sezonie regularnie punktował w Pucharze Świata na tym dystansie, zajmując miejsce w trzeciej dziesiątce. W Pekinie awans do ćwierćfinałów jest dla niego planem minimum. Kamil Bury lepiej się czuje w technice dowolnej - cztery lata temu w Pjongczangu był jedynym Polakiem, który wystąpił w fazie pucharowej sprinterskich zawodów. Dziś trudno będzie mu ten wynik powtórzyć.

Biathlon - na strzelnicy pojawił się pierwszy z faworytów - startujący z numerem 2 obrońca tytułu Johannes Thingnes Bø. Norweg pudłuje raz, przez co zajmuje drugie miejsce.

Biathlon - na trasie pojawił się pierwszy zawodnik - to reprezentant Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego - Maxim Cwietkow.

Biegi narciarskie - Kwalifikacje kobiet z ogromną przewagą wygrała Jonna Sundling. Drugie miejsce dla Rosie Brennan, trzecia była Nadine Faehndrich. Mamy sporo niespodzianek - bardzo dobrze spisały się m.in. debiutujące w igrzyskach 20-letnia Rosjanka Weronika Stiepanowa (12. miejsce) i 21-letnia Finka Jasmin Kahara (13. miejsce). Słabo z kolei wypadły doświadczone Anamarija Lampić (26. pozycja) i Laurien Van der Graaff (27. miejsce). Izabela Marcisz ostatecznie 39., Monika Skinder 42., Weronika Kaleta 50.

Biathlon - już za kilka chwil do startu ruszą biathloniści. Zawodnicy wezmą udział w biegu indywidualnym na 20 km, a w obsadzie mamy jednego reprezentanta Polski - Grzegorza Guzika. Polak wystąpi z numer 24, a na trasę ruszy o 9:42.

Skeleton - Trzeci przejazd treningowy skeletonistów wygrywa Chińczyk Yan Wengang. Za nim Niemcy Axel Jungk i Christopher Grotheer.

Biegi narciarskie - Wszystkie reprezentantki Polski już poza top 30. Bardzo słaby występ Biało-Czerwonych w sprincie.

Biegi narciarskie - Monika Skinder finiszuje z czasem o ponad dwie sekundy słabszym od Izy Marcisz. Polkom trudno będzie załapać się do "trzydziestki". Na prowadzeniu niezmiennie Sundling.

Biegi narciarskie - Na mecie już także Weronika Kaleta, ale jej czas jest wyraźnie słabszy. Niesamowicie pobiegła Jonna Sundling, która prowadzi z czasem 3:09.03 - o blisko 6 sekund lepszym od Rosie Brennan i o 10 sek. od Mai Dahlqvist. Marcisz traci do Sundling aż 16, 5 sek., a Kaleta ponad 23 sek.

Biegi narciarskie - Izabela Marcisz melduje się na mecie z czasem 3:25.62. Po niej finiszuje Szwedka Emma Ribom z rezultatem o 5,63 sek. lepszym. Pozostaje nam czekać na rozwój wypadków.

Biegi narciarskie - Izabela Marcisz już na trasie, trzymamy kciuki! Sprinterska trasa w Pekinie jest wymagająca i długa (1500 m.), co powinno promować zawodniczki, które nieźle sobie radzą także na dystansach. Tuż za Izą biegnie Szwedka Emma Ribom, niemal od razu będziemy mieć więc porównanie wyniku Polki z zawodniczką z czołówki.

Kombinacja norweska - Pierwszy wtorkowy trening kombinatorów na 10. miejscu zakończył Szczepan Kupczak. Polak w swojej próbie uzyskał 98 metrów. Andrzej Szczechowicz skoczył 78 metrów i zajął 29. miejsce. Najlepiej wypadł Norweg Espen Andersen, który poszybował na 107,5 metra.

Snowboard - To już koniec rywalizacji w snowboardowym slalomie gigancie równoległym. Wśród pań bezkonkurencyjna była Czeszka Ester Ledecka, wśród panów najlepszy okazał się Benjamin Karl z Austrii. Wiele emocji dostarczyli nam reprezentanci Polski, na ćwierćfinałach rywalizację zakończyli Oskar Kwiatkowski i Aleksandra Król, a w 1/8 finału odpadł Michał Nowaczyk.

Biegi narciarskie - O 9:00 do rywalizacji przystąpią biegacze narciarscy, którzy dziś powalczą o medale w sprincie techniką dowolną. Na początek kwalifikacje kobiet, które otworzy Izabela Marcisz. Polka nie jest specjalistką od biegów na najkrótszym dystansie, ale potrafi tę konkurencję dobrze pobiec - w swoim dorobku ma m.in. srebrny medal mistrzostw świata juniorów w sprincie łyżwą z 2020 r. oraz 18. miejsce w PŚ w tym sezonie w Davos. Marcisz udowodniła, że w Pekinie jest w bardzo dobrej dyspozycji, zajmując 16. miejsce w skiathlonie. Liczymy zatem, że i w sprincie zaprezentuje się z dobrej strony i awansuje do fazy pucharowej zawodów. Oprócz Izy na starcie także Weronika Kaleta (nr 3) i Monika Skinder (nr 17) - aktualna mistrzyni świata juniorów w sprincie klasykiem. Łyżwą Skinder radzi sobie słabiej, ale również powinna dziś walczyć o awans do ćwierćfinałów. Na liście startowej mamy 91 biegaczek.

Snowboard - Co za finał! Na początku błędy popełnił Benjamin Karl, jednak w dolnej części trasy jadący z przodu Tim Mastnak nie wytrzymał presji i dał się wyprzedzić Austriakowi. Pierwszy złoty medal olimpijski dla Karla!

Snowboard - Roland Fischnaller popełnił sporo błędów w wyścigu o trzecie miejsce i w efekcie po raz kolejny nie zdobywa medalu olimpijskiego. Victor Wild brązowym medalistą wśród mężczyzn.

Snowboard - Wielka faworytka nie zawiodła, Ester Ledecka mistrzynią olimpijską! Daniela Ulbing upadła w wyścigu finałowym jadąc z tyłu i musi zadowolić się srebrnym medalem.

Skeleton - Dziś odbyły się dwa treningi skeletonistek. W pierwszym najlepsza była Chinka Zhao Dan, w drugim natomiast Niemka Hannah Neise. Obecnie trwają dwa treningowe przejazdy skeletonistów.

