
Listopadowe zapowiedzi wydawnictwa Lost In Time
- Dodał: Maciej Baraniak
- Data publikacji: 15.11.2023, 23:05
Jak co miesiąc, czas przyjrzeć się zapowiedziom wydawnictwa Lost In Time. Tym razem, wydawca przygotował aż 4 tytuły, z czego tylko jeden z nich jest kontynuacją poprzednich pozycji.
W listopadzie ujrzymy:
Toppi. Kolekcja. Tom 5: Kolebka życia
Powszechnie uważany za geniusza komiksu włoski grafik i autor SERGIO TOPPI nasycił opowieści sekwencyjne niewyobrażalnym wcześniej artyzmem. Wywarł wielki wpływ na wielu słynnych twórców w tej branży, inspirując zachwycającym, wyjątkowym stylem. Twórczość Toppiego obejmuje wiele okresów historycznych oraz kultur i zawiera nawiązania do baśni ludowych z całego świata. Tworzył je, opierając się na gruntownych badaniach źródłowych, i ożywiał iście filmowym rozmachem ilustracji.
Piąty tom kolekcji dzieł Sergia Toppiego zawiera opowieści osadzone w Afryce, Australii i na Południowym Pacyfiku, wydane w tomach Le Dossier Kokombo, Warramunga oraz Ile Pacifique.
The Good Asian. Dobry Azjata
Opowiadający o udręczonym, nienawidzącym samego siebie amerykańskim detektywie chińskiego pochodzenia, podążającym tropem zabójcy w San Francisco w 1936 roku, Dobry Azjata to azjatycki film noir rozgrywający się w Chinatown, a główne role grają tutaj Chińczycy… czyli pierwsze pokolenie Amerykanów dorastających w cieniu imigracyjnego zakazu, nieustannie nękanych przez brutalne morderstwa, nadużywającą władzy policję i świat, który – jak się wydaje – nigdy się nie zmienia.
Wielokrotnie nagradzana powieść graficzna, która znalazła się na przeszło dwudziestu listach najlepszych komiksów roku.
Nagroda Eisnera dla najlepszej serii limitowanej – 2022
Nagroda Harveya dla komiksu roku – 2022
Klub Dysydenta
W 2018 roku pakistański dziennikarz śledczy Taha Siddiqui zostaje porwany. Przed morderstwem ratuje go dopiero ucieczka; wybiera życie uchodźcy politycznego i wsiada do pierwszego samolotu do Francji.
Jak sprawić, by władze Pakistanu chciały zamienić twoje życie w piekło? Taha Siddiqui, laureat nagrody reporterskiej Alberta Londres’a, wraz z Hubertem Maurym opowiada w komiksie swoją historię. Rozpoczyna ją trzydzieści pięć lat wstecz – od wczesnego dzieciństwa w Arabii Saudyjskiej. Za młodu sumiennie przyswajał nauki zradykalizowanego ojca, wychowując się w kulturze, w której komiks jest zakazany.
Ta kronika dysydenta, zapis dorastania i boju o prawdę dziennikarza śledczego, ukazuje z wyzwalającym humorem codzienność w jarzmie surowego fundamentalizmu religijnego. To trzydzieści lat przemian Pakistanu – opowieść o upadku swobody prasy, życiu w strachu przed obcością, w podziwie dla siły, ale w soczewce Tahy Siddiquiego również historia walki pojedynczego człowieka o wolność.
Colt & Pepper
Osobliwa siedemnastowieczna Ameryka, pełna dziwnych stworzeń przybyłych z alternatywnych światów, a także magii i politycznych intryg.
Kapitan gwardii Salomon Culpepper, zwany przez przyjaciół Pepperem, próbuje ratować swojego siostrzeńca, Colta, który wpadł w tarapaty, gdy spiskował przeciwko księciu Paragusy.
Miasto, w którym Pepper tak często egzekwował prawo, zwraca się teraz przeciwko niemu.
Wszystkie komiksy ukażą się 23 listopada, natomiast już teraz można zamówić je w przedsprzedaży na stronie internetowej wydawnictwa.

Maciej Baraniak
Student UEP na kierunku prawno-ekonomicznym. Prywatnie miłośnik różnych gatunków kina oraz komiksów, a przy tym mający bardzo specyficzny gust muzyczny. E-mail: maciej-baraniak@wp.pl