Curling - MŚ: poznaliśmy wszystkich medalistów w rywalizacji par mieszanych
- Dodał: Artur Zagała
- Data publikacji: 30.04.2022, 15:57
W sobotę (30.04) zakończyły się zmagania w mistrzostwach świata par mieszanych w curlingu. Złoty medal zdobyła reprezentacja Szkocji, w składzie Eve Muirhead i Bobby Lammie, która pokonała w finale szwajcarską parę - Alinę Paetz oraz Svena Michel'a. Po brązowy medal sięgnął duet z Niemiec, Pia-Lisa Schoell i Klaudius Harsch.
Niemcy - Norwegia 7:5
W pierwszej kolejności kibice w Genewie byli świadkami starcia o najniższy stopień podium. Mecz rozpoczął się lepiej dla naszych zachodnich sąsiadów, którzy zdobyli 3 "oczka" w pierwszych dwóch endach. Punktowa strata zmotywowała Skandynawów do lepszej gry i odrabiania strat, minimalizując je przed przerwą do wyniku 2:3. Po szóstej rundzie Norwegowie wyszli na prowadzenie i dali nadzieję swoim kibicom na powtórzenie wyniku z 2019 roku. Ostatnie rundy należały jednak do reprezentacji Niemiec, która zdobyła dwa punkty w siódmej rundzie oraz jedno "oczko" w ostatnim endzie i wygrała ostatecznie 7:5. Dla Niemiec to drugi w historii medal mistrzostw świata par mieszanych. Podczas poprzedniego czempionatu, rozgrywanego przed pandemią COVID-19, Republika Federalna Niemiec wywalczyła medal koloru srebrnego.
Szwajcaria - Szkocja 7:9
Ostatnim meczem Mistrzostw Świata 2022 roku, było starcie o złoty medal, między Szwajcarią i Szkocją. Spotkanie rozpoczęło się doskonale dla pary Eve Muirhead - Bobby Lammie. Szkoci zdobyli aż cztery "oczka" w pierwszym endzie, zapewniając sobie wysoką zaliczkę przed resztą spotkania. Do przerwy gospodarze nawiązali walkę tylko w rundzie trzeciej i przegrywali już 2:7. Kolejne dwa endy należały jednak do Szwajcarów, którzy zdobyli cztery punkty i zbliżyli się do prowadzących rywali. Szkoci odpowiedzieli zwycięstwem dwoma kamieniami w siódmym endzie i przed ostatnią rundą wypracowali trzypunktową przewagę. Taka strata okazała się zbyt wysoka dla Helwetów, którym udało się tylko minimalnie zmniejszyć rozmiar swojej porażki. Szkoci, po raz drugi w historii, zostali mistrzami świata, powtarzając wynik swoich kolegów z 2017 roku. Dla Szwajcarów srebrny krążek to pierwszy w historii medal mistrzostw świata w mikstach. Rywalizacja par mieszanych jest stosunkowo nową konkurencją, a pierwszy światowy czempionat rozegrany został w 2015 roku.