Snowboard - W walce o brązowy medal kobiet Gloria Kotnik pokonała Michelle Dekker! Co za niespodzianka! Kotnik dotychczas jeszcze nie stanęła na podium Pucharu Świata, a teraz ma medal olimpijski!

Snowboard - Z Timem Mastnakiem w wielkim finale zmierzy się Benjamin Karl. 41-letniemu Rolandowi Fischnallerowi pozostała walka o brąz.

Snowboard - Jako pierwszy do finału rywalizacji mężczyzn awansował Tim Mastnak, który po nerwowej końcówce wygrał z Victorem Wildem.

Snowboard - Rywalką Ester Ledeckiej w finale będzie Daniela Ulbing. Natomiast o najniższy stopień podium z Michelle Dekker pojedzie Gloria Kotnik.

Snowboard - W pierwszym półfinale kobiet Ester Ledecka pokonała Michelle Dekker po wypadnięciu z trasy Holenderki, która już może się szykować do walki o brąz.

Curling - Brytyjczycy nie podejmują dalszej walki i poddają mecz przy wyniku 3:9. Almida de Val i Oskar Eriksson ze Szwecji z brązowym medalem turnieju par mieszanych w curlingu!

Snowboard - W ostatnim ćwierćfinale Roland Fischnaller okazał się lepszy od Andreasa Prommeggera. Tak wyglądają pary półfinałowe: Tim Mastnak vs Victor Wild oraz Benjamin Karl vs Roland Fischnaller.

Snowboard - W austriackim pojedynku Benjamin Karl pokonał Alexandra Payera.

Curling - Brytyjczycy wygrali szóstą partię za dwa punkty, jednak ich strata wciąż jest zbyt duża.

Snowboard - Sangho Lee poza strefą medalową! Co za niespodzianka! Vivtor Wild będzie walczył o podium!

Snowboard - Oskar Kwiatkowski przegrał z Timem Mastnakiem.

Snowboard - Niedługo rozpoczną się ćwierćfinały mężczyzn. Oskar Kwiatkowski z Timem Mastnakiem rozpoczną tę fazę rywalizacji.

Curling - Jennifer Dodds popełniła ogromny błąd przy ostatnim zagraniu i Brytyjczycy zamiast odrabiać straty, tracą kolejny punkt. Szwedzi prowadzą już 9:1 i brązowy medal mają na wyciągnięcie ręki.

Snowboard - Ostatni półfinał padł łupem Glorii Kotnik. O finał powalczą następujące pary Michelle Dekker vs Ester Ledecka i Daniela Ulbing vs Gloria Kotnik.

Snowboard - Trzeci ćwierćfinał dla Danieli Ulbing.

Snowboard - Niestety Aleksandra Król nie ukończyła przejazdu i to Ester Ledecka awansowała do półfinału.

Snowboard - Za moment ćwierćfinał z Aleksandrą Król!

Snowboard - Pierwszą półfinalistką została Michelle Dekker, która pokonała Julię Dujmovitz po upadku Austriaczki.

Snowboard - Już za chwilę ćwierćfinały kobiet. Aleksandra Król z Ester Ledecką pojedzie w drugiej parze.

Snowboard - Ostatnim ćwierćfinalistą został Andreas Prommegger. Tak prezentują się pary 1/4 finału: Tim Mastnak vs Oskar Kwiatkowski, Viktor Wild vs Sangho Lee, Benjamin Karl vs Alexander Payer i Roland Fischnaller vs Andreas Prommegger.

Curling - Reprezentanci Wielkiej Brytanii przegrywają 8:1 i są zmuszeni do wykorzystania power play'a. Spróbują teraz odrobić część strat dzięki korzystniejszemu ustawieniu kamieni startowych i przywileju ostatniego zagrania.

Snowboard - W siódmej parze Roland Fischnaller pewnie wygrał z Zanem Kosirem.

Snowboard - Niestety Michał Nowaczyk przegrał o zaledwie 0,09 sekundy z Alexandrem Payerem. Jednak i tak brawa dla Polaka za występ!

Snowboard - Za moment o ćwierćfinał z Alexandrem Payerem powalczy Michał Nowaczyk!

Snowboard - W następnej parze Benjamin Karl pokonał Radoslava Yankova.

Curling - Nie radzą sobie Brytyjczycy. Sporo błędów curlerów z wysp i mamy kolejne przejęcie partii przez Szwedów. Tym razem end warty jeden punkt i Skandynawowie powiększają przewagę do siedmiu oczek.

Snowboard - Kolejnymi ćwierćfinalistami zostali Viktor Wild oraz Sangho Lee.

Snowboard - CO ZA WYŚCIG!! BŁĄD ZA BŁĄD, ALE TO KWIATKOWSKI JEST W ĆWIERĆFINALE!

Snowboard - Czas na Oskara Kwiatkowskiego!

Snowboard - W pierwszej parze Tim Mastnak wygrał z Yannikiem Angenendem.

Snowboard - Za chwilę rozpocznie się 1/8 finału mężczyzn. W drugiej parze Oskar Kwiatkowski pojedzie z Mirko Felicettim, a w szóstej Michał Nowaczyk z Alexandrem Payerem.

Snowboard - Na zakończenie 1/8 finału u kobiet awans wywalczyła Gloria Kotnik. Pary ćwierćfinałowe wyglądają następująco: Michele Dekker vs Julia Dujmovitz, Aleksandra Król vs Ester Ledecka, Ramona Hofmeister vs Daniela Ulbing oraz Carolin Langenhorst vs Gloria Kotnik.

Snowboard - W przedostatniej parze Carolin Langenhorst/Julie Zogg do dalszej fazy awansowała Langenhorst.

Snowboard - Daniela Ulbing pewnie pokonała Megan Farrell.

Snowboard - Mamy lekkie zamieszanie z wyścigiem Takeuchi z Hofmeister. W oficjalnych wynikach widnieje jako zwyciężczyni Niemka, co można uznać za wiążące. Prawdopodobnie Takeuchi podczas upadku ominęła bramkę.

Curling - Szwedzi przejmują partię, w której przywilej ostatniego kamienia mieli Brytyjczycy, i to za trzy punkty. Zaczyna się zarysowywać przewaga szwedzkiej pary, wynik meczu 7:1.

Snowboard - W piątym wyścigu 1/8 finału upadki zaliczyły zarówno Tomoka Takeuchi jak i Ramona Hofmeister, a do ćwierćfinału weszła Japonka, co jest kolejną niespodzianką.

Snowboard - W kolejnym zestawieniu Ester Ledecka pokonała Nadyę Ochner. To właśnie Czeszka będzie rywalką Aleksandry Król w ćwierćfinale.

Snowboard - Aleksandra Król z awansem do ćwierćfinału!!! Pokonała Smolencową o 0,24 sekundy!

Snowboard - Czas na Aleksandrę Król!

Snowboard - W drugiej parze Julia Dujmovitz wygrała z Patrizią Kummer.

Snowboard - 1/8 finału rozpoczęły Sofija Nadyrszina i Michelle Dekker, a do kolejnej fazy niespodziewanie awansowała Dekker!

Curling - Bardzo dobre zagranie Almidy de Val zapewnia reprezentacji Szwecji aż cztery punkty. Skandynawowie po dwóch endach prowadzą z Brytyjczykami 4:1.

Snowboard - Najpierw na trasie zaprezentują się kobiety. Aleksandra Król pojedzie w trzeciej parze, w której zmierzy się z Poliną Smolencową.

Snowboard - Już za około pięć minut rozpocznie się 1/8 finału w gigancie slalomie równoległym. Pamiętajmy, że zobaczymy aż 3 reprezentantów Polski. Aleksandrę Król u kobiet i Oskara Kwiatkowskiego z Michałem Nowczykiem u mężczyzn.

Hokej K - Nie wykorzystały Amerykanki gry w przewadze, w szóstkę po wycofaniu bramkarki długo starały się pokonać Desbiens. Wynik 4:2 na korzyść Kanady, jeżeli nie wydarzy się jakaś katastrofa te ekipy ponownie spotkają się w finale igrzysk olimpijskich.

Hokej K - Pusta bramka USA.

Curling - Pierwsza partia meczu o brązowy medal dla Brytyjczyków, którzy zdobywają jeden punkt.

Hokej K - Statystyki są miażdżące. Zawodniczki USA oddały 52 celne strzały, Kanadyjki tylko 26.

Hokej K - Świetnie Kanadyjki grają w osłabieniu. Kolejna okazja przy grze 5 na 4 niewykorzystana przez hokeistki USA.

Hokej K - Amerykanki częściej atakują, ale tempo gry jest wolniejsze niż w poprzednich tercjach. Kontaktowa bramka z pewnością dobrze wpłynęłaby na poziom rozgrywki.

Curling - Czas rozdać pierwsze medale w curlingu! Za kilka minut rozpocznie się pojedynek Szwecji z Wielką Brytanią. Szwedzi dość boleśnie przegrali w półfinale z niepokonanymi na tym turnieju Włochami, Brytyjczycy - aktualni mistrzowie świata - musieli za to uznać wyższość Norwegów.

Hokej K - Obie reprezentację wyjechały na ostatnią tercję. Stawką spotkania jest pierwsze miejsce w grupie A, z której wszystkie drużyny zagrają w ćwierćfinałach.

Hokej K - Koniec drugiej tercji. Ciężkie zadanie czeka Amerykanki, jeżeli będą chciały odrobić dwie bramki straty z dobrze broniącymi się Kanadyjkami.

Hokej K - Błąd Amerykanek spowodował, że Marie Philippe-Philip Poulin wyszła z kontrą, której efektem była sytuacja sam na sam z amerykańską bramkarką, podczas jazdy została jednak faulowana przez Caylę Barnes. Sędziowie przyznali Kanadyjkom rzut karny, który poszkodowana hokeistka skutecznie wykorzystała, a jej ekipa prowadzi już 4:2.

Łyżwiarstwo figurowe - Pierwsza trójka po programie krótkim nie jest zaskoczeniem, ale z pewnością jest nim brak Yuzuru Hanyu w tej czołówce, który jest na miejscu ósmym. Prowadzi Nathan Chen ze Stanów Zjednoczonych, za nim Japończyk Yuma Kagiyama, a drugi z reprezentantów Japonii - Shoma Uno na trzecim miejscu.

Łyżwiarstwo figurowe - Jako ostatni zaprezentował się Jason Brown. Amerykanin dużo zyskał swoją prezencją i aktorską interpretacją utworu. Nota 97,24 punktów dała mu oczywiście awans do programu dowolnego, a rywalizację kończy na piątym miejscu.

Łyżwiarstwo figurowe - Ależ hipnotyzujący występ zaprezentował Morisi Kwitiełaszwili! Gruzin jest zdecydowanie w swojej życiowej formie, nie było się do czego "przyczepić". Podopieczny Eteri Tutberidze zdobył 97,98 punktów, co dało mu piąte miejsce.

Hokej K - Znów na prowadzenie wychodzą Kanadyjki. Strzelczynią dającą zawodniczkom Klonowego Liścia prowadzenie została Jamie Rattray.

Hokej K - Gol za gol!!! Najpierw szybka akcja Amerykanek przy grze w przewadze, kilkanaście sekund później mamy odpowiedź Kanadyjek i jest po dwa.

Łyżwiarstwo figurowe - Nathan Chen do "La Boheme" zaprezentował się fenomenalnie. Wysokie noty sędziowskie miały swoje uzasadnienie w precyzyjnie wykonywanych figurach i bezbłędnej kombinacji potrójnych skoków. Ten występ zdecydowanie mógł się podobać! Nota 113,97 daje Amerykanowi prowadzenie, najdalej będzie trzeci.

Hokej K - Mamy remis. Pierwszy strzał Dani Cameranesi obroniła kanadyjska bramkarka, krążek jednak odbił się od niej, dobitka na odsłoniętą przez golkiperkę część bramki była już skuteczna.

Łyżwiarstwo figurowe - Wspaniały występ Yumy Kagiyamy! Kombinacja poczwórnego z potrójnym toeloopem, genialna sekwencja kroków. Japończyk może być w pełni zadowolony ze swojego olimpijskiego debiutu - 108,12 punktów dały mu prowadzenie i rekord sezonu.

Hokej K - Kolejna gra w przewadze niewykorzystana przez USA. W drugiej tercji Kanadyjki nabrały animuszu i poczynają sobie dużo śmielej niż w pierwszej odsłonie.

Łyżwiarstwo figurowe - Keegan Messing walczył z czasem, ale jak już udało mu się dolecieć do Pekinu to wykonał swoje zadanie całkiem dobrze. Kanadyjczyk nie uniknął pomyłek, ale plan "awans" zaliczony - 93,24 punktów to na tę chwilę piąte miejsce.

Narciarstwo alpejskie - Na dzisiaj to już koniec rywalizacji w narciarstwie alpejskim. Na kolejne emocje związane z tą dyscypliną zapraszamy jutro kilka minut po godzinie trzeciej, kiedy to rozpoczną się pierwsze przejazdy na trasie slalomu kobiet.

Hokej K - Hokeistki wróciły na lód, na razie Kanadyjki oblegają bramkę rywalek.

Łyżwiarstwo figurowe - Daniel Grassl z Włoch otworzył swoim występem przejazdy ostatniej grupy. Podopieczny Lorenzo Magriego za swój ładny program zdobył 90,64 punktów, co dało mu siódme miejsce.

Narciarstwo alpejskie - Koniec ostatniego przejazdu, wszystko już jasne! Teraz oficjalnie możemy powiedzieć, że mistrzem olimpijskim w supergigancie z czasem 1:19,94 został Matthias Mayer. 0,04 sekundy do Austriaka stracił Ryan Cochran-Siegle, jego srebrny medal jest niemałą niespodzianką. Na najniższym stopniu podium stanie Aleksander Aamodt Kilde, który przejechał trasę o 0,42 sekundy wolniej od Mayera.

Narciarstwo alpejskie - Dwóch ostatnich zawodników pojawi się za chwilę na trasie na trasie. Rywalizację w supergigancie zakończą reprezentanci gospodarzy - Yangming Zhang i Mingfu Xu.

Hokej K - Koniec pierwszej tercji. Na tafli po stracie gola trwał napór Amerykanek, które na razie nie są w stanie pokonać Desbiens. Hokeistkom USA nie pomogła nawet gra w przewadze po karze dla Laury Stacey.

Łyżwiarstwo figurowe - Matteo Rizzo z Włoch pojechał do klasycznego "Volare". Poruszający występ, wykonany dobrze technicznie ale tylko 88,63 punktów dało mu siódmą pozycję.

Snowboard - Rywalizacja w 1/8 finału rozpocznie się od 7:30. Oskar Kwiatkowski zmierzy się z Mirko Felicettim, a Michał Nowaczyk z Alexandrem Payerem.

Łyżwiarstwo figurowe - Kolejny był Junhwan Cha z Korei Południowej. Łyżwiarz utrzymał presję - połączenie potrójnego lutza z potrójnym rittbergerem było bezbłędne, a sam przejazd robił wrażenie. Koreańczyk również pobił swój rekord sezonu - 99,51 punktów dało mu drugie miejsce za Japończykiem.

Snowboard - Za nami ostatnia para kwalifikacji. Te padły łupem Sangho Lee. W 1/8 finału zabraknie Stefana Baumeistera. Jednak dla nas najważniejszą wiadomością są świetne wynikami Oskara Kwiatkowskiego oraz Michała Nowaczyka, którzy zajęli odpowiednio piąte i siódme miejsce.

Snowboard - Oficjalnie w 1/8 finału zabraknie Nevina Galmariniego. Wciąż nie wiemy czy dalej awansuje Stefan Baumeister. Do końca pozostały dwie pary, a Niemiec jest czternasty.

Snowboard - Andreas Prommegger wyprzedził reprezentantów Polski.

Hokej K - I 1:0 dla Kanady. Przewaga USA była w ostatnich minutach gry wyraźna, ale karę za atak kijem otrzymała Caroline Harvey, Kanadyjkom wystarczyła chwila i Brianne Jenner otworzyła wynik spotkania.

Snowboard - Świetny przejazd Polaków! Oboje mają pewny awans do 1/8 finału! W tej chwili liderem jest Kwiatkowski przed Nowaczykiem!

Narciarstwo alpejskie - Pierwszy od dłuższego czasu narciarz wypadł z trasy. Jest nim Irlandczyk Jack Gower.

Łyżwiarstwo figurowe - Shoma Uno rozpoczął od poczwórnego flipa. Srebrny medalista z Pjongczangu zaliczył jedno podparcie na początku, ale całościowo nie miał sobie równych. Nota 105,90 punktów to jego nowy rekord życiowy i oczywiście pierwsze miejsce.

Snowboard - Przed nami Oskar Kwiatkowski oraz Michal Nowaczyk.

Snowboard - Obrońca tytułu z Pjongczangu nie awansuje do 1/8 finału! Nevin Galmarini popełnił fatalny błąd i jest dopiero dziewiąty. Szwajcar potrzebuje cudu, aby uzyskać prawo startu w dalszej fazie.

Narciarstwo alpejskie - Do końca rywalizacji panów w supergigancie pozostało już tylko siedem zjazdów.

Łyżwiarstwo figurowe - Na niego czekał każdy. Yuzuru Hanyu rozpoczął bardzo kiepsko - tylko pojedynczy salchow jest dużym zaskoczeniem w przypadku dwukrotnego mistrza olimpijskiego. Trochę zawiedziony jest Japończyk, 95,15 punktów daje mu drugie miejsce.

Snowboard - Niespodziewanie szybko w rundzie eliminacyjnej udział musiał wziąć Stefan Baumeister, który w swoim wyścigu przegrał z Radoslavem Yankovem. Niemiec jest aktualnie drugi i nie wiadomo czy zobaczymy go w 1/8 finału.

Hokej K - Dużo ofiarnej gry z obu stron, na razie bez bramek. Kanadyjki przed utratą bramki dwukrotnie w jednej akcji uratował słupek, na lodzie zarysowuje się przewaga hokeistek USA.

Snowboard - Po czterech parach drugiej części kwalifikacji na prowadzeniu jest Lukas Mathies.

Łyżwiarstwo figurowe - Osiemnastoletni Adriej Mozalow to ostatni z trójki Rosjan w stawce. Młodego łyżwiarza nie ominęły potknięcia - upadek przy poczwórnym salchowie i tylko pojedynczy (a więc niezaliczony) axel kosztowały go stratę sporej ilości punktów. "Rzutem na taśmę" awansował do programu dowolnego - 77,05 punktu.

Narciarstwo alpejskie - Miha Hrobat nie kończy przejazdu i zamyka pierwszą trzydziestkę startów. Z najlepszymi czasami niezmiennie Mayer, Cochran-Siegle i Kilde.

Snowboard - Rozpoczęła się runda eliminacyjna mężczyzn. Oskar Kwiatkowski i Michał Nowaczyk znów pojadą w jednej parze, tym razem w dwunastej.

Snowboard - Za nami koniec kwalifikacji kobiet. Do 1/8 finału z ósmym czasem weszła Aleksandra Król. Polka w walce o ćwierćfinał pojedzie z Poliną Smolencową. Niestety w fazie finałowej zabraknie Weroniki Bieli-Nowaczyk i Aleksandry Michalik, które zajęły odpowiednio 22. i 24. miejsce.

Łyżwiarstwo figurowe - Przedostatnia grupa rozpoczęła swoją rywalizację na lodzie w Pekinie. Deniss Vasiljevs technicznie zaprezentował się dobrze, ale błąd w kombinacji skoków się pojawił. Prezencja na plus, natomiast Łotysz nie skakał poczwórnych, co na tym etapie nie pozwala myśleć o zbyt wysokim miejscu w klasyfikacji - 85,30 punktów to dopiero szóste miejsce, ale oczywiście premiowane awansem.

Snowboard - Ester Ledecke jedzie w kwalifikacjach w innej lidze. Wyprzedza w klasyfikacji drugą Ramone Hofmeister o ponad 2,5 sekundy.

Hokej K - Na lód wyjechały już hokeistki, które w grupie A powalczą o pierwsze miejsce. Można powiedzieć, że jest to zapowiedź finału, bo naprzeciw siebie stoją dwie potęgi: USA i Kanada.

Snowboard - Po błędzie Melanie Hochreiter uzyskała fatalny czas, który pozbawia ją szans na finał.

Snowboard - Kolejna zmiana na prowadzeniu, a wyszła Tsubaki Miki, a tuż za nią jest Sofia Nadyrszina.

Snowboard - W następnej parze Julia Dujmovits jechała razem z Danielą Ulbing i obie Austriaczki mają lepsze czasy od Król.

Narciarstwo alpejskie - Kanadyjczyk Trevor Philp z czasem 1:21,34 przedziera się do pierwszej dziesiątki, a dokładnie na dziewiąte miejsce. Chwilę później jego rodak Thompson wypada z trasy.

Snowboard - Król wygrała z Kotnik. Polka uzyskała łączny czas obu przejazdów 1:29,10, co daje jej w tej chwili pierwsze miejsce i awans do 1/8 finału!

Narciarstwo alpejskie - Norweg popełnił sporo błędów i przejazd Jansruda jest aktualnie najsłabszym.

Snowboard - Przed nami Aleksandra Król, która zmierzy się z Glorią Kotnik.

Snowboard - Za nami dziesięć par. Pewnymi awansu do 1/8 finału są: Polina Smolencowa, Megan Farrel, Julie Zogg oraz Michelle Dekker.

Narciarstwo alpejskie - Za nami kilka słabszych przejazdów. Wydaje się, że na pozycjach medalowych nic już się nie zmieni, a za chwilę na trasę supergiganta wyruszy pięciokrotny medalista olimpijski - Kjetil Jansrud.

Snowboard - W rosyjskim pojedynku Polina Smolencowa pokonała Natalię Soboliewą. Pierwsza z reprezentantek Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego została nową liderką. Natomiast Soboliewej prawdopodobnie zabraknie w kolejnej fazie, co można uznać za niespodziankę.

Snowboard - Biela-Nowaczyk przegrała z Włoszką. Aktualnie Polka ma trzeci czas eliminacji i prawdopodobnie tak samo jak Aleksandra Michalik nie awansuje do finałów.

Snowboard - Czas na Weronikę Bielę-Nowaczyk, która pojedzie z Nadią Ochner.

Narciarstwo alpejskie - Po startach 20. zawodników na czele znajduje się Matthias Mayer, podium na ten moment uzupełniają Ryan Cochran-Siegle i Aleksander Aamodt Kilde.

Snowboard - Aleksandra Michalik pokonało Czeszkę, ale przez zły pierwszy przejazd ma gorszy łączny czas od Maderovej.

Narciarstwo alpejskie - Dwóch startujących bezpośrednio po sobie Austriaków ominęło bramki niedługo po rozpoczęciu swoich zjazdów - są to Raphael Haaser i Max Franz.

Snowboard - Przed nami para z udziałem Aleksandry Michalik. Polka pojedzie Zuzaną Maderovą.

Snowboard - Rundę eliminacyjną rozpoczęły samotnie jadące Ruxin Zang i Annamari Dancza, ale one nie mają oczywiście szans na awans dalej.

Snowboard - W drugiej części eliminacji Aleksandra Michalik pojedzie w czwartej parze, Weronika Biela-Nowaczyk w szóstej, a Aleksandra Król w dwunastej.

Łyżwiarstwo figurowe - Bardzo oryginalnym i zmysłowym występem swoją obecność w Pekinie zaznaczył Kevin Aymoz. W przejeździe Francuza nie było żadnych błędów, świetna sekwencja kroków, trafienia w dźwięki... Jedynie poczwórny salchow był jedynie potrójnym. Prowadzenia jednak nie objął, ale 93,00 punktów to jego nowy rekord sezonu. Ależ się cieszy ten 24-latek!

Narciarstwo alpejskie - Doświadczony Włoch Christof Innerhofer również nie poradził sobie z środkową częścią trasy i nie dojeżdża do mety.

Narciarstwo alpejskie - Andreas Sander wskakuje za swojego kolegę z reprezentacji Niemiec na ósme miejsce ze stratą niemal półtorej sekundy do lidera.

Snowboard - Za nami koniec pierwszej części męskich kwalifikacji. Oskar Kwiatkowski i Michał Nowaczyk utrzymali swoje pozycje. Za chwilę rozpoczną się drugie przejazdy kobiet.

Łyżwiarstwo figurowe - Pierwszy na liście oczekujących na awans jest Michał Brzezina z Czech. Jedenastu zawodników występ w programie dowolnym ma już zapewniony - przypomnijmy, że łącznie awansuje 24 najlepszych łyżwiarzy.

Narciarstwo alpejskie - James Crawford uzyskuje czas 1:20,79, co plasuje go na szóstej pozycji.

Łyżwiarstwo figurowe - Drugi z Rosjanów w stawce, Jewgienij Semienienko zaprezentował się do "What Is It About Her" w wykonaniu Nadim Naaman. Osiemnastolatek wykorzystał swoją szansę w stu procentach - każdy element wykonał bardzo dobrze, a za swój czysty i dynamiczny przejazd otrzymał 95,76 punktów i objął prowadzenie.

Narciarstwo alpejskie - Jeden z faworytów do zwycięstwa, świeżo upieczony mistrz olimpijski w zjeździe - Beat Feuz - wypada z trasy i nie kończy swojego przejazdu.

Snowboard - Za nami dwanaście par. Oskar Kwiatkowski i Michał Nowaczyk wciąż piątymi czasami na swoich trasach oraz odpowiednio dziewiątym i dziesiątym ogólnie.

Narciarstwo alpejskie - A teraz spora niespodzianka, Ryan Cochran-Siegle z czasem 1:19,94 i bardzo małą stratą do Mayera wskakuje na drugie miejsce.

Narciarstwo alpejskie - Cóż za końcówka Mayera! Austriak po słabym początku zjazdu zyskał strasznie dużo czasu na dolnym odcinku i skończył z przewagą 0,42 sekundy nad Norwegiem. Mamy nowego lidera.

Snowboard - W polskim wyścigu lepszy z czasem 40,63 sekundy okazał się Oskar Kwiatkowski. Michał Nowaczyk przejechał trasę z rezultatem 40,72 sekundy. Polacy zajmują piąte lokaty na swoich trasach.

Łyżwiarstwo figurowe - Przyszedł czas na Marka Kondratiuka z Rosji. Świeżo upieczony mistrz Europy zaprezentował widowiskowe show, ale nie poradził sobie z poczwórnymi skokami. Nota 86,11 punktów daje mu jedynie trzecie miejsce na tę chwilę.

Snowboard - Za nami dziewiąta para, w której na starcie nie stanął Dimitri Karlagaczew, co oznacza, że już za chwilę zobaczymy wyścig Oskara Kwiatkowskiego i Michała Nowaczyka.

Narciarstwo alpejskie - Kiepski przejazd Niemca Josefa Ferstla, na ten moment zajmuje on 9. miejsce. Teraz czas na obrońcę tytułu z Pjongczangu - za chwilę wystartuje Matthias Mayer.

Snowboard - Bardzo dobry start Benjamina Karla. Austriak jest gorszy tylko od prowadzącego Sangho Lee o zaledwie 0,08 sekundy.

Snowboard - Obrońca tytułu Nevin Galmarini jechał z Dario Caviezelem. Jednak Galmarini, tak jak w całym sezonie nie pokazał niczego szczególnego i przegrał ze swoim rodakiem.

Narciarstwo alpejskie - Dobry przejazd aktualnego mistrza świata. Vincent Kriechmayr z czasem 1:20,70 nie zdołał jednak przedzielić norwegów.

Łyżwiarstwo figurowe - Ależ to był przejazd. Adam Siao Him Fa miał świetny program, ze świetną interpretacją, bardzo efektowną. Jego zabawa z muzyką "Star Wars" była naprawdę kapitalna. Bardzo dobrze poradził sobie z kombinacją poczwórnego toeloopa i potrójnego toeloopa. Niestety przy poczwórnym salchowie zaliczył upadek. Mimo tego otrzymał całkiem wysoką notę 86,74!

Snowboard - W słoweńskim pojedynku Tim Mastnak pokonał Zana Kosira. Od Mastnaka lepszy czas uzyskał tylko Sangho Lee.

Narciarstwo alpejskie - Norweg Adrian Smiseth Sejersted stracił do kolegi z reprezentacji 0,32 sekundy i po przejazdach 10. narciarzy zajmuje 2. miejsce.

Narciarstwo alpejskie - Marco Odermatt wypada z trasy! Lider pucharu świata kolejnym zawodnikiem, który nie poradził sobie z supergigantem.

Łyżwiarstwo figurowe - Brendan Kerry poradził sobie naprawdę dobrze. Z ogromną elegancją i wrażliwością wykonał swój program. Jedyny błąd popełnił tylko przy lądowaniu w poczwórnym toeloopie. Kombinacja potrójnego lutza i potrójnego toeloopa wyglądała świetnie, podobnie jak potrójny axel. Sędziowie docenili jego pracę całkiem wysoką notą 84,79. Póki co daje mu to drugie miejsce.

Snowboard - W starciu głównych faworytów do zwycięstwa Sangho Lee był lepszy od Stefana Baumeistera. Koreańczyk trasę przejechał w czasie 39,96 sekundy, a Niemiec po poważnym błędzie pojechał o ponad półtora sekundy gorzej.

Narciarstwo alpejskie - Romed Baumann podobnie jak wcześniej Paris popełnił błąd w kluczowym momencie trasy i przegrał z Kilde o 0,74 sekundy.

Snowboard - W pierwszej męskiej parze Andreas Prommegger z czasem 40,34 sekundy pokonał Andreasa Prommeggera.

Narciarstwo alpejskie - Świetny przejazd jednego z głównych faworytów do medalu. Aleksander Aamodt Kilde obejmuje prowadzenie z czasem 1:20,36 i sekundową przewagą nad drugim zawodnikiem.

Snowboard - Już za chwile rozpocznie się pierwsza część kwalifikacji mężczyzn z udziałem Oskara Kwiatkowskiego i Michała Nowaczyka. Polacy pojadą razem ze sobą w dziesiątej parze.

Narciarstwo alpejskie - Dominik Paris popełnił spory błąd przed wjazdem na tzw. "kanion", co kosztowało go sporo prędkości. To najwolniejszy jak na razie przejazd.

Łyżwiarstwo figurowe - Trzecią grupę otworzył Konstantin Milyukov. Debiut wyszedł mu naprawdę dobrze. Dobry potrójny axel, podobnie z kombinacją potrójnego lutza oraz potrójnego toeloopa. Mimo tego trzeba przyznać, że nieco zabrakło interpretacji w jego przejeździe. Sędziowie ocenili go na 78,49, tym samym pobił swój rekord życiowy.

Snowboard - Jako ostatnia swój start zaliczyła Kaylie Buck. Kanadyjka minimalnie wyprzedziła w klasyfikacji Weronikę Bielę-Nowaczyk. Aleksandra Król ostatecznie osiągnęła piąty czas na trasie czerwonej i ósmy ogólnie. Aleksandra Michalik na trasie niebieskiej okazała się lepsza od tylko jednej zawodniczki.

Narciarstwo alpejskie - Trasę pokonał pierwszy ze zjazdowców. Travis Ganong przegrał z Pinturaultem jedynie o 0,01 sekundy.

Narciarstwo alpejskie - Gino Caviezel z czasem 1:21,76 zajmuje na ten moment 3. miejsce.

Narciarstwo dowolne - Wiemy już wszystko! Eileen Gu pierwszą mistrzynią olimpijską w konkurencji big air! Ostatnią próbą z rotacją 1620 awansowała na prowadzenie, a Tess Ledeux nie poprawiła wyniku. Bardzo wyrównany poziom. Obydwie zawodniczki miały 94,50 punktu za swój najlepszy skok, ale Chinka z lepszą o zaledwie 0,75 punktu notą za drugą próbę - 93,75.

Snowboard - Niestety w końcówce przejazdu Aleksandra Michalik popełniła błąd i osiągnęła bardzo słaby czas 51,06 sekundy, co już przekreśla praktycznie jej szanse na awans do 1/8 finału.

Narciarstwo alpejskie - Francuz Alexis Pinturault o 0,21 sekundy poprawił czas Szwajcara i obejmuje prowadzenie.

Snowboard - Czas Weroniki Bieli-Nowaczyk to 44,59 sekundy, co jest dziesiątym wynikiem na trasie czerwonej. Jej przeciwniczka nie ukończyła przejazdu. Za chwilę swój start zaliczy Aleksandra Michalik.

Narciarstwo alpejskie - Matthieu Mailet na stromym fragmencie trasy obrał złą linię jazdy i nie trafił w jedną z bramek.

Narciarstwo dowolne - Niestety, Mathilde Gremaud wylądowała na plecach i zdobędzie brązowy medal. Nadal prowadzi Gu, a Tess Ledeux zechce teraz nieznacznie się poprawić, aby wygrać.

Snowboard - Czas na wyścig z udziałem Weroniki Bieli-Nowaczyk. Polka pojedzie razem z Jennifet Hawkrigg.

Narciarstwo dowolne - 94,50 punktu Eileen Gu, czyli nota taka sama jak Tess Ledeux w pierwszej próbie. Chinka awansowała na pozycję liderki i jest blisko złota olimpijskiego, ale rywalki mogą odpowiedzieć!

Narciarstwo alpejskie - Jako pierwszy swój przejazd zaliczył Szwajcar Stefan Rogentin, jego czas to 1:21,51.

Łyżwiarstwo figurowe - "Baby Did a Bad Bad Thing" - tytuł piosenki nieco zdefiniował występ Michała Breziny. Czechowi nie wyszedł poczwórny salchow, przy kombinacji potrójnego flipa i potrójnego toeloopa zaliczył upadek. Ma w sobie ciekawą energię, program był ciekawy - niestety nie do końca udany. Ostateczna nota - 75,19.

Snowboard - Za nami już jedenaście par. Aleksandra Król wciąż ma piąty czas na trasie czerwonej i ósmy ogólnie. Na start czekają jeszcze dwie Polki. Weronikę Bielę-Nowczyk zobaczymy w czternastej parze, a Aleksandrę Michalik w piętnastej.

Narciarstwo dowolne - Megan Oldham zakończyła zawody z notą 178 punktów. Znamy więcej medalistki, ale nie wiemy, jakie to będą kolory krążków.

Narciarstwo alpejskie - Za kilka minut rozpoczniemy rywalizację w supergigancie mężczyzn. Na trasie zobaczymy 47. zawodników, w tej konkurencji na liście startowej nie ma żadnego Polaka.

Narciarstwo dowolne - Upadek Kirsty Muir i koniec marzeń o medalu. Brytyjka zakończy zawody na piątej pozycji.

Łyżwiarstwo figurowe - Nie do końca udany przejazd Aleksieja Byczenko. Mimo że program bez upadku, popełnił błędy przy każdym lądowaniu. Brakło koncentracji, dynamiki i pewności w wykonywaniu kolejnych elementów. Uzyskane 68,01 punktów to bardzo daleko od jego rekordu życiowego.

Snowboard - Po połowie przejazdów Aleksandra Król zajmuje piątą pozycję wśród zawodniczek jadących na torze czerwonym.

Narciarstwo dowolne - Ostatnia część big air prowadzona jest w kolejności odwrotnej do zajmowanych miejsc. Tym samym jeszcze żadna z zawodniczek z kompletem prób nie zagroziła podium. Najważniejsze rozstrzygnięcia już za kilka minut.

Snowboard - Ledecka osiągnęła świetny czas 41,38 sekundy.

Snowboard - Czas na obrończynię tytułu Ester Ledecką.

Łyżwiarstwo figurowe - Iwan Szmuratko naprawdę dobrze wyglądał w swoim przejeździe. Piękny potrójny axel, równie piękna kombinacja potrójnego lutza z potrójnym toeloopem z imponującą odległością zrobiły wrażenie. Dały mu jednakże łączną notę 78,11, nieco poniżej jego rekordu.

Snowboard - 42,14 sekundy Romany Hofmeister.

Snowboard - W drugiej parze bardzo dobrze pojechała Carolin Langenhorst.

Narciarstwo dowolne - Fenomenalnie prezentuje się Tess Ledeux. Francuzka w drugim skoku wykonała 1440 i umocniła się na prowadzeniu. 93 punkty za tę ewolucję i łączny wynik 187,50. Mathilde Gremaud i Eileen Gu muszą poprawić się o ponad pięć punktów. Podium zaatakować może jeszcze Megan Oldham. Przed nami pełen emocji trzeci przejazd.

Snowboard - Aleksandra Król minimalnie przegrała z Rosjanką, ale w eliminacjach najważniejszy jest czas, a ten Polka uzyskała niezły. 42,96 sekundy.

Łyżwiarstwo figurowe - Donovan Carrillo oczarował publiczność. Dobrze poszło mu w skokach, równie dobrze poszła mu interpretacja muzyczna. Nie ustrzegł się błędów, ale z szerokim, zaraźliwym uśmiechem trwał aż do końca. Sędziowie ocenili go na 76,69. Pobił tym samym swój rekord życiowy!

Snowboard - Już w pierwszej parze zobaczmy Aleksandrę Król, która pojedzie razem z Sofią Nadyrsziną.

Narciarstwo dowolne - Eileen Gu nieco słabiej niż w pierwszym skoku. 88,50 i w łącznym rankingu ma niewielką stratę do Mathilde Gremaud.

Łyżwiarstwo figurowe - Koreańczyk Sihyeong Lee nie poradził sobie najlepiej. Ma spore możliwości, ale zabrakło kombinacji, zaliczył też pierwszy tego dnia upadek. Nota - 65,69.

Snowboard - Już za około dziesięć minut rozpocznie się pierwsza dziś konkurencja z reprezentantami Polski. Rozegrane zostaną kwalifikacje w gigancie slalomie równoległym kobiet oraz mężczyzn. Na starcie wśród kobiet staną Aleksandra Król, Weronika Biela-Nowaczyk oraz Aleksandra Michalek. Natomiast u mężczyzn Polskę reprezentować będą Oskar Kwiatkowski i Michał Nowaczyk.

Narciarstwo dowolne - Kirsty Muir w drugiej próbie pojechała bardziej asekuracyjnie i po dwóch skokach ma notę 169 punktów. Wyprzedziła ją Mathilde Gremaud z wynikiem 182,50.

Łyżwiarstwo figurowe - No to ruszamy z dalszą częścią!

Łyżwiarstwo figurowe - Kolejna grupa już za chwilę. Co ważne i smutne nie zobaczymy w niej Vincenta Zhou - w nocy otrzymał pierwszy pozytywny test na obecność koronawirusa. W tej grupie wystąpi zatem pięciu, zamiast sześciu zawodników.

Narciarstwo dowolne - Tess Ledeux jako jedyna wykonała 4,5 obrotu, czyli rotację 1620. Francuzka wyprzedziła o niecały punkt Eileen Gu i jest liderką po pierwszej części zawodów. Najlepsza trójka z notami ponad 90 punktów. Rozkręca się nam ten konkurs.

Narciarstwo dowolne - Świetna forma faworytki gospodarzy. Eileen Gu otrzymała wynik 93,75 za pierwszy skok.

Narciarstwo dowolne - Wyśmienita nota Kirsty Muir! 90,25 i prowadzenie po połowie pierwszego przejazdu.

Łyżwiarstwo figurowe - Wiemy już, że do dalszej rywalizacji pewny awans wywalczył sobie Boyang Jin. Teraz chwilka przerwy na odświeżenie lodu.

Łyżwiarstwo figurowe - Świetny początek w wykonaniu Vladimira Litvintseva - dobrze wykonane poczwórny toeloop oraz potrójny axel. Bardzo trafnie wybrany utwór, niezła interpretacja. Nota - 84,15, czyli jego nowy rekord sezonu oraz rekord życiowy!

Narciarstwo dowolne - Po raz pierwszy w historii rozdane zostaną olimpijskie medale w narciarskim big air. To konkurencja debiutująca na igrzyskach. Na starcie finału mamy 12 zawodniczek, które na potężnej skoczni wykonają po trzy skoki. Dwa lepsze z nich wykonane z rotacją w przeciwnych stronach będą się liczyć do łącznej noty. Będzie ciekawie!

Łyżwiarstwo figurowe - Boyang Jin można powiedzieć, że pozamiatał! W kwestii skoków był to póki co najlepszy występ. Jego interpretacja była interesująca, momentami hipnotyzująca. Sędziowie docenili jego wysiłek i ocenili na 90,98!

Łyżwiarstwo figurowe - Świetna sekwencja kroków i dobra interpretacja muzyczna w wykonaniu reprezentanta Estonii. Ciekawy program, ale nie do końca poprawny technicznie. Nota - 65,29.

Łyżwiarstwo figurowe - Lukas Britschgi naprawdę ładnie wyglądał na lodzie. Jego program był bardzo przyjemny dla oka, a sędziowie ocenili go na 76,16.

Łyżwiarstwo figurowe - Piękny występ Szweda za nami. Nikolaj Majorov świetnie poradził sobie z potrójnym axlem i potrójnym toeloopem, a po swoim przejeździe ze wzruszenia uronił parę łez. Sędziów ocenili go na 78,54. Jest to wynik zbliżony do jego rekordu życiowego.

Łyżwiarstwo figurowe - Nie było perfekcyjnie, dwa elementy w jego wykonaniu zostały ocenione jako źle wykonane. Popełnił błąd m.in przy lądowaniu, a także zaliczył nieudanego potrójnego axla. Nota - 62,77.

Łyżwiarstwo figurowe - Rozpoczyna Kanadyjczyk Roman Sadovsky.

Łyżwiarstwo figurowe - Ale nie tylko Japończycy będą liczyć się w tej stawce. Wielokrotny medalista Nathan Chen, Amerykanin, jedną rywalizację już na tych igrzyskach zwyciężył i jest spora szansa na to, że i tym razem pokaże się z naprawdę dobrej strony.

Łyżwiarstwo figurowe - Bardzo solidnymi rywalami będą jego dwaj rodacy - Shoma Uno, srebrny medalista z Pjongczangu i młodziutki Yuma Kagiyama.

Łyżwiarstwo figurowe - Największa walka stoczy się tutaj pomiędzy kilkoma zawodnikami: Yuzuru Hanyu, który jest dwukrotnym mistrzem olimpijskim i ma spore szanse na to, by po raz trzeci sięgnąć po ten tytuł.

Witamy serdecznie! Herbatki w dłoń i zaczynami już niebawem z programem krótkim solistów w łyżwiarstwie figurowym!

Naszą relację rozpoczniemy już o 2:20. Wówczas na Capital Indoor Stadium pojawią się soliści, którzy będą rywalizować w programie krótkim.

Mateusz Kirpsza – Poinformowani.pl

Mateusz Kirpsza

Pismak nie gardzący żadną formą sportu. Uwielbiający nie tylko aktywność fizyczną, lecz również dobrą rockową muzykę i książkę.